Маніакальні будівничі

29 квітня 2014, 21:42 | Блоги | Блог священика Василя Ткачука | 5 |   | Код для блогу |  | 

Поза всяким сумнівом, я не претендую на істину в останній інстанції, але чомусь здається мені, що основна біда Церкви, а відповідно і християнства в тому, що від його перших кроків, переважна частина як духовенства, так і мирян, почала вважати, що обов’язок будівництва Церкви лежить на кожному з нас зокрема. Учні Христові дуже швидко забули про те, що основний будівничий – це сам Христос. «… ти – Петро (скеля), і я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають.»

Завдання кожного з нас, не зважаючи на ту ступінь церковно-ієрархічної драбини на якій ми знаходимось, не прагнути бути архітекторами, прорабами  чи навіть мулярами, максимум на, що ми покликані – це подавати розчин чи цеглу. Дивитися в креслення як і малювати його, зрештою, і цеглу класти в стіну - буде Ісус. Наш обов’язок, не заважати Йому в цьому, не руйнувати те, що Він такою дорогою ціною заклав.

Так, по собі знаю, що зі сторони воно виглядає довгобудом, але ж ми не знаємо планів архітектора, не знаємо, що він замислив, яке завдання отримав від Отця чи може сам Йому запропонував? Єдине, що добре знаємо так це те, що нездалі зусилля одного покоління в будівництві, будуть розбирати одне чи й два-три наступних, а потім знову все почнеться з початку. А потім черговий хтось, уже в котрий раз буде твердити, що історія людства розвивається по спіралі. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • anatolius | 3 травня 2014, 13:33
  Коментувати коментар

  Важко не погодитись. Але є одне але. Слід визначити ще, що значить будувати, а що подавати цеглу. Це важко часом розмежувати.І чи можливо взагалі. Дещо можна таки означити, але більшість дій є виключно перед власним християнським сумлінням.

  • vasyltk | 3 травня 2014, 16:00
   Коментувати коментар

   мушу щиро зізнатися, такі мудрування вже не в моїх силах. щоби провернути такі операції треба відмінно знати математику,а в мене з неї була четвірка, а з вищої, до мого встиду, взагалі трійка :)

 • vasyltk | 3 травня 2014, 12:24
  Коментувати коментар

  Дякую, (навіть негативний коментар потрібний, а коли похвала то взагалі крила виростають :) ), щоправда, щодо відмовки не згоден. Навпаки, праця підсобника набагато важча, брудна, мало оплачувана, і в той же час незамінна. У всякому разі, підсобником працювати мало хто хоче, кожен прагне бути майстром. Що ж стосується «земних архітекторів» то на виключно мою думку, (в принципі краще залишу при собі, щоправда думаю, що ще щось подібне напишу), але маємо, наприклад, останній яскравий взірець папи, проголошеного святим - папи Івана ХХІІІ, цей папа за свій недовгий період перебування у керма управління Святим Престолом, зумів (поза всяким сумнівом, завдяки праці своїх окремих попередників) зорганізувати ІІ Ватиканський Собор, який не тільки зруйнував дещо криву стіну, що старанно будувалася на протязі довгого періоду, але й розпочав чи радше продовжив будівництво Церкви на тій стіні, що закладена на правдивій Скелі. Маємо приклад папи Франциска, він теж нічого нового не будує, не заклав будівництво якогось чергового нового куполу на даху Церкви, він тільки розчищає, вирівнює, ремонтує, але за цей короткий проміжок часу його підсобницька праця не перестає викликати захоплення у всіх хто за ним споглядає.

 • В. Ясеневий | 2 травня 2014, 19:44
  Коментувати коментар

  Гарно, але виглядає, ніби відмовка: Христос творить, а ми не заважаймо. Адже сказано: "Що зв'яжете на землі, буде зв'язано на небі. І що розв'яжете на землі, буде роззв'язано на небі". Тертулліан і перші християни говорили: "Бог створив нас без нас, але нас без нас спасти не може". Церква - корабель спасіння, який пливе і допливе до пристані, визначеної Господом як її Творцем, Капітаном і Штурманом. Бути на кораблі - це не означає "не заважати", а активно співпрацювати з Ним. "Побудую Церкву Мою" - то що, Господь ще будує Її? Без сумніву, Він Її побудував ще 2000 років тому... Маршрут Церкви-корабля вказаний, і дані всі необхідні засоби для подорожі. А чи вважаєте Ви земними архітекторами Папу і єпископів як заступників Христа на землі?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти