Центр Біоетики

16 травня 2003, 17:49 | Ексклюзив | 0 |   | Код для блогу |  | 

"Усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших – ви Мені зробили" (Мт 25:40). Цими словами з Євангелії можна коротко проілюструвати концепцію християнського персоналізму, за допомогою якої ми намагаємося відповідати на питання моральної оцінки медичного чи технічного заходу.

Центр біоетики при Всеукраїнському благодійному фонді “За гідність людини!”, заснований 6 січня 2002 року, займається вивченням та поширенням знань з біоетики у вимірі християнства. Ми дотримуємося сучасного трактування поняття біоетики, згідно з яким це така область дослідження, яка, використовуючи методології різноманітних наук, має своїм предметом систематичний аналіз людської поведінки в області наук про життя та здоров’я в тій мірі, в якій ця поведінка розглядається в світлі моральних цінностей та принципів.

Метою Центру є дослідження: 1) етичних проблем всіх медичних досліджень; 2) етичних проблем застосування технологій та засобів лікування людини, включаючи розгляд питань етичної оцінки застосування штучних репродуктивних технологій, проблеми трансплантації та клонування органів людини, штучного переривання вагітності, моральної відповідальності вживання контрацептивних та ранньо-абортивних препаратів; 3) соціальних проблем, пов’язаних з політикою в галузі охорони здоров’я, медицини праці та міжнародної охорони здоров’я та з політикою демографічного контролю; 4) проблем життя тварин та рослин у відношенні до життя людини.

Наші методи полягають e раціональному аналізі моральних проблем, пов’язаних з біомедициною, та їх зв’язків із сферами права та гуманітарних наук. Ми беремо участь у створенні етичних орієнтирів, заснованих на цінності людської особистості та прав людини, поважаючи всі релігійні сповідання, які спираються на раціональну основу та науково адекватну методологію.

Християнство не обмежується лише засвоєнням етики Гіпократа, в якій основним принципом є “благодіяння, а не злодіяння”, а вводить нові поняття і нові цінності шляхом навчання та надання практичної допомоги. Цей внесок найбільш відчувається в обгрунтуванні поняття “людська особистість”, в новому богословському підході до професії лікаря, в позитивному діалозі між релігійною вірою та науковим розумом.

Цінність людської особистості у християнстві – християнський персоналізм – утверджується в результаті подолання класичного дуалізму. З позиції християнського персоналізму не тільки духовна душа, але й людина в цілому, як тілесно-духовна єдність, розглядається як створіння Боже, господар землі та життя в світі, який має відповідальність за них перед лицем Творця.

Крім того, задля тайни Втілення-Відкуплення, кожна людина, і особливо найбільш нужденна, розглядається як об’єкт любові Відкупителя. До завдань центру входить проведення наукових семінарів та дискусій, підготовка публікацій матеріалів цих дискусій, проведення навчальних семінарів із названих питань, виступи в пресі, пов’язані з формуванням громадської думки, яка б сприяла розвитку та зміцненню морального та фізичного здоров’я українців.

Актуальність цих завдань пов’язана зі становищем в Україні. 2001 року смертність вдвічі перевищувала кількість народжених. Наша країна займає друге місце в Європі за кількістю абортів на душу населення, які згідно з законом можуть виконуватись до 28 тижнів вагітності. Внаслідок абортів та вживання контрацептивних засобів, кожна п’ята подружня пара вже ніколи не зможе мати дітей. Багато жінок носить внутрішньоматкову спіраль, внаслідок чого деякі з них вмирають від невилікуваних запалень та раку. В той самий час існує широка пропаганда насильства, порнографії та “сексуальної свободи”. В останні роки ми чуємо все сильніші голоси про клонування людини. Якщо українське суспільство прийме ці пропозиції, це призведе до непередбачених наслідків у майбутньому. Безцінний дар життя ми отримали від Бога Отця.
Ісус Христос дарував нам спасіння від вічної смерті і повернув гідність дітей Божих. Центр Біоетики вивчає та поширює принципи, що допомагають дати етичну оцінку медичних заходів та технологій, виходячи із онтологічної цінності кожної людської істоти від моменту зачаття до природньої смерті.

Зоя СЕРЕБРОВСЬКА,
директор Центру Біоетики, кандидат біологічних наук
м.Київ 02068, а/с 35
тел +380(44) 411-65-90, 562 32 25
fax +380(44) 452-11-20
e-mail pro-life@ukr.net
www.dignity.org.ua

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно