5 книжок для неофітів

4 листопада 2019, 14:14 | Блоги | Блог Ігоря Перфецького | 2 |   | Код для блогу |  | 

Для новонаверненого православного мабуть нема нічого гіршого за погану церковну літературу. Адже спочатку все в Церкві ідеалізується і будь-яка інформація від інших православних, а особливо священників і ченців (а що вже говорити про святих!) сприймається з великою повагою і авторитетом. Тому якщо неофіту не пощастило почати з хороших книг, то на нього чекатимуть страшні муки, щоб розплутати свій зав'язаний в косичку мозок від прочитання жахливої маячні, якої, на жаль, переважна більшість у церковних лавках. А що найстрашніше - це коли людина вирішить з цією косичкою жити, скочуючись у похмурий світ мракобісся і законництва, що принесе страх перед життям і постійну боротьбу з вітряками.

Особисто я, перед тим як порадити хороші на мою думку книжки, скажу не починати читання Біблії зі Старого Заповіту. Краще почати з Євангелія, а найкраще з Євангелія від Марка. Хоча "все Писання богонатхненне", це не означає, що Старий Заповіт писався під диктовку Бога. Пророки ділилися Божественним Одкровенням, але тими поняттями і термінами, які були їм доступні у їх час і крізь культурну призму свого середовища. Тому без ґрунтовних знань Старий Заповіт лише заплутає. Так само варто пам'ятати, що книгу Апокаліпсису не можна сприймати буквально. Церква навіть сумнівалася чи вносити її до канону Біблії.

 

А ось власне список рекомендованої літератури:

 

- "Сын Человеческий" протоиерей Александр Мень.

https://lib.pravmir.ru/library/book/2098 А також будь-яку його книгу чи проповідь. З часом особливо раджу "Историю религии" в 6-ти томах.

 

- "Православие. Очерки учения Православной Церкви" протоиерей Сергий Булгаков

https://azbyka.ru/otechnik/novonachalnym/pravoslavie-ocherki-uchenija-pravoslavnoj-tserkvi/

 

- "Дары и анафемы. Что христианство принесло в мир" диакон Андрей Кураев

https://azbyka.ru/otechnik/novonachalnym/pravoslavie-ocherki-uchenija-pravoslavnoj-tserkvi/ А також його провіді, особливо ранні, бо пізні трохи віддають цинізмом і матеріалізмом

 

- "Православна церква" митрополит Калліст (Уер)

https://www.kniga.org.ua/product/21372/

 

- "Практическое руководство к молитве" протоиерей Александр Мень

https://azbyka.ru/prakticheskoe-rukovodstvo-k-molitve

 

Також не варто відкидати і художню літературу, як класику, так і сучасну, адже необхідно формувати смак, уміти мислити, не ізолюючись від навколишнього світу і життя.

Мир вам!

 

Автор в соцмережах:

https://facebook.com/nt.orthodox

https://t.me/nt_orthodox

Система Orphus
Рейтинг
0
1
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 4 листопада 2019, 15:03
  Коментувати коментар

  "Так само варто пам'ятати, що книгу Апокаліпсису не можна сприймати буквально. Церква навіть сумнівалася чи вносити її до канону Біблії." -------- Але свого часу всі ці "сумніви" св. Отцями Церкви були повністю спростовані і геть відкинуті. Й ця дуже цікава й (направду - вельми багато в чому) загадкова - містично-пророча книга успішно поповнила число явно БОГОНАТХНЕННИХ творів християнського Святого Письма! ------------ Мало того: якщо уважно, прискіпливо-ретельно та молитовно досліджувати і, тим паче, співставляючи і порівнюючи її з відповідними іншими біблійними (у т. ч. Старого Завіту) текстами, то можна переконатися й досвідчити, що низка її есхатологічно-пророчих видінь і обітниць виконуються буквально вже в ці наші історичні часи!!! ---------------- Себто, коли все більше й щільніше диявольсько-демонічна "ось, темрява землю вкриває, а морок - народи; а над тобою [вже] сяє Господь, і слава Його з'являється над тобою" (Іс.60:2) :) І саме тим благословенним "місцем", над яким можна наразі пророче ПОБАЧИТИ - звичайно, що не суто звичайними (фізичними), а якраз ДУХОВНИМИ, очима - це Господнє "сяйво" та Його "славу", і є, зокрема та особливо, наша незалежна держава та її різнолика - історична Київська Церква! --------------- Як це, на перший погляд, не парадоксально і не "абсурдно"... :)

  • velovs@ukr.net | 4 листопада 2019, 18:03
   Коментувати коментар

   А от як наші ПОЛЬСЬКІ брати і сестри у Христі - послідовники КАТОЛИЦЬКОГО харизматичного "Руху віднови у Святому Дусі" потужно СЛАВЛЯТЬ і РАДІЮТЬ у Господі: https://www.youtube.com/watch?time_continue=181&v=bPv_jmf8sKM

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти