Одеська Народна Церква та Благодійний фонд «Добрий самарянин» стали притулком для біженців із зони АТО

28 липня 2014, 11:26 | Репортажі | 0 |   | Код для блогу |  | 

Одеса_5.jpgОдеса. Вокзал. Третя година ночі. На перон із київського поїзда напружено виходять луганчани. Група понад 40 осіб, в основному жінки, діти, літні люди. В очах втома і надія. Надія на те, що все страшне вже позаду і вони нарешті в безпеці.

Ранок. Реєстрація службою МНС (координаційний центр розташований просто в будівлі вокзалу). Сніданок в Одеській Народної Церкви. Звідти в пансіонат «Добрий самарянин» в с. Маяки. У Маяках вже все готово до зустрічі. Тут буде можливість розміститися сім'ями в окремих кімнатах ...

На жаль, ця група не єдина. Скільки їх ще буде? Одеська область прийняла вже більше 4000 переселенців. І ця цифра постійно зростає. «Ми співчуваємо тим людям, які потрапили у важку ситуацію, і хочемо всіляко допомогти їм, роблячи все від нас залежне,–  зазначає пастор Одеської Народної Церкви Денис Сердиченко. –  Ми –  українці, одна нація і повинні допомагати один одному незалежно від місця проживання».

Одеса_2.jpg

Саме з цієї причини одеситів не залишали байдужими новини зі Слов'янська, якими ділився у Фейсбуці пастор Петро Дудник. Інформація з перших вуст про те, що відбувається в захопленому Слов'янську і з якими труднощами вдається вивозити з міста людей, підштовхнула Благодійний фонд «Добрий самарянин» два місяці тому підняти тему переселенців на круглому столі. «Запросили на зустріч керівників громадських організацій та ЗМІ. Свої двері відкрила обладміністрація в особі Зої Казанжи та Ірини П'янкової. Почали думати про те, що, ймовірно, люди поїдуть до нас, а що ми зможемо їм запропонувати? » –  Розповідає Петро Сердиченко, один з керівників фонду.

Одеса_3.jpg

На перших етапах, завдяки інформації в групах Фейсбуку, було виявлено основні активісти-одесити, включилися забезпечені люди, охочі допомогти. Зараз це величезна багаторівневе співтовариство, яке працює паралельно заради однієї мети - допомогти постраждалим і військовим в зоні АТО (фактично - війни).

Одеса_6.jpg

«З активістами зустрічаємося кожну п'ятницю. При обладміністрації був створений координаційний центр МНС. МНС–  молодці, зустрічають і реєструють людей на вокзалі, а далі направляють з талоном реєстрації в різні організації», – ділиться Денис Сердиченко.

Одеса_4.jpg

«Розміщуємо переселенців на території санаторіїв і баз, намагаємося ближче до моря. Люди дуже різні,– зізнається Петро Сердиченко. –Перші дні зазвичай всім не задоволені, в стані стресу. На другий день вже чути слова подяки».

Серед переселенців багато інвалідів і людей, які потребують спеціалізованого догляду та медикаментів. Завдяки тому, що організувалося таке співтовариство одеситів, вдається покривати всі необхідні витрати і закуповувати життєво важливі медикаменти.

Одеса_1.jpg

На щоденному утриманні (проживання, харчування, одяг) фонду «Добрий самарянин» та Одеської Народної Церкви сьогодні 92 людини. Крім повного утримання, надається  і разова допомога. Нею було охоплено вже близько 2000 чоловік.

«Діти, що приїхали з зони АТО, розповідають нам про бомби, вибухи, про трупи. Причому їх розповідь звучить як звичайна життєва історія, тому що за час бойових дій вони до цього вже звикли, –  ділиться Роман Медянник, співробітник фонду «Добрий самарянин». –  Єдине бажання, яке можна почути від кожного з цих дітей: "Припиніть війну, вистачить смертей. Ми хочемо просто жити, ходити у садочки та школи, а не ховатися в підвалах чекаючи смерті"».

Церква покликана допомагати і бути підтримкою для тих, хто перебуває в біді. Ситуація в нашій країні сьогодні перевіряє кожного з нас, наскільки наші слова не розходяться з нашими вчинками.

Одеса зустрічає наступний поїзд ...

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • barni | 23 серпня 2019, 22:01

   Останнє рішення вл. Епіфанія суперове! Перекрити грошові потоки вл. Філарету! І тоді (вже й зараз) стане зрозуміло, чи вл. Філарет є УКРАЇСЬКОГО СПРЯМУВАННЯ, чи він є "патріарх" з ПРИМУСУ

  • barni | 22 серпня 2019, 22:08

   Як на мене, то рішення вл.Епіфанія ПРОСТО СУПЕРОВЕ, це потрібно було зробина на слідуючий день після об"єднавчого собору. Оце б ще клєрки від "культури і духовності" перекрили

  • barni | 21 серпня 2019, 22:45

   Хотілося б запитати вл.Макарія, як він "працював" з московськими попами, адже кількість парафій, яка йому підпорядковувалась, до ОБ"ЄДНАННЯ, все зменшувалась і зменшувалась! Поділіться

  • barni | 21 серпня 2019, 22:34

   Я, не про реставрацію, а про життя. Родина моєї дружини з "так званих переселенців". на зорі українського становлення (за п. В.Чорновола) мати моєї дружини поїхала в те село де народилась.

  • barni | 21 серпня 2019, 22:17

   "людина повинна свідчити Христа тим, які Його потребують" Як на мене то це просто ЖАХ !!! Свідчити про Христа тим хто його не потребує це НАЙПЕРШЕ І НАЙГОЛОВНІШЕ ДЛЯ

  Популярні статті місяця