Як поєднуються у вірян УПЦ(МП) їхня релігійна ідентичність з ідентичністю громадян України? Історичний аналіз і сьогодення.

31 січня 2019, 09:54 | Блоги | Блог о. Богдана Огульчанського | 2 |   | Код для блогу |  | 

В інтернет-часописі Cerkvarium з'явилося моє дослідження " Динаміка українського православ'я УПЦ(МП) від 2000 до 2019 р. ..." - в контексті аналізу еволюції поєднання ідентичностей - громадянина, члена суспільства і власне православного вірянина - для вірян цієї конфесії. У тексті я намагався дослідити причини та наслідки взаємодії суб'єктивних та об'єктивних факторів протягом 20 років, які привели вірян УПЦ до їх сучасного типу свідомості, до такого поєднання цих ідентичностей, які, як видається, спричиняють у цих людей серйозний конфлікт... Хоч не люблю робити біляполітичних оцінок, але тут не обійшлось. Трохи процитую уже підсумок - про сьогодення: "УПЦ фактично перестала зображати свою політичну нейтральність, хоча офіційно устами очільників стверджувала: «Ми тільки молимося»... Ми знаходимо дві – суб’єктивну і об’єктивну причини такого демонстративно-викличного обрання керівництвом УПЦ лише одного політичного «даху» для себе і своєї структури. Суб’єктивна – це менталітет очільника церкви м. Онуфрія (та його найближчого кола - додам тут)... Об’єктивна причина – щиросердий розрахунок керівництва УПЦ .. на неминучий виграш «своїх» у російсько-українській гібридній війні. З розрахунку: ми цю владу перетерпимо, що не так і багато залишилося до її краху.
В цьому ракурсі цікавими стали настанови – так звані духовні поради другої людини в ієрархії УПЦ – керуючого справами, митр. Антонія (Паканича), які були опубліковані перед Водохрещем цього року..." ( https://pravlife.org/…/pravyla-duhovnoyi-bezpeky-u-zvyazku-… )1-а частина https://cerkvarium.org/…/dinamika-ukrajinskogo-pravoslav-ya…
2-а частина https://cerkvarium.org/…/dinamika-ukrajinskogo-pravoslav-ya…

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • igorshevchuk | 2 лютого 2019, 09:46
    Коментувати коментар

    "...основні риси московського православ'я – ексклюзивізм (тобто, переконання у своїй єдиноправильності), нетерпимість, відчуття «обложеної фортеці» у навколишньому гріховному світі – все ж таки змаліють перед трендом реформованого українського православ'я до відкритості щодо суспільства, готовності до співпраці та об’єднання зусиль." Ви знаєте: хто вибрав і сформувавсь в напрямку "від смерті до Життя", для того є тільки життя і Життя. Тут спасуться.

  • velovs@ukr.net | 31 січня 2019, 11:43
    Коментувати коментар

    Цілком і повністю згоден і підтримую ВСІ основні думки та аргументи, викладені Вами, вельмишановний Ярославе Юрієвичу, в ОБОХ частинах цього Вашого - по-своєму глибокого і цікавого - дослідження. ---------------------- А тепер щодо цієї - в цілому досить, як виглядає, правдоподібної - візії й твердження, що "Об’єктивна причина – щиросердий розрахунок керівництва УПЦ... на неминучий виграш «своїх» у російсько-українській гібридній війні. З розрахунку: ми цю владу перетерпимо, що не так і багато залишилося до її краху." ------ Ну, по-перше, про ці (та інші - подібні до них) - за суттю й змістом - зловісно-сатанинські розрахунки і надії "Господь Бог так говорить: не станеться і не відбудеться..." (Іс.7:7). ------ А, по-друге, щодо незалежної України та її різноликого Божого люду у Господнього Провидіння є зовсім інший план-задум. Саме той, який вже, принаймні, понад 30 останніх років - правда, не так уже й легко, однозначно й просто - і реалізується: ttps://kyrios.org.ua/literature/articles/20424-dzvoni-chornobilja-bozhe-poslannja-dlja-ukrayini-i-svitu.html

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти