Як пастор Дітріх Бонгьоффер молився про долю нацистської Німеччини

4 лютого 2020, 23:44 | Блоги | Блог Дениса Коляди | 2 |   | Код для блогу |  | 

"По правді кажучи я молюся про поразку мого народу у війні, бо це єдиний шлях розплатитися за страждання, заподіяні моєю країною світу!"

Дітріх Бонгьоффер

Так молився Пастор Дітріх Бонгьоффер про долю нацистської Німеччини. І не просто молився, а в час коли більшість суспільства була під чарами "молодого, харизматичного лідера", пастор вже тоді бачив темряву, що ховалася в серцях людей. І не просто бачив, а став голосом совісті цього народу. Такі постаті як Бонгьоффер були тими горнилами, що допоможуть німцям переплавити душу власного народу і очистити та окропити її кров'ю мучеників.

Коли в 39тому почалася війна Дітріх вирішує повернутися з США (на той час він перебував в Америці і йому пропонували залишитися). Тоді він напише "
«Я повинен пережити цей складний період нашої національної історії разом з християнами в Німеччині. У мене не буде права брати участь у відродженні християнського життя після війни, якщо я не розділю з моїм народом випробування цього часу ... »

І пастор, не просто повернувся, а готовий був діяти. Він відкрито засуджував Гітлера і водночас звинувачував в псевдо християнстві німецьке духовенство, яке підписало договір з дияволом, лише б зберегти свої позиції.

Його сповідуюча церква - маленька група вірних духу Євангеліє, не могла нічого зробити проти сили тоталітарної машини. Але Він все одно ішов на крайні міри. Він був переконаний, що не зробити нічого що б подолати зло - це те саме що і вчинити зло. Тому бувши пацифістом, він все одно, взяв участь у замаху на Гітлера. Який провалився і в 1943 році - пастора арештували.

Він вже ніколи не побачить вільної Німеччини. Ніколи не вийде за кафедру, що б говорити про живого Бога в час мертвої релігії. Ніколи не обійме свою наречену...

9 квітня, 1945 року пастора було страчено. Останніми словами пастора перед смертю, за словами очевидців, було повне віри і правдивої сміливості "Це не кінець. Це лише початок нового життя"

І він виявиться правим. Через місяць нацисти будуть переможені, а Він буде переможцем... Його слова про участь у відновленні своєї батьківщини будуть пророчі. Адже його погляди, його листи з в'язниці, як і історія Його свідчення, буде тим світлом що не дало темряві повністю заволодіти душею Німеччини.

Для мене Він назавжди залишиться прикладом справжньої любові до свого народу, вірності Богові і любові.

Він народився сьогодні - 4 лютого, 1906р.

З днем народження пасторе!

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 7 лютого 2020, 09:26
  Коментувати коментар

  "9 квітня 1945 року пастора було страчено. Останніми словами пастора перед смертю, за словами очевидців, було повне віри і правдивої сміливості: "Це - не кінець. Це - лише початок нового життя." ------------------ Так, справді: такий початок поклала остаточна поразка і військова капітуляція тоталітарно-екстремістського ІІІ райху. Разом з тим ще належало докорінно подолати якраз його світоглядно-ментальну спадщину в головах і, передусім, саме ПЕРЕСІЧНОЇ німецької людності. ------------ Так от, тяжкі й деструктивно-руйнівні наслідки й рудименти нацистської ІДЕОЛОГІЇ та, загалом, запеклого пангерманістського націоналізму і шовінізму - і саме в масовій свідомості й менталітеті своїх співвітчизників змогли кардинально здолати й перемогти - тільки й лише - уряди повоєнної ФРН. Починаючи з найпершого з них: на чолі з ХРИСТИЯНСЬКИМ ДЕМОКРАТОМ та головним натхненником-архітектором і співтворцем "німецького економічного дива" - Конрадом АДЕНАУЕРОМ. І який, свого часу переслідуваний агресивно-тоталітарною гітлерівською владою, був переконаним і принциповим опонентом і противником як нацизму і расизму, так і комунізму та лівої демагогії і популізму. ----------- Й, зокрема, якраз оця перемога була здобута саме через усвідомлене здійснення: юридично-кримінального викриття й переслідування винних у військових злочинах, а надто суспільно-світоглядного - просвітницько-виховного й оздоровчо-очисного курсу ДЕНАЦИФІКАЦІЇ. В т. ч. публічного покаяння й вибачення перед жертвами (та родичами і нащадками жертв) Голокосту й інших страхітливих нацистських злочинів та відповідної їм компенсації. ------------ Правда, мабуть, не завжди і не скрізь вони, ці процеси денацифікації, - і, зокрема, в кримінально-судовій сфері і в царині підбору й використання різних фахівців - там були достатньо рішучими й послідовними. А іноді допускалися й окремі помилки і навіть прикрі й необґрунтовані послаблення та поблажливість. Одначе в цілому вони, тим не менше, - явно й безсумнівно - дали і мали тоді чималий позитивний результат і ефект.

  • velovs@ukr.net | 7 лютого 2020, 09:39
   Коментувати коментар

   Окрім того, цей видатний німецький політик і державний провідник (Аденауер) був свідомим прибічником міжконфесійного єднання і згуртування християн, принаймні, в лавах своєї партії - Християнсько-демократичного союзу (ХДС). А також енергійно виступав за франко-німецьке порозуміння, примирення і міцну дружбу. ------ Й на підвалинах чого слід було, згідно його світоглядних переконань, будувати й утверджувати суттєво, засадничо нову - мирну й об'єднану Європу вільних і демократичних націй. І саме на фундаменті їх спільного, а надто якраз ХРИСТИЯНСЬКОГО, духовно-цивілізаційного і етично-культурного коріння. ------ А от перед лицем дуже виразної і конкретної - московсько-кремлівської військової загрози й небезпеки всіляко змагав за міцну й потужну і, насамперед, політичну та оборонну: трансатлантичну єдність Заходу тощо. --------------- На превеликий жаль, у процесі подальшого історично-цивілізаційного поступу і, зокрема, починаючи від спалаху та в контексті т. зв. "сексуальної революції" наприкінці 60-х рр. і далі, а надто в останні десятиліття, ті основні засадничі ідеї і погляди, які були закладені батьками-засновниками - переважно християнськими демократами - у підвалини будівлі єдиної Європи, зазнали чималих перекручень і деформацій і, по суті, АНТИХРИСТЯНСЬКИХ спотворень і збочень (ґендерно-содомських та ін.). І, насамперед, як добре відомо, у царині традиційної суспільної моралі та сімейних цінностей... --------- Все те, що нині всі ці ліберально-гомофільні чинники - зовнішні і внутрішні - посилено прагнуть і стараються будь-що "проштовхнути" і примусово нав'язати українському суспільству...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти