«Ми не можемо дозволити собі халтурити, граючи для Бога»

9 травня 2008, 15:39 | Репортажі | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Світлана ЯРОШЕНКО

Цього разу програма фестивалю містила: виступ дитячого ансамблю «Ковчег Ноя» (м. Вінниця); музичну програму католицько-протестантських гуртів «Кана» (м. Київ) та «New Life’m» (Польща); євангелізаційну програму Івано-Франківських колективів — молодіжного хору «Осанна», групи прослави і групи пантоміми греко-католицької спільноти «Як Марія» та інших молодіжних християнських спільнот і організацій.

080509_3.jpg

Організаторами музичного дійства, який благословив єпископ Івано-Франківський УГКЦ Володимир (Війтишин), виступили: Обласна благодійна організація «Палаюче серце», греко-католицька спільнота Віднови у Святому Дусі «Як Марія» та Молодіжна комісія Івано-Франківської єпархії УГКЦ. Підтримав ініціативу фестивалю і міський голова Віктор Анушкевичус та Управління в справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики міськвиконкому.

080509_4.jpg

Цікаво, яка музика є християнською, і яка нехристиянською, а також яка ситуація із розвитком тієї «християнської» музики? З цими питаннями спеціальний кореспондент РІСУ звернулася до учасників і гостей заходу.

Тетяна КуликівськаТетяна Куликівська, римо-католичка, ведуча фестивалю та ведуча програми «Вихідні по-українськи» (Перший Національний телеканал України): «Для мене кожна річ завжди має якусь мету. І саме ця мета визначає характер певного явища, речі. Тому, як на мене, християнська музика служить не лише для розваги і задоволення. Я вважаю, що християнська музика має свою кінцеву мету в Богові і Його прославленні».

Владика Софрон МудрийВладика Софрон Мудрий, ректор Івано-Франківської теологічної академії УГКЦ: «Чи музика є християнською, чи нехристиянською, залежить від віри людини. Християнство має свою високу ідею, має свою силу, свою вимову душі, свої ідеали. Язичництво більш обмежене, приземлене, прив’язане до різних культів. Нам же Ісус Христос об’явив цілком новий культ, цілком новий вираз побожності і співу, і молитви. Християнська музика оспівує справжню любов, добро, жертовність, і в цьому вона охоплює всі прояви життя людини. Музика, спів, наші голосові органи, вони завжди спрямовані до прослави Творця. Тому ми не боїмося співати модерні пісні, адже вони однаково несуть відповідний зміст, де прославляємо Бога, а не сатану». 

080509_9.jpgСвященик Софрон Зелінський, директор радіо «Дзвони»: «Так, християнська музика – це музика, яка має за мету прославляти Бога та у різний спосіб говорити про християнські чесноти. Християнської музики сьогодні дуже мало. Як директор християнського радіо я можу навіть сказати, що ми потерпаємо від нестачі професійної християнської музики. Саме тому й збудували при нашому радіо студію звукозапису, де матимемо можливість записувати музичні проекти християнських гуртів».

Юлія ГнатюкЮлія Гнатюк, римо-католичка, солістка гурту «Кана»: «Ми не хочемо ділити музику на християнську і нехристиянську. В першу чергу ми хочемо грати професійно. Отож ми багато працюємо, навчаємось. Кожен з учасників нашого гурту вже має або здобуває музичну освіту. Саме через такий підхід, а також змістом своїх пісень ми хочемо свідчити про те, що Бог є і що Він є Любов’ю. У текстах не обов’язково має звучати ім’я Бога. Ми виконуємо пісні з так званими «білими текстами», тобто ми оспівуємо наше життя, дане Богом. Сьогоднішній ринок християнської музики найбільше намагаються розвивати протестанти. Але загалом він є незаповненим. Тому ми докладаємо всіх зусиль, аби змінити ситуацію. Мало того, ми хочемо, щоб наша, християнська, музика йшла попереду музики, яка зараз популярна у світі. Саме тому ми робимо акцент на зростання професійного рівня виконання. Ми не можемо дозволити собі халтурити, граючи для Бога. Бо наш Бог достойний найкращого».

New Life

Варто зазначити, що учасники гурту «Кана» разом з гуртом «New Life’m» організовують «З’їзди музикантів», де проводять заняття для вокалістів та інструменталістів, а також духовні вправи. На ці зустрічі з’їжджаються музиканти з усієї України, причому різних християнських конфесій.

Кана

Цими днями, 8–11 травня, відбувається вже одинадцятий такий З’їзд у м. Красилів на Хмельниччині, де вчаться професійно творити музику близько ста молодих людей. В організації цих З’їздів допомагає Орден РКЦ Братів Менших Капуцинів.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 18:59

   Напевно, що вже наспіла нагальна потреба у ВРЦіРО настійно домагатися і вимагати зустрічі особисто з президентом Зеленським для СЕРЙОЗНОЇ, КОНКРЕТНОЇ і КОНСТРУКТИВНОЇ розмови!!!

  • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 16:55

   А отут дещо цікаве щодо щеплення дітей: ---------- https://www.youtube.com/watch?v=7Y6uiR33J00

  • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 11:33

   Р. S. Перепрошую: несподівано "вистрелило". Себто правильно слід читати так: "...та деномінаційні форми..." :)

  • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 11:31

   Так, головне в цьому - це правдивий стан серця людини. Тобто: якщо воно, людське серце, дійсно чисте і щире (покаянно-сокрушене і смиренне та благоговійно-вдячне Господеві), то тоді певні й конкретні

  • Paraeklezyarh | 13 листопада 2019, 10:47

   Тут ніяких поляків не треба. Майже у всіх протестантських церквах відбуваються подібні "шоу"(пишу в лапках, тому що вірю що "там де зібралось троє в Ім'я Моє, там і Я поміж

  Популярні статті місяця