Гаїті, землетрус, угода з дияволом та патріарх Кирил

21 січня 2010, 17:28 | Блоги | Блог Юрія Вавринюка | 18 |   | Код для блогу |  | 

Засоби масової інформація, блогери широко коментують висловлювання патріарха Кирила щодо причин землетрусу на Гаїті. Нагадаю, патріарх, перебуваючи з візитом у Казахстані, висловився, що причиною жахливого стану економіки, жалюгідного рівня життя та недавнього землетрусу є гріхи жителів острова (я передаю своїми словами суть його думки). Підлило масла в вогонь і висловлювання протестантського діяча Пета Робертсона. Це викликало обурення серед багатьох людей, зокрема у коментарях на блогах. Не збираюся детально коментувати сам виступ Кирила, підтримувати його висновки чи відкидати. Мені чомусь прийшла з цього приводу інша думка, яка поступово визрівала протягом довгого часу, коли я читав деякі останні новини і особливо коментарі до них.

Мене, як християнина, непокоїть надзвичайно напористе, вимогливе та цинічне втілення в життя та розум людей ідеї толерантності, яке, без перебільшення, можна назвати інформаційним зґвалтуванням. Людям наполегливо, вже з колиски вбивають думку про те, що ніхто не має права звинувачувати когось у тому, як він живе, поводиться чи думає. На перший погляд, ця ідея приваблива і нібито несе у собі повагу та любов до ближнього. Але вона суперечить Біблії, яка учить нас не тільки любити один одного (навіть ворогів), але й називати речі своїми іменами. Сьогодні нам хочуть заборонити називати гріх гріхом, наслідки гріха наслідками гріха, покарання Боже Божим покаранням. Невже ми, люди, більш люблячі, аніж Бог? Невже ми більше переживаємо та любимо гаїтян, аніж Бог? Невже Він не міг відвернути катастрофу? Звичайно, що міг би! Але Він, на відміну від «толерантних» людей, чомусь цього не зробив. Значить були причини, які ми не можемо значи і зрозуміти. Ми забуваємо, що у Всесвіті існують не лише фізичні закони, за якими живе матеріальний світ, але й духовні, які не можна переступити. І навіть Господь зважає на них. Бог міг відвернути і потоп, і трагедію Содому та Гомори, вавилонський полон Божого народу, і ще багато чого, але не зробив цього, бо Його справедливість вимагала покарання за злочин. Він міг би зробити щасливими усіх людей, але Його справедливість вимагала покарання за їхні гріхи. І тоді Він переклав їх на Свого Сина. Інакше не міг. Бо тоді Бог не був би Богом.

І ще одне. Я вважаю толерантність у тому вигляді, як її пропонують нам, «ведмежою послугою». Коли людина робить злочин, а ми «толерантно», щоб не образити його почуттів, поплескуючи його по плечу, кажемо: «Ну, якщо це приносить тобі задоволення, нехай тебе Бог благословить», то як назвати таку поведінку? По-перше, це злочин проти самої людини, бо ми штовхаємо її на слизьку дорогу, по-друге, це злочин проти держави. А чи не грішимо ми проти людей, які роблять гріх, та проти Бога, коли мовчимо про гріхи? Чи буде це проявом любові до ближнього, коли будемо заохочувати своїм мовчанням наркомана, гомосексуаліста, розпусника, ідолопоклонника, атеїста? Тому не розумію тих людей, які ніби-то з любові та поваги до ближнього накидаються на усіх, хто називає речі своїми іменами, хто каже, що гомосексуалізм - гріх, що невиконання чи порушення Божих законів веде до негативних наслідків, хто попереджує інших про небезпеку, яка їх чекає.

Не збираюся вдаватися у розслідування причин гаїтянської катастрофи, але, думаю, що Пет Робетсон та Патріарх Кирил певною мірою мають рацію. Гаїті вважається одним із центрів вірування вуду, яке, хоча взяло щось із християнства, є його повною протилежністю. Звичайно, ми не маємо права виносити однозначні та категоричні вироки, це лише прерогатива Бога, але є речі, які видно неозброєним оком. А от допомогти тим нещасним людям ми зобов’язані, незалежно від того, винні вони перед Богом чи ні. І матеріально, і молитовно, і – новиною про Бога, який є Богом-Любов’ю і Богом-Сраведливістю.

P.S. До речі, вчора на Гаїті знову стався землетрус великої сили.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
18коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Enigma_3 | 5 березня 2010, 23:47
  Коментувати коментар

  В свій час покійний депутат Чекрвоній (який з розкольниками забирав храми у православних) говорив, що патріарх Кирил прийде на Уркаїну тільки через його труп... За день до приїзду Червонія забила молнія...Ось вам і труп... Дорогі мої брати й сестри! Це черговий випадок задуматись над тим, що наша Віра права, наша Віра Православна! Кайтеся і навертайтеся! Спаси Господи!

 • Enigma_3 | 5 березня 2010, 23:43
  Коментувати коментар

  Патріарх Кирил не осудив жителів Гаїті, а вказав їм на корінь зла.... А Новий Орлеан чому під воду пішов? Причин можна назвати безліч.... але одна з серйозних причин - це всесвітній гей-парад, який там щороку проходив.... Ось вам і гнів Божий... Спаси Господи!

 • Soloha | 27 січня 2010, 16:36
  Коментувати коментар

  чи автор справді переконаний, що Гаїті більш грішне від України, Росії чи там Республіки Конго? А може бідолашні гаїтями платять за наші з вами гріхи? Ісус зціляв хворих (покатаних Богом ?) і потішав бідних і знедолених, а не відвернувся від них, сказавши "так вам і треба". Мою думку стосовно автора висловлю цитатою з Євангелія Від Матвія 15.8 Оці люди устами шанують Мене, серце ж їхнє далеко від Мене!

 • Паломник | 25 січня 2010, 18:56
  Коментувати коментар

  Хіба не очевидно,що зворотнім зв'язком з Богом є Біблія?Читаючи її уважно,можна зрозуміти багато речей,що відбуваються в цьому світі.

 • seneka2 | 24 січня 2010, 19:16
  Коментувати коментар

  Зробили з милосердного Бога - мстивого ідола. Християнство це релігія милосердя, прощення, а не помсти.

  • Паломник | 24 січня 2010, 21:13
   Коментувати коментар

   Бог не тільки милосердний,але й справедливий.Інакше б не існувало пекла.Тому маємо каятися - за себе і за інших.

 • Паломник | 23 січня 2010, 09:51
  Коментувати коментар

  А ще в нас,на відміну від Гаїті,багато храмів.Та чи багато людей в них заходить?Тих з нас,хто читає гороскопи,все ж,більше.То чи не пора витягувати колоду з наших власних очей,Кириле?

 • Паломник | 23 січня 2010, 09:42
  Коментувати коментар

  Чи не є фарисейством думати,що ми,росіяни чи українці,більш праведні,ніж жителі Гаїті?У них вуду,у нас алкоголізм і аборти.То ми праведніші?

  • Олена | 23 січня 2010, 09:59
   Коментувати коментар

   Насправді, ні. Але то Божа справа вирішувати: кого, коли і в який спосіб судити чи милувати. Дивіться Євангеліє від Луки 13 розділ: 13:2 Ісус же сказав їм у відповідь: Чи ви думаєте, що оці галілеяни, що так постраждали, грішніші були від усіх галілеян? 13:3 Ні, кажу вам; та коли не покаєтеся, то загинете всі так! 13:4 Або ті вісімнадцять, що башта на них завалилась була в Сілоамі й побила їх, чи думаєте, що ті винні були більш за всіх, що в Єрусалимі живуть? 13:5 Ні, кажу вам; та коли не покаєтеся, то загинете всі так!

  • Вавринюк Юрій | 23 січня 2010, 11:14
   Коментувати коментар

   Саме так, пане Паломник, духовно-моральна ситуація у нас в Україні не набагато краща. Тому подібні трагедії - нагадування усім нам про відповідальність, яку ми несемо, нехтуючи Божими заповідями. І, як сказав Христос, якщо не покаїмося, то і нас це чекає. Проте, на відміну від нас, людей, Бог дуже терплячий і часто відтягує покарання, як лікар використовує усі доступні методи, щоб зберегти і вилікувати пошкоджену гангреною ногу. І лише коли використані усі засоби, змушений вдаватися до ампутації. І ще одне. Публікуючи ці роздуми, я не мав на меті давати оцінку висловлюванням Кирила чи дослідити винні чи не винні гаїтяни. Мене "зачепили" коментарі, в яких кипіло обурення: "Яке ви маєете право когось звинувачувати у гріхах. Це нетолерантно і негуманно. Тут треба допомагати, а не шукати причини катастроф". Даруйте, але коли з людиною стається нещасний випадок, їй не лише надають необхідну допомогу, але й вказують на причини, які призвели до нещасного випадку. А при грубому порушенні, можуть навіть і покарати, хоча ця людина і так вже покарана сама собою.

 • Вася | 22 січня 2010, 21:34
  Коментувати коментар

  Видеозапись того выступления Патриарха: http://tvtorrent-ru.livejournal.com/2010/01/19/ (начиная с 6,5 минуты) А "Комсомолка" пишет: Если совсем уйти от материального, то возможно, на примере республики Гаити, нам всем показали ветхозаветную притчу о Содоме и Гоморре, но в современной трактовке. ... в 2004 году в республике появилась «Армия каннибалов», ополчение очередного президента. В редких интервью, каннибалоармейцы сообщали журналистам: да, людей едим, но строго в ритуально-магических целях. ... Кстати, для размышления: в мире есть, точнее – был, второй по значимости духовный центр культа Вуду. Звали его Новым Орлеаном. Википедия о Гаити: около половины населения практикуют культ вуду.

 • Оса | 22 січня 2010, 17:42
  Коментувати коментар

  Неймовірний дурень, ваш отой диявольський Кирил! Хай проклятий дивиться, щоб його і справді не привалило, бо на його душі сила-силена гріхів

 • Ноелла | 22 січня 2010, 17:26
  Коментувати коментар

  Цілком згодна з автором.За останні 20 років на моїй пам"яті вже багато таких прикладів.Та ось , що такою "червоною ниткою" мене особисто дуже вразило в цій трагедії, і це мабуть не випадково.Багато країн надсилають свою допомогу, їжу, ліки та лікарів....на фоні цього в репоражах про мародерство-просто жах.Я , власно, вкотре вже кілька днів поспіль, в різних репортажах бачу просто армію злочинців.Яка не підтримує своїх співвітчизників, діток,жінок, поранених, багатьох поранених, не розбирає розвалені будинки, аби допомогти тим, хто залишився на вулиці...а просто натовп, який краде та шукає шо вкрасти.Це страшно.Любов, любов до людей, покору та добре серце-ось що хоче бачити наш Татусь.

Відповідь на коментар
Коментар
Ім'я
Введіть код