Дві українські лаври мають належати Київському патріархатові

27 лютого 2014, 12:51 | Блоги | Блог Юрія Дорошенка | 4 |   | Код для блогу |  | 

Звернення

до Верховної Ради України стосовно передачі святинь

українського народу їх законним власникам

 Ми, представники інтелігенції та громадські діячі, гостро занепокоєні ситуацією, яка склалася навколо найбільших духовних святинь українського народу – Свято-Успенської Києво-Печерської лаври та Свято-Успенської Почаївської лаври.

На початку 90-х років ХХ сторіччя завдяки потуранню влади два духовних серця України, уділи Богородиці, опинилися в руках філії Російської православної церкви, у підпорядкуванні так званої «Української православної церкви Московського патріархату».

Нещодавнє усунення від керівництва УПЦ МП митрополита Володимира (Сабодана) та призначення місцеблюстителем відомого українофоба митрополита Онуфрія (Березовського) безпосередньо інспіровано Москвою ще раз яскраво продемонструвало всьому світові залежність цієї Церкви від іноземного центру.

Очільники УПЦ МП перетворили святі місця української нації на форпост «Русского міра». Весь світ чув цинічні заяви високих ієрархів УПЦ Московського патріархату, які замість того, щоб стати на бік народу, фактично благословили Віктора Януковича на сатанинське вбивство сотень безневинних людей на вулицях української столиці.

У стінах «душі українського народу», як називав Почаївську лавру митрополит Іларіон (Огієнко), постійно проповідується не любов до Бога та України, а ведеться політична пропаганда, сіється розбрат в нашому суспільстві, зневажається все українське. Під час подій Майдану політизація УПЦ МП дійшла до того, що мури Києво-Печерської лаври та мури Свято-Успенської Почаївської лаври стали місцем перебування кримінальних бандитів «тітушок». Обитель святих Антонія та Феодосія стала бізнес-центром і одночасно ідеологічним відділом посольства Росії.

Засоби масової інформації неодноразово звертали увагу на факти руйнування представниками УПЦ МП пам’яток історії архітектури, розкрадання об’єктів національної спадщини.  

 У зв’язку з вищевикладеним, просимо Верховну Раду України:

1. Прийняти постанову парламенту про передачу комплексів Свято-Успенської Києво-Печерської лаври та Свято-Успенської Почаївської лаври Українській православній церкві Київського патріархату, як національній помісній церкві українського народу;

2. Дати доручення правоохоронним органам і Генеральній прокуратурі України здійснити перевірку витрат багатомільйонних коштів, виділених за часів президентства В.Януковича та урядування М.Азарова з державного бюджету України на реставрацію Києво-Печерської лаври;

3. Доручити Міністерству культури України провести інвентаризацію майна двох лавр із метою перевірки та виявлення фактів розграбування культурно-мистецької спадщини України.

Переконані, що ухвалення таких рішень стане актом історичної справедливості, адже Свято-Успенська Києво-Печерська та Свято-Успенська Почаївська лаври створювалися працею українського народу та мають належати його Церкві, у святих місцях мусять молитися справжні священики, а не політики від релігії.

Дмитро Павличко, Герой України, лауреат Шевченківської премії.

Левко Лук’яненко, Герой України, дисидент.

Ігор Юхновський, Герой України, академік НАН України.

В’ячеслав Брюховецький, Герой України, професор, доктор філологічних наук.

Володимир Василенко, Надзвичайний і повноважний посол України, доктор юридичних наук, професор.

Юрій Дорошенко, Заслужений журналіст України.

Юрій Мушкетик, Герой України, лауреат Шевченківської премії.

Юрій Щербак,письменник, Надзвичайний і повноважний посол України.

Микола Жулинський, академік НАН України.

Михайло Слабошпицький, лауреат Шевченківської премії.

Любов Голота, лауреат Шевченківської премії.

Наталя Осьмак, громадський діяч.

Павло Мовчан, лауреат Шевченківської премії.

Олег Чорногуз, письменник.

Богдан Сушинський, письменник

Дмитро Пилипчук, кандидат філологічних наук.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • strannik777 | 1 березня 2014, 20:36
  Коментувати коментар

  Православные, Вы о чем сейчас говорите, какая сейчас может быть дележка, когда страна стоит на пороге войны.С языком уже доигрались. Вы вообще о чем думаете.Единение церкви должно выражаться не в объединении имущества, а в объединении в вере, молитве за каждого человека на Украине и на Руси."Не собирайте себе сокровищ на земле, где моль и ржа истребляют и где воры подкапывают и крадут, но собирайте себе сокровища на небе, где ни моль, ни ржа не истребляют и где воры не подкапывают и не крадут, ибо где сокровище ваше, там будет и сердце ваше."(Евангелие от Матфея гл. 6).А все святыни ни кому не принадлежат, они даны БОГОМ для всех людей.И кому посчастливилось за ними ухаживать - пусть ухаживает, главное чтобы они помогали спасти людские души.

 • Татьяна, УПЦ КП | 1 березня 2014, 16:40
  Коментувати коментар

  Ура, товарищи! Горе побежденным! Карфаген должен быть разрушен! Пора передать УПЦ КП ее долю на Луне и Марсе, и тако спасемся!

 • Ольга Девяткова | 1 березня 2014, 16:35
  Коментувати коментар

  Слава Богу! Спеціально пишу українською мовою. Ходили і ми з сином до філаретовського "храму". Але вчасно Господь відкрив істину. На кожній службі лунала проповідь проти Московського Патріархату. Немає там спасіння. Шукають тільки як душі згубити. Читайте: 44. Монах обличенный в любодеянии, или поемший жену в общение брака и сожития, да подлежит по правилам епитимии блудодействующих. (ПРАВИЛА СВЯТОГО ВСЕЛЕНСКОГО ШЕСТОГО СОБОРА, КОНСТАНТИНОПОЛЬСКОГО) http://www.magister.msk.ru/library/bible/comment/sobor/vselsob.htm Только вряд ли будете читать Святых отцов церкви. Истинная вера не изменяется ни временем, ни обстоятельствами, но всегда и везде остается единою: "Едино Тело, един Дух и един Господь, един Бог и Отец всех". "Однажды и навсегда определены и Истина, и пути к истине", – говорит святитель Феофан Затворник. Христова Церковь Православная обладает Истиною, и весь труд Христу верных обращается у нас на усвоение, а не на открытие Ее, в то время как на Западе давно стало законом: вперед! вперед! А ведь относительно нашего учения Свыше изречено: "Стойте... неподвижни пребывайте". И если что нам остается, то только утверждаться и других утверждать. Ибо сказано: "Аще мы, или Ангел с небесе благовестит вам паче (не сказал: противное, но – паче, т.е. что-нибудь более того, кроме благовествованного), еже благовестихом вам: анафема да будет". Верная Слову Божию, Православная Церковь "ни в чем не отошла от той полноты Истины, которая дана Христом и раскрылась в истории через Вселенские Соборы. В этом источник Правды Православия, которое и в догматах, и в канонах, определяющих строй Церкви, и в литургических чинах хранит неизменное сокровище Церкви. Эта верность Православия "неделимой Церкви" (т.е. Церкви до возникновения в ней разделения на Восток и Запад) не означает неподвижности в жизни Церкви. В Православии веет тот же дух Христовой свободы, какой был присущ раннему Христианству, – так же в свете Христовом воспринимает Православие мир и человека, так же хранит церковную дисциплину и иерархический строй, как это изначала утвердилось в Церкви Христовой".

 • aleksbt | 1 березня 2014, 12:28
  Коментувати коментар

  Если бы эти люди, были не далеки от Церкви и Бога, они бы такого не написали. Очень рекомендую вам почитать: "Преподобный Лаврентий Черниговский. Житие, Поучения, Пророчества и Акафист". Интересно, продается ли оно в храмах УПЦ КП. Также историю раскола. И еще поинтересоваться почему Вселенская Церковь не признает их как Церковь.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти