Петиція зникла. Які висновки?

29 березня 2018, 16:59 | Блоги | Блог Сергія Шараєвського | 36 |   | Код для блогу |  | 

Відразу зазначу, що я не зовсім поділяю зміст петицій, які так активно просувалися в християнському середовищі, і одна з яких була видалена чиновниками. Я вважаю, що заборона пропаганди гомосексуалізму, хоча ніби й має певний «благочестивий» вигляд, по суті є просуванням цензури та обмеження свободи слова. Ніби, боремося з однією диктатурою, але встановлюємо іншу.

Ноги тези про заборону пропаганди ЛГБТ ростуть від Медведчука і Колісніченка, які активно рухали ці ідеї перед Майданом, спекулюючи на почуттях віруючих. Заборона пропаганди гомосексуалізму була законодавче затвердженна в Росії. А потім був закон Ярової, який також ввів обмеження для християн і проповіді Євангелія. Бо забороняючи пропаганду ЛГБТ, ми можемо нарватися на зворотній удар — заборону пропаганди релігії.

 А тепер про видалення петиції. Можливо, вона була недолуга та не зовсім коректна. Але її допустили і відбувалося голосування. Тисячі людей поставили свій «підпис» під петицією. І що сталося? У відповідь на лист пані Філіпішиної (представниці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності) петицію видалили. Тобто, та особа, яка має слідкувати за дотриманням прав, сама їх просить і порушити.

 Якщо в петиції містяться ознаки дискримінації, то чому вона була допущена до голосування? Чому в інших петиціях (наприклад, за відміну блокування соцмережі ВКонтакте) ніяких загроз ніхто не знайшов? Я не знаю, яким чином будуть викручуватися чиновники, але саме вони ось такими діями показують, що в Україні говорити можна не про все і не всім. А це дуже тривожний меседж.

Як на мене, то напрошуються 2 висновки.

1. Християнська спільнота повинна накінець перестати бути маргінальним прошарком. Будь-яке рішення, дія та вимога знаходяться під пильним поглядом суспільства. Потрібно навчитися думати, аналізувати, робити логічні висновки, правильно реагувати на виклики. Нас будуть нещадно критикувати, ображати, висміювати. Потрібно навчитися реагувати на критику і відстоювати свої права, при цьому допускаючи, що існують інші люди, які думають інакше і теж мають права.

2. Чиновники, надіюся, зроблять правильні висновки і виправлять ситуацію. Бо минулорічне Свято подяки в Києві показало, що лише протестантів в одному місці може зібратися декілька сот тисяч. Я думаю, зовсім не важко перенести місце зустрічі християн десь під кабмін чи верховну раду. А там ви, я думаю, краще нас почуєте.

Система Orphus
Рейтинг
1
1
36коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 13 квітня 2018, 10:41
  Коментувати коментар

  А ось тут оприлюднена принципова позиція з цієї проблематики ВРЦіРО: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/70779/

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2018, 15:18
  Коментувати коментар

  В Києві протестують проти видалення антигейської Петиції із сайту АП: https://zik.ua/news/2018/04/04/u_kyievi_mitynguyut_proty_gendernoi_polityky_v_ukraini_1298767

 • igorshevchuk | 2 квітня 2018, 14:35
  Коментувати коментар

  Що вибрали в свято Входу Господнього в Єрусалим: вибираємо любов, бо ніщо все інше!

 • igorshevchuk | 2 квітня 2018, 13:24
  Коментувати коментар

  Синтементальність - чим є? Синтементальність – просковзування у душі, це хвороба, яка найнебезпечніша і найважковиліковувана, яка опанувала світ, перенесена і на свята Великодня і Різдва, це хвороба фюреро-народів, люблячи собачку – просковзувати мимо Христа і зараз же вбивати десятки, чи сотні тисяч українців-християнів і сирійців... В Страсний тиждень потрібно кожному тверезо сказати собі - я за що продам Христа: за синтементалізм фюреро-народу, слизький статус чи захоплення хоча б чимось, погану звичку?

 • olegt | 2 квітня 2018, 13:16
  Коментувати коментар

  Сергію, а як вам таке? http://www.gcshelp.org/ru/novosti/mirovye-novosty/v_kanade_prinyat_zakon__pozvolyayuschiy_izimatj_detey_u_protivnikov_lgbt.html

  • pravdapro | 2 квітня 2018, 13:31
   Коментувати коментар

   Чудово! Дієвіше, ніж петиції. Було конкретна загроза — дали конкретну відповідь. А ми чомусь свою загрозу помітили лише 2 роки після її появи (я про план дій кабміну). Давайте боротися за відміну цього плану дій, а не проти гомосексуалістів загалом. Беремо приклад з Перу і Хорватії, а не з Росії.

 • igorshevchuk | 31 березня 2018, 15:05
  Коментувати коментар

  В житті живому - більший відсоток поезії, аніж в текстах малохудожніх чи нехудожніх. Так знає поетеса Ольга Седакова. Вічність є в нас і вічність не залежить від правлінь чи режимів, декорацій, чи старих серцем... Ліпше слухати справді великих від Бога в слові духовно-художньому і художньому, в них є художнє ціле. Бо корисно: зцілює, миротворить. А то інші радикалізують бійки між усіма, аби не ставити в центр на перше місце Ісуса Христа... Відволікають від Ісуса Христа! Покайтеся.

 • Halo | 31 березня 2018, 11:38
  Коментувати коментар

  В свою чергу цікаво було б знати, чому в допису віруючі подаються як "маргінальний прошарок", а у відповіді коментатору - "прокинулись від релігійного сну" Все то - відомі тези радяньскої атеїстичної пропаганди. Зокрема, ось: «Массам необходимо дать самый разнообразный материал по атеистической пропаганде, знакомить их с фактами из самых различных областей жизни, подойти к ним и так и эдак для того, чтобы их заинтересовать, пробудить их от религиозного сна" Це із статті ЛЕНІНА "О значении воинствующего материализма"... :(

 • Halo | 31 березня 2018, 00:27
  Коментувати коментар

  На мою думку, петиція була видалена саме тому, що показала чималу кількісну підтримку, а це дуже не порадувало лоббістів збочень. (Відповідна публіка, неважко здогадатися, цілеспрямовано йде працювати в органи влади або медіа таким чином, щоб на посаді мати можливість впливати на висвітлення цієї проблеми)

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2018, 20:18
  Коментувати коментар

  "А я казав, тому що був проти заборони пропаганди [гомосексуалізму], бо медійник і поважаю свободу слова, навіть коли чиєсь слово мені не подобається." ---------- Дуже "цікава" постава, а особливо як для "пастора"... То, може, тоді будемо добиватися і свободи пропаганди, скажімо, крадіжок, релігійної, національної та расової ненависті і цілої низки інших ГРІХІВ?! А, власне, чим усі вони гірші за гріх одностатевих та подібних інших сексзбочень?! --------------- До речі, пам'ятаю, що десь 2012 чи 2013 р. у Верховній Раді (ВР) - у ПЕРШОМУ читанні - був прийнятий законопроект про "заборону пропаганди гомосексуалізму". Здається, у формулюванні - "серед неповнолітніх". Зрозуміло, що надалі оте - спонсороване й підтримуване з ЄС гейлобі в Україні, яке після Другого Майдану особливо посилилося й активізувалося, в т. ч. і в АП, і ВР і, загалом, у вітчизняному суспільстві, його, цей законопроект, постаралося "поховати"... ------- Я, правда, не юрист, але, може, варто було би - паралельно з Петицією - йти і шляхом спроби його "реанімації" у ВР?

  • pravdapro | 30 березня 2018, 20:32
   Коментувати коментар

   Спочатку розберіться, що таке "пропаганда". Погугліть і будете знати. Стосовно законопроектів. Так, було три спроби. Погугліть "Законопроекти про заборону пропаганди гомосексуалізму в Україні". Їх пропонували один раз комуніст, інші рази — регіонали (наприклад, Колісніченко). Вам такі автори підходять? Такий закон існує в Росії. Після нього був прийнятий інший, який обмежив проповідь Євангелії. Ви цього хочете? В Литві, про яку йде мова в петиції, не був прийнятий закон про заборону пропаганди. Там є інший закон, який на мою думку, досить непоганий. Якби ми пішли саме таким шляхом, то було б краще і ефективніше.

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2018, 12:11
  Коментувати коментар

  Заздалегідь перепрошую за своєрідний сленг. ------ Так от, хочу тут (ще раз) зазначити й наголосити, що нині за оволодіння й опанування Україною змагаються, головним чином, ДВА основних геополітичні і ментально-цивілізаційні гравці. З одного боку, це - ліберастно-політкоректна Гейропа. А, з іншого, паРаша - путінсько-гундяєвська та відверто мракобісно-чорносотенна. ------- Одначе ОБИДВА ці, за євангельською лексикою, "широкі шляхи" - це дорога в НІКУДИ. А точніше - зрештою, до повної і остаточної ЗАГИБЕЛІ: в пекельному "озері вогняному, що палає сіркою"!!! ------ Й тому правдиві - тобто дійсно натхненні й проваджені Святим Духом - християни-патріоти в Україні обирають і прагнуть іти кардинально ІНШИМ шляхом: вказаною Ісусом Христом "вузькою стежкою" до Царства Божого! Й, відповідно, стати й бути в цьому належним дороговказом і прикладом для інших країн і народів Європи. І не лише Європи. ------- І на цьому благодатному і спасенному шляху нас, вочевидь, рясно й усебіч поблагословить і допоможе успішно йти Господь Бог. Амінь.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти