Читай книги — змінюй життя: як працює перша львівська соціальна книгарня

2 жовтня 2019, 13:03 | Калейдоскоп | 0 |   | Код для блогу |  | 

Тетяна Хоронжук

Книгарнями у Львові нікого не здивуєш — книга стала ледь не брендом міста Лева. Однак такої, як онлайн-книгарня "Буківничка", однозначно ще не було.

"Буківничка" на ярмарку

"Взагалі, я мрію, щоб в Україні більше читали, — зізнається засновник "Буківнички" Петро Ткачишин, — людям малозабезпеченим не по кишені купляти книги, а ми можемо їм допомогти".

"Буківничка" працює за принципом 1+1: щоразу, коли ви купляєте книгу, інша йде на благодійність. Книги ж отримують від добродіїв — будь-хто охочий може віддати свої книги і бути певним, що вони комусь допоможуть або ж навіть зміняють життя.

Подарунок від "Буківнички"

«Ідея Буківнички зародилася на лекції Мирослава Мариновича під час відкриття Центру Шептицького, — розповідає власник соціальної книгарні. — Пан Мирослав розповідав про принцип позитивної суми в діяльності Шептицького і що його можна вважати зачинателем соціального підприємництва в Україні. Для мене Буківничка — це можливість робити добро. І цінності, на яких ми творили "Буківничку" — це власне християнські цінності».

Подібних проектів в Україні поки що не було. За словами засновника, цю схему "Буківничка" запозичила з американської компанії "Better World Books". У них місія долати неграмотність в усьому світі. Місія "Буківнички" — допомогти дітям у кризових ситуаціях.

"В Україні часто відбуваються благодійні збірки книг, — говорить пан Петро, — ми ж вирішили працювати на постійній основі. Саме тому вибрали модель не благодійності, а підприємництва. Це бізнес, який має благодійну мету".

Книжки в подарунок родинам воїнів АТО

Книги майже щомісяця знаходять нових власників — це діти воїнів АТО, сироти, в’язні колоній для неповнолітніх. На разі дітям передано близько 300 книг.

З "Буківничкою" співпрацюють різні громадські та волонтерські організації, через посередництво яких книги дістаються тим, хто їх дійсно потребує.

А для заохочування покупців книг книгарня має цікаві пропозиції: наприклад, можна купити книгу наосліп, яка стане справжнім сюрпризом, або ж оформити підписку та щомісяця отримувати книги на вибрану тематику.

Книжко-сюрпризи

А щоб збільшити продажі книг, а отже і збільшити допомогу дітям в кризових ситуаціях, "Буківничка" розпочала нову кампанію зі збору коштів для створення окремого сайту. Кампанія розпочалася 26 вересня і триватиме 20 днів. Зібрати потрібно 25 тисяч гривень.

Усі, кому близька ця ідея, або хто хоче допомогти дітям, може долучитися до збору коштів за посиланням: biggggidea.com/project/bukivnichka-knizhkove-sotsialne-pidpriemstvo/

За словами Петра Ткачишина, для жертводавця це займе не більше хвилини, зате допоможе змінити чиєсь життя на краще.

Петро Ткачишин у Прилуцькій колонії

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 19 жовтня 2019, 20:21

   І така ситуація з нестримним і рішучим бажанням каталонців будь-що здобути для своєї батьківщини національно-державну самостійність і незалежність, вочевидь, вимагає доброї волі та максимальної

  • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

   ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

  • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

   Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

  • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

   Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

  • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

   Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

  Популярні статті місяця