«Бути, як Ти»: відбувся Міжнародний з’їзд редемптористської молоді

16 серпня 2010, 10:44 | Репортажі | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Наталя ЮРАХ

Міжнародний з’їзд редемптористської молоді, що вже організовується вдев’яте, вперше відбувся в Україні, у Львові. Його організатором стали отці, сестри та молодь Львівської провінції Чину Найсвятішого Ізбавителя. Під гаслом «Бути, як Ти!» об’єдналось близько 500 учасників із 17 редемптористських провінцій світу.

Редемпторитська молодь зі світу

Історія таких з’їздів розпочалась 1987 року, коли вперше у місті Паганні, рідному місті засновника отців-редемптористів Святого Альфонса Марії де Лігуорі, відбувся з’їзд редемптористської молоді. Відтоді такі зібрання проводяться кожні три роки. Попередня зустріч молоді, що відбулась в Ірландії, об’єднала представників редемптористської молоді не тільки Європи, а й США, Канади, Аргентини.

Вже декілька років у таких з’їздах бере участь українська молодь, згуртована отцями-редемптористами з Львівської провінції. Звичайно, вона прагнула запросити колег з інших країн до себе на батьківщину, щоби представити свою духовну традицію та звичаї. І вже після з’їзду в Ірландії саме наша країна отримала такий шанс.

З’їзд об’єднав молодь під гаслом: «Бути, як Ти!» Кожен день тижня мав свою підтему для роздумів та обговорення: «Мовчати, як Ти», «Жити, як Ти», «Відкритися, як Ти», «Цінувати, як Ти», – кожну із цих підтем пов’язали із певною біблійною подією. Хрещення Ісуса Христа і Богоявлення нагадали про зустріч із Богом, який відкриває людині Себе. Біблійна подія Переображення Господа нашого Ісуса Христа наштовхнула молодь на рефлексії про цінність для людини її тілесної природи. День присвячений підтемі «Мовчати, як Ти» за традицією з’їзду називають Днем покаяння, адже у цей день молодь спілкується із духівниками та приступає до святого Таїнства Покаяння. Представник канадської делегації із провінції Йорктон, яка вперше брала участь у міжнародному з‘їзді, Андрій Попіль зазначив: «Тема з’їзду дуже цікава. Вона не надто вузька і не загальна. Підтеми цих днів справді змушують прожити кожен день у корисних роздумах. Остання підтема «Жити, як Ти» стала підсумком спільних пошуків та досвіду».

Одна із організаторів цьогорічного з’їзду, сестра-редемптористка Михаїла (Лизак), розповіла, що програма зустрічі вже має певні традиційні заходи, але є й можливість внести щось нове у програму зустрічі. До традиційних елементів належить гімн, символіка і своє гасло, але є також оригінальний національний колорит. «Молодь завжди чекає на зустрічі в дискусійних групах, – акцентувала с. Михаїла. – «Також проводяться різноманітні гуртки та важливою є спільна молитва на щоденній Літургії (цього разу була нагода пізнати Візантійський обряд) або креативна молитва (малюнки, пісні)».

Учасник Білоруської провінції Артур Статкевіч розповів, що найбільше йому сподобалась робота у дискусійних групах. «Я був у чудовій групі, до якої входили представники із України, Чехії, Польщі. Було три зустрічі. Остання закінчилась сльозами радості від єднання і чудової спільної молитви», – зазначив він.

Було багато також видовищних заходів, починаючи від урочистого відкриття з концертом сучасної християнської і національної музики. Другого дня всі разом взяли участь у постановці словацької казки-містерії «Дванадцять місяців», в якій кожна з країн-учасниць була окремим місяцем, який робив героїні Марушці свій особливий дарунок. У когось це було світло, у когось національні атрибути, а хтось презентував свою любов. Наступний вечір присвятили темі «Ісус – виноградна лоза». Представники провінцій спробували кожен у свій оригінальний спосіб відтворити своє розуміння дев’яти дарів святого Духа. Хтось для зображення використовував пантоміму, комусь достатньо було затанцювати чи заспівати власної пісні. Делегати провінцій своїми оригінальними виступами засвідчили, що редемптористська молодь – це не тільки духовно збагачені особи, а й талановиті, кмітливі, творчі, ерудовані та веселі люди.

Важливою складовою свята був гімн «Бути як ти» (українською, англійською та італійською), що вдало виражав єдність редемптористської молоді, яка вчиться бути такою ж як Христос. Гімн створили Юрій Деременда, сестра-редемптористка Тереза Водяна та її сестра Христина Водяна. Слова пісні написані на основі програми та ідеї зустрічі. Аби гімн став міжнародним, кожна з делегацій перекладала слова пісні рідною мовою.

Щоб швидше порозумітися і краще пізнати національні культури представників кожної із провінцій молодь організувала роботу у гуртках, під час якої кожна провінція влаштовувала оригінальний майстер-клас. У майстернях молодь танцювала ірландські танці під проводом гостей із Дубліна. Учасники із провінції Святого Климентія під керівництвом отця Йоханнеса Хайна розписували триметрову ікону Ісуса Христа. Одягом Христа стали з’єднані вісімнадцять окремих зображень людей, які створювали учасники гуртка. Ікона стала подарунком для Львівської провінції. О. Йоханнес зазначив: «Незважаючи на те, що інколи через мовні перешкоди мені було важко зрозуміти когось, та під час розпису ікони «Містичне тіло Христа» всі учасники змогли швидко порозумітись і вдало виразили в малюнках своє бачення життя людини».

Щодо українських учасників з’їзду, то вони навчали гостей робити сувенірні ікони, малювати на склі, робити дідух, танцювати бойові танці, ліпити вареники, робити ляльку-мотанку, малювати трипільські знаки-символи та багато іншого.

Відвідали з’їзд редемптористської молоді Львівський архиєпископ владика Ігор Возьняк, представники Генеральної Управи ЧНІ о. Яцек Дембек та о. Альберт Ечебері, генеральна настоятелька Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя с. Енеліз Герціг, протоігумен Львівської провінції ЧНІ о. Василь Іванів, протоігумени інших провінцій ЧНІ та представники духовенства. Також важливою подією для молоді і самих редемптористів був приїзд Архимандрита ЧНІ о. Майкла Брейля. «Ця зустріч стала доброю нагодою для спілкування не тільки для молоді, але й для самих редемптористів, які роками можуть не бачитись і вона точно допоможе і надалі берегти таку міжнародну дружбу», – зазначив генеральний настоятель.

Подібний висновок зробили отці з різних провінцій. «Тут я зробив відкриття для себе – ми все ж таки даруємо себе один одному і мова не перешкода для нас, а єдність у співжитті, у молитві, у радості дуже важлива», – наголосив о. Андрей Врублєвський, керівник білоруської делегації.

Важливою була робота волонтерів, які приїхали з різних парафій України. «Ми намагалися передати атмосферу любові та родини», – поділився волонтер Святослав Вонс.

«Майбутнє християнства – це молодь. Це покоління приносить щось нове для церкви, християнства та зрештою будь-якої іншої групи. Важливо, щоб молоді люди нагадували нам, старшому поколінню, те, що ми ще не зробили. Адже життя – це процес і багато є незавершеного. Наше суспільство живе у прогресі, тому завжди є над чим працювати. Як на мене, молодь має цей особливий голод перед розумінням. Тому у них завжди багато запитань і, можливо, саме тому, старше покоління часто боїться цих запитань. Як завжди, молоде покоління приносить нове життя, нові надії, нові елементи у наше життя, наші погляди і нашу церкву», – поділився представник Генеральної Управи ЧНІ (Італія, Рим) о. Яцек Дембек.

Під час церемонії закриття оголосили, що гостей наступного Х Міжнародного з‘їзду редемптористської молоді прийматиме Римська провінція (Італія).

Система Orphus

Ілюстрація статті:

Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Ексклюзив

  • 11 серпня 2017, 12:14 | #НеФормат | view photo | 

   Побожна ботаніка: для чого в церквах освячують зілля і фрукти

   Коли християнство прийшло до Київської Русі, воно зустріло тут чудових трударів-землеробів з чималим календарем свят. Усі ці свята були пов'язані з природою та мали хтозна-скільки обрядів, традицій і забобонів. Церква розуміла, що заборонити язичницькі свята можна, а от викорінити любов українця до матері-землі є неможливим.

  • 4 серпня 2017, 11:19 | Журналістські розслідування | view photo | 

   Хостел у в’язниці: приміщення колишнього католицького монастиря православні перетворюють на хостел

   Такий проект реалізує Волинська єпархія УПЦ КП у стінах пам’ятки архітектури національного значення, колишньому монастирі сестер св. Бригіди, а нині — Замковому Свято-Архангельському чоловічому монастирі у Луцьку.

  • 4 серпня 2017, 10:30 | Репортажі | view photo | 

   Ковчег міжнаціонального поєднання

   Уже вкотре в Унівській Лаврі організовано унікальний проект - XII Польсько-Кримськотатарсько-Єврейсько-Український Міжрелігійний молодіжний семінар "Ковчег". Сорок учасників, які представляють чотири нації і одну Україну, приїхали, щоб протягом тижня спілкуватися з громадськими діячами, митцями, політиками і науковцями.

  • 25 липня 2017, 17:19 | Репортажі | view photo | 

   «Віра і Світло» святкує 25-літній ювілей особливої дружби

   Святкування ювілею триватиме цілий рік, але розпочати його вирішили символічно – всеукраїнською прощею до Унівського монастиря, яка відбулася цієї суботи.

  • 25 липня 2017, 15:14 | Репортажі | view photo | 

   Спадщина Патріарха Йосифа Сліпого зібрала українських дослідників у Римі

   Літня школа «Постать Патріарха Йосифа Сліпого в контексті міжнародних церковних і політичних відносин» відбулася у Римі 8-16 липня 2017 року. Спільна мета – прагнення краще пізнати особу і спадщину Патріарха Йосифа та представити результати своїх пошуків у цьому напрямку

  Останні коментарі

  • Ігор Мицько | 16 серпня 2017, 17:15

   І що, Гундяєв дозволить Папі іменувати на Лівобережжі та Півдні України не екзархів, а повноправних єпископів?

  • Василий Петров | 16 серпня 2017, 16:48

   Иными словами, священник своим т.н. служением грабит и бесстыдно облапошивает всех приходящих к нему, взымая с них плату где только можно, как и за что, в то время как люди абсолютно даром и за свои

  • enzian | 16 серпня 2017, 16:34

   Що тут обговорювати? Москалі, руки геть від України!

  • Василий Петров | 16 серпня 2017, 10:33

   Ученик не больше учителя своего, если Христос умыл ноги ученикам, не должны ли батюшки также поступать со всеми приходящими к ним???? Пусть не ноги, можно и руки, но вот вопрос: кто то видел хотя бы

  • Василий Петров | 16 серпня 2017, 10:19

   Церковь надо было призывать к ответу ещё вчера за то, что под видом христианства впаривают людям оголтелое язычество и при этом не устают собирать деньги на т.н.свои нужды, в то время как строят себе

  Популярні статті місяця