Вінниця знову зустрічає хасидів

10 вересня 2015, 09:14 | Свята і звичаї | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Щороку на єврейський новий рік – Рош га-Шана з усіх куточків світу з’їжджаються хасиди до Умані. Так заповів їм цадик Нахман, засновник брацлавського хасидизму, могила якого знаходиться в м. Умань. У своїх книгах він написав, що хто приїде у ці дні до нього на могилу і помолиться — матиме благословення на весь рік.

Саме тому їдуть хасиди усіх течій, бідні і багаті, малі і дорослі, навіть на колясках і на милицях, щоб вимолити собі щасливий рік, — розповідає вінницький власкор РІСУ.

Вінницький аеропорт готовий приймати гостей

За словами Ерлі Даніеля, заступника рабина Вінницької області, «різними шляхами доїздять ізраїльтяни до Умані — через аеропорти «Бориспіль», «Одеса», «Жуляни», «Львів», через автомобільні пункти пропуску «Шегині», «Ягодин», «Рава-Руська», «Краківець», «Платонове», «Тиса», «Порубне» та інші. Та найзручніше, звичайно, через аеропорт «Вінниця», який і зустрічає люб’язно, і найближче розташований до Умані. Всього 3,5 години триває переліт з Ізраїлю до Вінниці та майже 3 години автобусом до Умані. А ще бажаючі мають змогу заїхати до смт. Брацлав, де колись проживав цадик Нахман».

Вінницький аеропорт приймає хасидів сьомий рік поспіль, з 2009 року. Готуючись до такої великої кількості авіапасажирів, аеропорт пройшов спеціальну перевірку на дотримання правил авіаційної безпеки, вживає додаткових заходів для забезпечення правопорядку, швидкості проходження митного контролю та організованого перевезення хасидів до місця їх паломництва.

Для хасидів організовано всі умови

Місцева релігійна громада «Бейс Менахем Любавич Вінниця» забезпечила контрольно-пропускні пункти перекладачами, а також, враховуючи особливість хасидського харчування, організувала міні-кафе з кошерною їжею.

Помітно, що на кожному столику кафе стоїть «цдака» – скринька для пожертв бідним із народу Ізраїлю. Правда, за весь час нашого перебування туди не впала жодна монета, однак, як запевнив Ерлі Даніель, кожен поважаючий себе юдей, завжди відкладе десяту частину свого прибутку для нужденних людей.

«Цього року, нажаль, заплановано лише 9 рейсів, а це біля 2 тисяч людей. Надіємось, що наступного року, завдячуючи рекламі туристичних агенцій і самих паломників, їх кількість буде значно більша», — повідомив рабин Вінницької області Шауль Хоровіц.

«Першим чартерним рейсом до Вінниці прибули особливо поважні гості — представники родини відомого в Україні рабина з м. Тверія (Ізраїль) Давида Дерлі – розповів Шауль Хоровіц. — За його вагомої фінансової допомоги відбудовуються юдейські святині в Меджибожі та Ганнополі (Хмельницька область), Умані, Гадячі, а також влаштовуються благодійні обіди на велику кількість людей».

Вчора, 9 вересня, у Вінницькому аеропорту було особливо весело. Ізраїльтяни знайомились з краєвидами подільського краю, співали та молились. Таким буде і наступний день. Виліт заплановано на 16 та 17 вересня.

З літака відразу в автобуси

Що цікаво, у рамках хасидської програми через аеропорт «Вінниця» здійснюються паломницькі поїздки вірян з усієї України до християнських святинь в Ізраїлі. Зазвичай вартість квитків у дві сторони становить від 300 до 600 доларів. Натомість, у цей період квитки можна купити від 130 до 200 доларів. Цього року такою можливістю з Вінниці скористаються понад 600 осіб.

Керівник управління у справах релігій та національностей Вінницької ОДА Ігор Салецький зустрічає гостей

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • serge1717 | 22 лютого 2020, 20:56

   Думка верховного мокшанського гондона Українців НЕ ЦІКАВИТЬ!!!

  • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:28

   ""В Україні Церква і держава розділені. Нещодавнє об'єднання православної Церкви України було виключно рішенням людей, що ініціюється конгрегацією відповідно до правил церкви і законодавчо

  • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:13

   Сразу видно, какой Михаил, дескать, "христианин"... Т. е., по сути, он плохо знает (если вообще знает) Священное Писание. ------- Так вот: как раз относительно этой темы и написан псалом

  • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 18:50

   В своїх офіційних назвах більшість цих Давньосхідних Церков носять це означення - "православні". І за своїм літургічним обрядом вони також досить близькі до "автентично"

  • Михаил | 22 лютого 2020, 16:21

   Из года в год, из века в век, порочный принцип торжествует - ворюга и подлец Живут, а тот, кто честен - существует! Увы!

  Популярні статті місяця