Присвята Майстру. У Києві відкрили Міжнародний симпозіум «Сакральне мистецтво»

16 березня 2016, 10:33 | Репортажі | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Тетяна КАЛЕНИЧЕНКО

Міжнародний симпозіум «Сакральне мистецтво»Пам’яті видатного художника, академіка Національної академії мистецтв України, лауреата Шевченківської премії Миколи Стороженка вчора, 15 березня, у Києві відкрився Міжнародний симпозіум «Сакральне мистецтво». Протягом місяця ікони відомих українських та польських майстрів будуть доступні кожному, хто завітає до Будинку Митрополита на території заповідника «Софія Київська».

«Рік тому пішов з життя мій добрий приятель Микола Стороженко, — пригадує засновник кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв Роман Василик. – Ми представляли дві школи іконопису: львівську та київську. Завжди працювали разом, хоча й відтворюючи різні традиції, бароко, що характерне для Києва, та княжу добу, притаманну львівській школі. Тому на виставці ви можете побачити як модернові роботи, так і ортодоксальні».

Три зали запрошують глядачів поринути у світ іконопису. Тут можна побачити як сучасні роботи, так і відтворені традиційні, від авангарду до модерну. Виставка представляє ікони відомих майстрів з Польщі та України, які чимало працюють разом на спільних пленерах та школах. За словами майстрів, ікона – суто індивідуальний твір, вона стає святинею, коли людині хочеться до неї молитись.

Міжнародний симпозіум «Сакральне мистецтво»

Організаторами заходу виступили Національний заповідник «Софія Київська» та Центр досліджень української сакральної культури Національного університету «Києво-Могилянська академія», Майстерня живопису та храмової культури Миколи Стороженка НАОМА. Один з ініціаторів події, художник-монументаліст Дмитро Гордіца, є одночасно випускником як львівської, так і київської шкіл іконопису.

«Сьогодні ми розпочинаємо цю виставку, аби пом’янути нашого вчителя, Миколу Стороженка. Для мене було важливо, що між школами Львова та Києва не було конкуренції, а панувала гармонія творчого розвитку. У Львові працюють над напрямками неовізантії та модернових пошуків канонічності, коли у Києві – над необароко та класицизмом. Особисто для себе я шукаю сучасні прояви традицій, нові форми творчості в іконі», — поділився майстер.

Відкриття симпозіуму розпочалось з екуменічної молитви за участі православних та греко-католиків. Традиційну пісенну молитву в пам’ять про художника Стороженка виконав лідер гурту «Хорея козацька» Тарас Компаніченко.

Міжнародний симпозіум «Сакральне мистецтво»

Представник Міністерства культури України, перший замміністра Ігор Ліховий підкреслив, що кожна зустріч з видатним художником слугувала для його зростання у розумінні мистецтва. Згадавши про творчість іконописця, він розповів про особливе глибинне розуміння Тараса Шевченка, що вплинуло на творчість майстра.

Стороженко

«У цих залах зараз панує особлива атмосфера, — додала під час виступу гендиректор заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська. – Це вже не перший наш спільний проект з Дмитром Гордіцею і ми бачимо, що виставки стають тільки більшими та кращими. Тут ви можете побачити, як відбувається пошук сучасного канону в іконописі. Мені самій спершу було дивно, коли я зустрілась з сучасною іконою, але тепер я глибше розумію творчість та бачу, що будь-який твір неможливо створити без традиційних рамок та основи».

Виставка працюватиме протягом місяця та буде доступною для всіх з 15 березня по 15 квітня 2016 року. Побачити твори на власні очі можна за адресою: Київ, вулиця Володимирська, 24, Виставкова зала Будинку митрополита (III поверх — мансарда).

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Paraeklezyarh | 18 лютого 2020, 18:42

   Не завадило б ввести подібне ( відсторонення архієреїв від управління, по досягненню певного віку) і в православній церкві України. Це могло б попередити і унеможливити маніянально-шизофренічні

  • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 17:42

   Збирай, збирай, п. педерасте-неонацисте, якомога більше цього розпеченого вугілля на свою власну голову!!! :)

  • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 17:37

   Ну що ж: чим більше цей (перепрошую) педераст-неонацист активно-затято поширює тут всілякі недостовірні та сумнівні домисли, а то й відверті - брехливо-злобні фантазії і нісенітниці щодо Святого

  • fedirtsiv | 18 лютого 2020, 15:17

   Оце дійсно "по-християнськи" повелися з останками померлих! Хтось засуджує культ Молоха чи богині Калі, а "християнські" храми самі є кладовищами померлих! Ось вам і повага до

  • fedirtsiv | 18 лютого 2020, 14:24

   Реально біблія є "гримучою сумішшю" добра і зла, де поряд із хорошими натхненними текстами, які євреї позичили в інших народів, є багато жахливих рядків їхнього закону!

  Популярні статті місяця