Україна влиє «нову кров» у Колоквіум Європейських парафій ­- 2019

15 липня 2017, 23:47 | Репортажі | 0 |   | Код для блогу |  | 

Лілія КОВАЛИК-ВАСЮТА

Україна, а саме Львів, 2019 року прийматиме учасників Колоквіуму Європейських парафій (СЕР). Отож, український оргкомітет СЕР має два роки на те, щоб зустріч, на яку збираються миряни, теологи, експерти та священики з усієї Європи, стала не лише успішним релігійно-суспільним  заходом, але й внесла нові акценти у вже традиційні зустрічі, які відбуваються вже впродовж 58-ми років.  Зустріч у Львові стане ювілейною, 30-ою. Відповідальним організатором її виступає Фонд Св. Володимира (УГКЦ).

Участь української делегації у Колоквіумі впродовж багатьох років фінансово забезпечує Благодійний Фонд "Реновабіс" з Німеччини. Відповідальною за учасників зі Східної Європи на СЕР є Маргарет Майєр.

Конференції СЕР проводяться кожних два роки у різних містах Європи. На Колоквіум з’їжджаються відомі теологи, соціологи, експерти, представники духовенства та вірні католицьких та греко-католицьких парафій Європи. Щоразу на таких зустрічах представлена нова тема обговорення, приймаються нові рішення, однак мета у них одна – зробити життя Церкви та вірних у ній діяльним, обмінюватися культурним та пастирським досвідом та поширювати нові досягнення сучасного парафіяльного життя. Цьогоріч у Барселоні дискусії велися на тему: «Християни Європи – люди місії».

На обговорення в Україні 2019 року представлені 3 теми:

-         Християни в дії. XXI ст.

-         Об’єднані вірою: відповідальність за цінності.

-         Християни і господарство (від ведення домашнього господарства до глобальної економіки).

Яка саме з них буде темою обговорення ювілейного Колоквіуму стане відомо 2 жовтня у Будапешті, де відбудеться зустріч Оргкомітету СЕР на чолі з новообраним президентом священиком РКЦ з Мальти Антонієм Кешаром та оргкомітетом України, який очолює Уляна Щурко (представниця «Академічної Обнови»).

Презентація.gif

Отож Україна впевнено перебрала естафету. Уляна Щурко переконана, що зустріч у Львові матиме успіх, оскільки буде продумана чітка програма конференції, будуть представлені цікаві доповіді, проведені екскурсії, щоб делегати католицьких парафій Європи пізнали не лише релігійне життя в Україні, але й ознайомилися з її культурою та традиціями.

Молодь, яка прибуде на конференцію, окрім духовно-релігійних заходів, матиме також розважальні програми. Україна додасть національного колориту до вже усталеної традиції проведення таких зустрічей. Гості отримають можливість не лише зрозуміти релігійність, духовність, культуру українців, але й зможуть заглибитись у національні традиції, відчути і вподобати їх.

«Організація Колоквіуму європейських парафій у Львові в 2019 році дасть можливість не лише обмінятися досвідом найкращих практик та активного життя парафії в різних країнах, запросити активних християн в Україну, але передусім дасть змогу «підживити» християнськість Європи, яка зараз переживає не найкращі часи, розкрити автентичність, красу і глибину нашої церковної традиції та віри, дати друге дихання християнству Європи», - говорить голова оргкомітету СЕР  в Україні Уляна Щурко.

О-д-р Михайло Димид, учасник Колоквіуму у Барселоні, вважає практику проведення подібних зустрічей ефективною: «Обмін дарами в Церкві відбувається на різних рівнях. Колоквіум Європейський парафій ­– це практично-науковий обмін досвідом, успіхами і  поразками католицького парафіяльного життя  в різних країнах Європи. Тут з’їжджаються різні члени парафіяльної спільноти і говорять про служіння у Церкві. Цьогоріч, наприклад, обговорювалася тема: «Християни Європи – люди місії». Це дійсний, безпристрасний аналіз ситуації у житті спільноти, який допомагає окреслити конкретні труднощі і подати пропозиції для практичної реалізації. Колоквіум Європейських парафій є тим форумом, де представники парафій України, як повноцінні європейці, у формі діалогу обмінюються досвідом із колегами з 15-ти країн Європи, розказують про себе і слухають про успіхи і труднощі інших. Життя в УГКЦ є досить динамічним , якщо його порівняти з життям інших Церков України, однак можна ще багато почерпнути і запозичити досвід у християнських громад широкої Європи. Бог прийшов на землю, щоб спасти світ. Християни-політики створили об’єднану Європу, християни Європи спільно працюють для спасіння світу».

