Захищаючи "Їжачка в тумані"

3 лютого 2018, 12:58 | Репортажі | view photo | 8 |   | Код для блогу |  | 

В'ячеслав НЕСТЕРОВ

Захистити їжачкаВчора, 2 лютого, у центрі Києва, відбувся мітинг на захист міського культурного об'єкту, що є одним із небагатьох дійсно народних пам'ятничків Києва. Справа в тому, що у скверику, де стоїть пам'ятник герою мульфільма "Їжачку в тумані", на старому електричному стовпі, давно від'єднаному від мережі електропостачання міста, з'явилася ікона, що сповіщає про те, що на цьому самому місці ще в ХІІ столітті стояв храм Георгію Переможцю.

Крім цього, на стовпі з'явився і дерев'яний, оббитий бляхою, хрест. Маючи найже аналогічну історію постання на історичному місті Десятинної церкви споруди, яка виникала як капличка, а тепер іменується монастирем УПЦ (МП), активісти вирішили завчасно попередити появу тут чогось подібного.

Мітинг розпочався з виступів митців та художниців, що спробували провести його як суто мистецьку акцію. Але великий розголос про кримінальне переслідування двох архітекторів, що спробували привернути увагу громаськості до церковного МАФу біля фундаменту Десятинної церкви, дуже швидко перемістив центр уваги мітингарів від симпатичного пам'ятника їжачку до власне того самого стовпа, з якого "необережний пішохід" струсив хрест.

Стовп спотиканняХрест навіть не був належна закріплений і просто впав на активіста

Позаяк власник хреста був невідомий, по факту "віднайдення власності" був викликаний наряд поліції, якого довелось чекати майже півгодини, не зважаючи на присутність на місці досить великої кількості силовиків з раціями, у формі та без неї. У висновку був складений протокол із зазначенням про невідомо кому належне майно у вигляді хреста та пари маленких ікон, які "невідомі громадяни" довго відкручували від стовпа. Дійство закінчилось віднесенням хреста та ікон до Михайлівського монастиря на зберігання доти, поки не знайдеться хазяїн майна. Там його не прийняли і запропонували передати його до лаври УПЦ (МП).

В цій історії є декілька аспектів, на які захопившись протистоянням, не звертають уваги обидві сторони конфлікту.

Архівне фото, де видно зруйнований храм

По-перше, храм на цьому місці дійсно існував. Побудований він був за часів Київської Руси-України та зруйнований під час монгольського нашестя. Але у 1744 р. на цьому місці була побудована одноіменна церква у псевдороманському стилі, яка ніякого відношення до попередньої церкви, окрім назви, не мала. Ця будова була спробою підмінити дух древнього православ'я духом "русского міра". Саме цю церкву, а не ту, древню, було знищено більшовиками у 1935 році.

По-друге. Всі ці події відбуваються у безпосередній близькості від об'єкту ЮНЕСКО під назвою "Софія Київська", в його охоронній зоні, де нічого будуватине можна. До музею і так у ЮНЕСКО дуже багато запитань та нарікань, а будь-які нові забудови можуть призвести до виключення Софії зі списків Світового надбання ЮНЕСКО. Про це діячі обох таборів протистояння забувають, чи воліють не згадувати.

На фото зліва видно люк бомбосховища

І по-третє. Сам сквер зараз є лише зовні культурним об'єктом. В центрі скверу розміщене бомбосховище із дуже промовистим залізним люком. Поряд знаходяться установи СБУ та прикордонслужба. Зовсім не виключено, що це бомбосховище є власністю однієї з цих організацій. Так що діячам, які зазіхають на це місце, скоріш за все прийдеться "зустрітися" з серьозними людьми, а не з купкою "радикалів"-захисників їжачка.

І на останок. Сьогодні відбувається мітинг біля капітального МАФу коло залишків Десятинної церкви. Протистояння поглиблюється.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
8коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Магадан | 5 лютого 2018, 16:57
  Коментувати коментар

  є поняття парафії, а є поняття релігійні центри. так от, релігійні центри реєструються теж як юридичні особи. а кожна парафія при реєстрації вказує до якого релігійного центру вона відноситься. тому є зареєстрований релігійний центр - УПЦ, і зареєстрований він, коли ще митрополитом був Філарет. Отже з цим центром і можна вести мову про передачу майна забраного більшовиками.

  • velovs@ukr.net | 5 лютого 2018, 17:32
   Коментувати коментар

   Може - так, а, може, - і не зовсім так. Одначе: як воно там є насправді і в точності, то вже - ДЕТАЛІ. Принаймні, як на мене. Я - не юрист. Та й сама ця брудна ПОЛІТИКА мене теж не вельми цікавить і хвилює. А лише зрідка і отак: поскільки - постільки. -------------- Й, загалом, мені не надто вже важливо, що й кому там - з колишнього і нинішнього церковного майна - буде передаватися (повертатися) і належати. ----------------- Тобто нехай з усім цим розбираються і вирішують відповідні ФАХІВЦІ, ПРАВНИКИ тощо та безпосередньо ЗАЦІКАВЛЕНІ. ------------ Головне ж тут: щоби загальний МИР, СПОКІЙ і СТАБІЛЬНІСТЬ в суспільстві і державі ніяк НЕ ПОРУШУВАЛИСЯ і НЕ РОЗХИТУВАЛИСЯ!!! КРАПКА.

 • Магадан | 5 лютого 2018, 14:31
  Коментувати коментар

  УПЦ "КП" зареєстровано, як повністю нова структура у 1992 р. Ні на яке дореволюційне майно майно згідно українських законів вона розраховувати не може. Тоді , як УПЦ зареєстрована раніше. Вона є правоприємницею Укр. екзархату і в свою чергу "україських" єпархій РПЦ на територій Російської імперії. Що в свою Чергу мають правоприємність він відновленої київської митрології Конст. патріархату. А які у вас їдеї?.

  • velovs@ukr.net | 5 лютого 2018, 15:23
   Коментувати коментар

   А коли саме була зареєстрована в НЕЗАЛЕЖНІЙ Україні УПЦ МП?! ------------ Власне, наскільки мені відомо, - згідно чинного вітчизняного законодавства - як ЮРИДИЧНА особа реєструється не сама Церква (УПЦ МП, УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ тощо) - як ТАКА. А якраз окремі її СТРУКТУРНІ одиниці (підрозділи): парафії і т. д. Чи не так?! :-)

 • Магадан | 5 лютого 2018, 11:16
  Коментувати коментар

  "По-перше, храм на цьому місці дійсно існував. Побудований він був за часів Київської Руси-України та зруйнований під час монгольського нашестя. Але у 1744 р. на цьому місці була побудована одноіменна церква у псевдороманському стилі, яка ніякого відношення до попередньої церкви, окрім назви, не мала. Ця будова була спробою підмінити дух древнього православ'я духом "русского міра". Саме цю церкву, а не ту, древню, було знищено більшовиками у 1935 році." Це просто немає слів. Таке враження, що пише равлик-Павлик, а не людина. Що в того в якому стилі побудовано храм. У кожної епохи свої стилі. Якщо в романському стилі - значить можна руйнувати. Церкві має бути повернуто її майно - це закон України. До чого тут стиль?

  • velovs@ukr.net | 5 лютого 2018, 13:33
   Коментувати коментар

   "Церкві має бути повернуто її майно - це закон України. До чого тут стиль?". -------------------------------- Нема питань: те церковне майно, що за часів тоталітарно-атеїстичного режиму абсолютно НЕЗАКОННО (cиломіць) було тодішньою богоборчою владою відібране, зруйноване та знищене, неодмінно має бути ПОВЕРНУТЕ його ЗАКОННИМ власникам. -------------------- Одначе (ще раз ПОВТОРЮЮ): ХТО саме (яка конкретно з теперішніх - офіційно зареєстрованих релігійних структур) - за нинішніх умов (з точки зору сучасного СВІТСЬКОГО українського права і законодавства) - наразі має ВСІ ці: однозначно НЕЗАПЕРЕЧНІ юридичні підстави на повернення собі відповідного майна претендувати й наполягати?!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • RODOVID | 9 грудня 2018, 22:09

  А юридично, інвентаризація Почаївської лаври представниками Кременецько-Почаївського заповіднику(в присутності працівника СБУ) підтвердила, що всі цінності і майно в повному порядку! Отже питання -

 • fedirtsiv | 9 грудня 2018, 21:36

  Коли духовенство, живучи у світському суспільстві, де закони держави мають перевагу і повинні поважатися та виконуватися, як фарисейське насліддя агресивно нав"язує людям певні норми як

 • velovs@ukr.net | 9 грудня 2018, 21:10

  І ось ДОСЛІВНО що - і якраз з цього приводу - казав і наголошував Сам Син Божий у Своїй Нагірній проповіді до тих, хто є "сіллю землі" і "світлом для світу": "Блаженні гнані

 • velovs@ukr.net | 9 грудня 2018, 20:32

  Так справді: Христос любить усіх людей і заповідає нам любити своїх ближніх. І навіть ворогів. --------- Разом з тим: священик о. Марк Морріс - і саме, керуючись цією Христовою любов'ю до грішних

 • fedirtsiv | 9 грудня 2018, 19:31

  Відома істина Христа: віддавайте кесареві кесареве, а Богові - боже. Це означає, що земне не потрібно змішувати з небесним. І навпаки. Тобто кожному своє: вірянам одне, невірянам - інше. Хто зазіхає

Популярні статті місяця