Пане Президенте, Ви не встигли підготуватись до традиційної зустрічі з Церковними достойниками?

22 березня 2012, 08:57 | Блоги | Блог Лілії Ковалик-Васюти | 4 |   | Код для блогу |  | 

Куплені квитки на літак до Брюсселю нашвидкуруч здавалися, терміново скасовувалися зустрічі з найвищими чинами ЄС, які так довго готувалися. З напівдороги до Брюсселю довелось декому з єрархів повертатися в Україну. Очевидно кожен з членів ВРЦіРО не сумнівався у тому, що лише дуже важлива причина спонукала Президента до зустрічі, очевидно має ЩОСЬ важливе сказати, бо чого б така спішність і анулювання важливої міжнародної, не побоюся її назвати, ІСТОРИЧНОЇ, зустрічі, яка повинна була вперше відбутися у Брюсселі в форматі ЄС – очільники українських Церков. Не судилося. Зустріч не відбулася і невідомо коли тепер відбудеться.

Ви, пане Президенте, не знали про цю зустріч? Саме так Ви пояснили главам Церков терміновість їх запрошення на Банкову якраз в день запланованої зустріч в Брюсселі. Треба ж таке співпадіння: не кликали, не кликали і раптом закликали саме в час зустрічі з Президентом і комісаром ЄС.

Якщо Ващу зустріч з ВРЦіРО Адміністрація Президента заздалегідь спланувала, то, очевидно, Ви б мали ретельно підготуватися до неї, бо, думаю, Вам є що сказати Церквам, а Церквам Вам, оскільки питань до вирішення у релігійній сфері вистачає, тим більше на такому рівні. Про таку задовго заплановану зустріч, очевидно, мали б знати і Глави Церков, тоді б вони стовідсотково не збиралися їхати до Бельгії. Звідси висновок: або Адміністрація Президента недопрацьовує, а радше погано працює і Вас підставили, або Ви просто сказали неправду і свідомо зустріч була нашвидкуруч призначена заради того, щоб представники ВРЦіРО не зустрілися з очільниками ЄС.

Так виглядає, що друге припущення вірне, бо говорилося про все: про літаки, автобани, дороги, поїзди, економічні «досягнення» України… про ВСЕ І ПРО НІЩО, бо конструктиву було мало, принаймні з офіційних повідомлень так виглядає.

Про програму гуманітарного розвитку, мабуть, рано було ще говорити, оскільки наразі підготовлений лише її проект, який ще навіть не розглядався. Щодо ЄС і України, яка за Вашими словами, продовжує працювати над приведенням своїх демократичних та правових стандартів у відповідність до норм Європейського Союзу, то поки ніхто з нас цього ще не відчув. І де ж той великий шлях євроінтеграції, який ми, виявляється, вже пройшли, якщо главам Церков не дали можливості зустрітися з тими, хто в тій демократичній і правовій Європі вже успішно живе.

Хоча…. Є один конструктив. Принаймні, будемо вірити в це. Ви сказали: «Держава, безумовно, повинна створювати рівні умови для всіх. Щоб кожна людина була наділена тою увагою і повагою, яких вона потребує». Ви наголосили, що вважаєте неприпустимим порушення принципу рівності в питанні реалізації прав і можливостей віруючих різних конфесій. Залишається сподіватися, що це було сказано щиро і буде у цій країні врешті виконуватися, а не просто декларуватися. Поживемо... побачимо…

Система Orphus
Рейтинг
0
6
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Borya Ivanenko | 22 березня 2012, 18:48
  Коментувати коментар

  Така була воля Господа.

  • Gaiduk | 23 березня 2012, 12:28
   Коментувати коментар

   Господь полишає нам право робити вибір, бо Він - Найбільший Демократ і однаково любить нас усіх, своїх дітей. а яка Його насправді була Воля, того ніхто не знає. але ж: - Хочете? - Маєте! зовсім приблизно я переповів трактування Волі Божої Блаженнішим Любомиром Гузаром. P.S. єдине, що могло бути корисним (на мою думку), то виконання Януковичом прохань та умов, що передали йому представники Церков. але ж вони дуже швидко пересвідчаться, що той документ сховають десь під сукном.

 • Gaiduk | 22 березня 2012, 12:26
  Коментувати коментар

  як на мене, то оті відмовки, що начебто "не знали" про поїздку ієрархів у Брюссель, виглядають по-дитячому, на рівні першокласника-двійочника- "не знаю", "забув"... все вони добре знали. нмд, у АП і ГГ було двоєдине завдання: 1. зірвати візит 2. знівелювати проведення ініціативною групою "Першого Грудня" Національного Круглого Столу (5 квітня), нав'язавши ієрархам розгляд якоїсь чергової, фіктивної програми. бо ні одна із тих програм, раніше проголошених Януковичом, не виконується. тому я не вірю в його щирість.

 • Marko | 22 березня 2012, 10:39
  Коментувати коментар

  Є одна сила, яка найбільш зацікавлена в провалі поїздки членів ВРЦіРО в Брюсел, бо вона сама там кріпко розбудовує власне представництво в імені "русского мира" - а це звісно РПЦ.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти