Блоги

"Брахманські ;) рефлексії" (Блог Ольги Недавньої)

Канд.філос.наук, стар.наук.співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України. Моя релігійно-світоглядна належність: брахман-релігієзнавець :) (прошу не сприймати в контексті східної термінології), апріорно не заангажований конфесійно, що враховує свій досвід, життєвий та професійний, та симпатизує тим "брахманам", чия діяльність сприяє націєдержавним інтересам українців. Моя професійна інтернет-домівка: http://narxivn.wordpress.com Цінуючи свій час, як і час інших людей, мушу уточнити дещо стосовно тутешнього спілкування в коментах: 1. пишу на РІСУ тоді, коли можу (на жаль, часу завжди менше, ніж хотілося б), і коли хочу або вважаю за потрібне; 2. спілкуюсь, як правило, з теми допису; демагогічні, маніпуляційні, некоректні та з переходом на особистості дискусії не підтримую; 3. представилась тут сама, і волію спілкуватися з реальними людьми, котрі також вказали свою освіту, де і ким працюють, адресу свого блогу тощо. Це не значить, що зовсім відмовляюсь від спілкування з ніками - я поважаю право дописувачів на анонімність. Однак з віртуалами, якщо десь колись і дискутую, то на рівних ;)
 • Про здоров'я фізичне і духовне: погляд релігієзнавця

  Приводом для цих роздумів послужила реакція багатьох українців, рясно представлена в соціальних мережах, на розповсюдження інформації про свої важкі хвороби публічних людей. А взагалі-то я давно як релігієзнавець вивчаю, зокрема, проблематику здоров'я — духовного і фізичного — у вченнях і практиці Церков, насамперед — християнських. Ну і — як людина, що, як і абсолютна більшість співвітчизників, стикається з хворобами — сама і в родині. Останнє також важливо для адекватного розуміння теми, бо ті щасливчики, котрі поки що не познайомились з важкими захворюваннями впритул, навряд чи здатні оцінити всі супутні аспекти...

  13 листопада 2019, 13:19 | 

 • Подячне Слово про Петра Лаврентійовича Яроцького як Вчителя й Наставника

  Сьогодні один з патріархів українського релігієзнавства, Петро Лаврентійович Яроцький, святкує свій День народження. Ця стаття про шановного іменинника хай буде подарунком йому та інформацією для молодих поколінь релігієзнавців, котрі можуть користуватися надбаннями нашого дорогого аксакала.

  19 червня 2019, 13:37 | 

 • Меджибіж як осередок релігієзнавчо-просвітницького та зеленого туризму

  Чому нас так приваблюють подібні місця? Релігієзнавча версія. Мрію поїхати туди з родиною.

  22 листопада 2018, 17:40 | 

 • Релігієзнавчі рефлексії з актуального приводу

  Кілька міркувань про те «що робити».

  14 січня 2018, 12:21 | 

 • Christian Churches Facing the Challenge of the multi-denominational society in Contemporary Ukraine

  30 грудня 2017, 10:17 | 

 • Польові дослідження в міжнародних комунікативних спільнотах як необхідний інструмент релігієзнавця у вивченні світових тенденцій розвитку релігій та релігійності

  Ділюся досвідом: яка від таких досліджень користь колегам як профі, як громадянам, а також як for those who learn English, та ще й який може бути житєйський людський профіт.

  23 квітня 2017, 14:10 | 

 • Пісня льоду і полум’я / Гра престолів: інструмент для «великого повернення»?

  Неформатна стаття :) з неформатної теми. Одне популярне фентезі та його серіальна екранізація підозріло схожі на спробу посприяти «великому поверненню» вічних істин та вічних цінностей, а отже – підпали нашому релігієзнавчому дослідженню, яке триває (наразі – сезон перший :) ). Після Толкіна, Люїса та Ролінг – Дж.Мартін та екранізатори його дітища творять для «покоління серіалів, яке (поки) не читає святих книг»?

  28 червня 2016, 21:19 | 

 • Чи варто гратися з вогнем

  В мене величезне професійне й людське прохання до всіх українців, особливо ж – до журналістів та громадських активістів. Будь ласка, перш ніж заявляти в майбутньому щось типу «Я – Шарлі» чи передруковувати брудні карикатури на релігійну тематику, добудьте трохи інфи від спеціалістів, чи варто таке робити.

  15 січня 2015, 11:09 | 

 • Кладу до великоднього кошика :) свою нову книгу

  Представляю свою монографію “Християнські фактори в контексті культурного і громадянського вибору українців”. Щиро дякую всім, завдяки кому ця монографія була написана, а це, зокрема, й шановні співробітники РІСУ, де так зручно знаходити різні релігієзнавчі джерела й матеріали.

  25 квітня 2011, 09:22 | 

 • Київ чекає нового Главу УГКЦ

  УГКЦ таки теж і моя, і мені не байдуже, якою ця Церква розвиватиметься. Бо це небайдуже для України. Не хотіла давати прогнози, і зараз не буду характеризувати здійснений вибір Синоду. Єпископам, звісно, видніше. Поки що, особисто не знаю нового Главу УГКЦ, а колеги вже сказали те, що можна сказати релігієзнавцям, котрі володіють відповідною доступною для всіх інформацією. Натомість можу запропонувати наразі лише кілька міркувань, як фахівець і як людина, котра щиро бажає успіхів цій Церкві у її діяльності, корисній українським націєдержавним інтересам.

  25 березня 2011, 23:24 |