Блоги

 • ВІЧНЕ І НЕЗМІННЕ СЛОВО БОЖЕ?

  Декілька років тому написав до мене з Відня друг однієї знайомої, атеїст. Знайома ще тоді була практикуючою християнкою і щось своєму другові «навіювала» про Бога, про Церкву, а той всіляко і спокійно переконував її про абсурдність одного і другого. Деколи вона посилалася на мене, ну і в кінці отой австрієць вирішив написати просто до мене (англійською), і поставити декілька питань. Для когось, хто вивчав Святе Письмо, його історію написання, історичний контекст, такі питання досить смішні і наївні, проте, для багатьох, особливо невіруючих, вони є неабияким аргументом як проти авторитету Святого Письма, так і проти ідеї самого Бога, що об’явив там свою волю. Та й для багатьох віруючих подібні питання деколи становлять проблему.

  10 вересня 2016, 15:08 | 

 • МОНОТЕЇЗМ ЧИ ПОЛІТЕЇЗМ?

  31 серпня 2016 року на сайті catholicnews.org.ua з’явилася реляція з інтерв’ю з Кардиналом Реймондом Берком. Між іншим, сайт пише: "Кардинал Реймонд Берк заявив, що у нього є поважний сумнів у тому, що християни і мусульмани поклоняються тому самому Богу. Про це кардинал Берк сказав у своїй нещодавній розмові із журналістами, інформує «LifeSite».

  3 вересня 2016, 18:04 | 

 • УСПЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ, ДІВИ МАРІЇ: ДЖЕРЕЛА

  Ще у пізньому Середньовіччі не всі богослови були переконані, що належить приймати за правду віри вчення про Успіння, проте заохочувалося до віри в це, тим більше, що в літургії як Сходу, так і Заходу свято Успіння або Внебовзяття вже святкувалося, хоч і не всюди, на Сході від VІ століття, а на Заході від VII століття

  28 серпня 2016, 12:16 | 

 • ТУРЕЦЬКИЙ НЕДОПЕРЕВОРОТ ТА ЄВАНГЕЛІЯ

  Якщо йдеться про неможливість правильного аналізу вирваних з цілого контексту історичних чи політичних подій, то це щось подібне, як з історією написання Євангелій. Четверте Євангеліє, від Йоана, вважається найбільш богословським, з найбільш високим польотом теологічних думок про Ісуса Христа і Його місію.

  17 липня 2016, 10:11 | 

 • ХРЕСНА ХОДА УПЦ І ЇЇ КРИТИКА

  Якщо УПЦ МП не перестане просто самозахищатися і не почне аналізувати саму себе, критика на певно не вщухне. Дорога "відбивання ударів" поглинає багато енергії, на проголошення Благої Вісті вже не вистачає часу і сил. А місія Церкви - власне проголошувати всім Євангеліє, а не постійно виправдовуватися, а з другого боку - постійно не бачити якогось зерна правди в критиці на свою адресу.

  13 липня 2016, 01:00 | 

 • ВИНО В СВЯТОМУ ПИСЬМІ

  Якщо йдеться про Святе Письмо, то найбільш розповсюдженим алкогольним напоєм на його сторінках, без сумніву, є вино. Воно, разом зі збіжжям та оливою, являється частиною щоденного споживання їжі в Ізраїлі і не тільки. Господь обіцяє Ізраїлю благословити його труд, щоб земля добре родила: "Я даватиму дощ вашій землі у свій час, дощ ранній і дощ пізній, і ти збереш хліба свої, своє вино й свою олію" (Втор 11, 14). Власне всі ці плоди – дар Божий, і це Він дає їх людині: "вино, що серце людське звеселяє, олію, щоб від неї ясніло обличчя, і хліб, що скріплює серце людське" (Пс 104, 15).

  7 липня 2016, 13:26 | 

 • НЕЗНАНИЙ СВЯТИЙ ДУХ

  Таємниця Святого Духа є для нас найпотаємнішою у Святій Трійці, незважаючи на те, що ця Особа є нам найближчою, або інакше кажучи, завдяки Ній Пресвята Трійця є нам настільки близька і доступна, наскільки це можливо. Навіть там, де незнаний є Син Божий, там, де нема віри в істинного Бога Творця, там діє Святий Дух і дає своє натхнення, відкриває істину, наповнює любов’ю.

  20 червня 2016, 15:31 | 

 • ЄДИНА ЦЕРКВА УКРАЇНИ або ПРО ЗМІЙ ТА ГОЛУБІВ

  Механізм визнання якоїсь Церкви автокефальною до сьогоднішнього дня не усталений. Мав ніби бути сформульований на Всеправославному Соборі, що зараз проходить, але комусь це не подобалося. Відомо кому, і відомо чому. В історії були різні способи надання автокефалії, більшість з них - на жаль - це були сумні історії: погрози, підкупи, не визнання рештою, очікування десятиліттями чи й більше, щоб нарешті всі погодилися з твоїм статусом, повторне визнання, сварки...

  18 червня 2016, 12:19 | 

 • МОЛИТВА ЗА ПОМЕРЛИХ У БІБЛІЇ

  У Старому Завіті є один фрагмент про молитву за померлих, проте це та книга, яку протестанти не визнають. У Новому Завіті є декілька натяків, і хоч це натяки, вони, проте, істотні. Можна б ще додати декілька «натяків» з Писання, особливо у світлі твердження, що «після смерті людини її доля вже вирішена». Христос воскрешав мертвих, і це не було оте «загальне воскресіння», якого ми всі очікуємо, але повернення до звичайного життя. Якби доля Лазаря, чи доля сина вдови була «остаточно вирішена» з моментом їхньої смерті, як можна було б цю долю змінити після смерті? Якби вони вже були «або в раю, або в пеклі», навіщо (і яким чином?) їх повертати знову до життя на землі?

  10 травня 2016, 19:40 | 

 • ПРО ЯЙЦЯ І ЗАЙЦІВ

  Пасхальне яйце – здається, найбільш відомий символ Пасхи. Навіть з'явився апокриф, що Марія Магдалина свого часу подарувала яйце імператору Тиберію зі словами "Христос воскрес!". Досліджувалися теж різні дохристиянські культури, де яйце було символом життя, плідності і т. д. Але все набагато простіше, ніж здається.

  5 травня 2016, 00:04 |