Літургія-Барселона.gif

О. д-р Михайло Димид переконаний, що Україні, яка є «лабораторією екуменізму», є що показати і чим поділитися з європейським партнерам як в релігійному, так і культурному плані. Тому є багато очікувань від майбутньої зустрічі 2019 року у Львові.

Постійний учасник СЕР, представник проводу «Фонду св. Володимира» Марко (Богдан) Калиняк вважає, що проведення у 2019 році Колоквіуму європейських парафій у Львові є «можливістю для України краще зрозуміти сутність християнства у повсякденному житті, навести контакти між парафіями з України і будь-якою з держав Європи, можливістю краще об’єднатися християнам України заради власного майбутнього». Марко (Богдан) Калиняк акцентував на суспільній складовій, яка, окрім релігійної, є присутньою у таких зустрічах:

«Колоквіум – добра підстава для практичної ініціативи кожного мирянина і відповідальності не лише за себе, але й за свого ближнього. Тільки робота в команді дозволить це зробити. До цього слід додати добру організацію, яка може бути зразком пошанування людської гідності, дбання про громаду, а отже і зразком побудови держави знизу».

Молоді учасники Колоквіуму з України отримали досвід, як організовувати молодіжні зустрічі  такого формату. Вони брали участь у екскурсіях містом, відвідували собори Барселони,  ставали учасниками Меси, мали зустрічі і спілкування з молоддю на парафіях Барселони. Новий досвід вони везуть в Україну  і стануть частиною молодіжної команди, яка організує і братиме участь у СЕР – 2019 у Львові.

молодь-конгрес.gif

Аня.jpgСвоїми враженнями від побачено та почутого у Барселоні ділиться Анна Єзерська:  «Мені було цікаво і важливо поспілкуватися з молоддю Європи. Я побачила відкритих і щирих друзів. Було цікаво почути про їх досвід парафіяльного життя. Ми спілкувалися і розуміли, що маємо чим поділитися один з одним. Особисто мене позитивно вразив метод катехизації, який вони тут застосовують – Lifeteen. Метою його є привести молодь і підлітків до Бога, до Церкви - це повчання, розмови у групах, спільні молитви. Я переконалася, що незважаючи на різні національності, різні мови, колір очей та шкіри, у нас, молоді, є дуже багато спільного – це прагнення мати місце, де нас розуміють, приймають, а не засуджують, де нас люблять такими, якими ми є. Таким місцем є парафія. Важливо запрошувати молодих людей, які ще не знайшли такого місця. Це наша місія, місія молоді, яка вже є в Церкві».

Іра-w.jpg

Ще одна учасниця молодіжної команди від України на Колоквіумі – Ірина Бутинець вважає, що такі зустрічі та дискусії зближують християнську молодь з різних країн, бо, як виявилося, усіх хвилює одне питання: Церква повинна бути більш відкритою до молоді, не засуджувати, а розуміти молодь, підбадьорювати і закликати до дії. У Церкві молодь повинна відчувати себе комфортно і потрібною.  Молодь є енергійною і якщо спрямувати цю енергію в правильне русло,  можна отримати оновлене життя парафій і Церкви в цілому.

Марта.jpg

 

«Мене дуже вразило те, що молодь з усіх куточків Європи має спільне бачення Церкви: відкритої,  близької до потреб кожної людини,  Церкви,  яка не осуджує,  але приймає тебе таким,  яким ти є,  і у якій ти почуваєшся справді наче вдома,  у домі Небесного Отця. Я вірю,  що це спільне бачення нам дарує Святий Дух,  Який вчить нас бути відкритими до нового і не боятися змін.

Також мене вразила відкритість нового покоління християн до нас,  гостей Колоквіуму з інших країн,  їхній теплий прийом та відкритість у спілкуванні - в такі моменти справді відчуваєш єдність Церкви і те,  що ти не один,  що є інші християни,  які переживають ті ж труднощі та готові поділитися своїм досвідом духовного життя. А ще мені сподобалася  відкритість молоді до світу і разом з тим вірність Божому Слову.

Тішить те, що молодь готова йти до людей, виходити "на глибину", за словами св. Івана Павла II, бо Церква має бути там, де є людина. Такі речі, як вулична адорація та прослава, "вуличний" заклик людей до сповіді створюють новий простір для Євангелізації. Адже нам важливо пам'ятати про те,  що ми повинні свідчити і не забувати, що світло створене для того,  щоб показувати шлях тим, хто у темряві», – коментує зустріч у Барселоні Марта Рибак.

Новий досвід, отриманий на зустрічі СЕР у Барселоні, учасники Колоквіуму везуть в Україну, щоб задіяти сучасну парафіяльну молодь українських церков і разом з активними християнами влити «нову кров» у Колоквіум Європейських парафій ­– 2019.

Фонд Св. Володимира (УГКЦ) та учасники української делегації висловлюють щиру подяку БФ "Реновабіс" та особисто п. Маргарет Майєр за фінансову підтримку, яка уможливлює участь України у таких колоквіумах.

IMG_0830-w.jpg

заключна-частина-w.jpg

оргкомітет.gif

прийняттяw.jpg

конфереція-Барселона.gif

 

Світлини Марка Калиняка та Івана Щурка

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Ексклюзив

  • 20 лютого 2018, 13:15 | Свята і звичаї | 

   Великий піст. Що розповідають літургійні тексти

   Пропонуємо до уваги серію відео-бесід Максима Тима, в яких він пояснює, як літургійні тексти цього періоду допомагають християнина пройти дорогою до Пасхи.

  • 17 лютого 2018, 18:15 | Свята і звичаї | view video | 

   Гуцульська легінська коляда варта охорони ЮНЕСКО

   Рішення про звернення до ЮНЕСКО про внесення гуцульської коляди до об’єктів охорони культурної спадщини ЮНЕСКО місяць тому прийняли на засіданні обласної комісії зі збереження елементів нематеріальної культурної спадщини в Івано-Франківську.

  • 15 лютого 2018, 08:23 | Журналістські розслідування | view photo | 

   «Десятинний» МАФ: хроніка церковного рейдерства

   Події навколо Десятинної церкви, а вірніше навколо храму УПЦ (МП) біля фундаменту Десятинки, сколихнули громадськість не на жарт. Ця тема не зникає з перших шпальт інтернет-порталів і продовжує турбувати суспільство. Ми вирішили провести власне розслідування і з’ясувати всі деталі конфлікту навколо історичного храму.

  • 12 лютого 2018, 11:59 | Журналістські розслідування | view photo | 

   Хостел у Луцькому монастирі-тюрмі: бути чи не бути

   «Реалізація ідеї призупинена, але не скасована», - прес-секретар Волинської єпархії УПЦ КП Костянтин Марченко.

  • 11 лютого 2018, 16:46 | Трьох Святителів | view photo | 

   Іконографія Трьох Святителів: богословська та літургійна людська трійця

   Три єпископи, на творах яких побудована сучасна Літургія. Богослужбові тексти називають їх колонами Церкви, рівноапостольними. Три святителі, яких вшановують і окремо, і в один день за їхнім «бажанням».

  Останні коментарі

  • Учкудук | 22 лютого 2018, 21:01

   Напевне буде згадувати всіх пап після 1054 року, протестантів ( їх кількості ніхто не знає), уніатів, ну і українських ПЦ-ов, які відійшли від росПЦ. Для них втрата побожних і молитовних вірян смерті

  • firemark | 22 лютого 2018, 21:00

   Вічне спочивання дай померлому Біллі (мабуть Вільяму), Господи! Дійсно цей пастир багатьох навернув в колишньому ссср. Але не менше вплинув на нас, виходців з ссср (і на мене особисто) о. Олександр

  • velovs@ukr.net | 22 лютого 2018, 20:55

   Как знать: всё может быть... -------- Пусть приезжает: я с гневным протестом под колёса его "папомобиля" бросаться НИКАК не буду! :-) -------- Едва ли не как это тогда, в июне 2001 г.,

  • Михаил | 22 лютого 2018, 20:03

   Приезд Святейшего Папы в любом случае привлечёт новое и дополнительное внимание к Украине и, возможно, заставит многих по новому взглянуть на наши проблемы и проявить больше решительности.

  • velovs@ukr.net | 22 лютого 2018, 19:11

   Цікаво: а в якій саме валюті з Вами, тов. "Магадан", розраховуються Ваші хазяї-працедавці з ФСБ-МП? Може, в рублях чи гривнях? Чи - все-таки - в доларах або євро? -------------- Причому,

  Популярні статті місяця