Блоги

Релігійні перлинки України (Блог Андрія Бондаренка)

 • Найстаріший храм Буковини

  Містечко ЛУЖАНМ без перебільшення можна вважати одним з найцікавіших місць Буковини. Про дату заснування населеного пункту вчені ведуть суперечки і в наші дні. Офіційною датою вважається 7 жовтня 1453 року. Саме в цей день боярин Федір Вітольд придбав Лужани у Костя Вранича – сина Драгомира Вранича, боярина воєводи Олександра Доброго за 400 турецьких золотих, про що свідчить господарська грамота. Головна визначна пам’ятка Лужан – найстаріша на Буковині архаїчна Вознесенська церква. Щоб її побачити, треба не доїжджаючи до центра звернути праворуч біля корпусів спиртозаводу на місцеву дорогу у бік Кіцмані. За залізничним переїздом проїжджаємо скрізь парк, за яким поруч з новим храмом-велетнем рожевого кольору побачимо скромну церківку з дерев’яною дзвіницю.

  16 червня 2010, 08:32 | 

 • Монастир на Анниній горі у Вашківцях

  Буковинське містечко Вашківці (6,5 тис. мешканців) знамените, передусім, фестивалем-маскарадом Маланкою та чудодійною Анниною горою. Вашківці вперше згадуються у 30-ті роки XV століття під назвою Васківці, що походить від імені Васко. Про колишню велич Вашківців нагадують нам світлини австрійського періоду: тоді, на початку ХХ століття, Вашківці дійсно можна було назвати містом. Сьогодні це просто один із занедбаних куточків Буковини, якій не залишає майже ніяких вражень. Та люди сюди все одно тягнуться завдяки жіночому монастирю, розташованому справді на святому місці – Анниній горі.

  28 квітня 2010, 11:04 | 

 • Церква на Горече - найстаріший мурований храм Чернівців

  Муровану церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка і до сьогодні є одною з найцінніших пам’яток культового зодчества Буковини і найстарішим із збережених у Чернівцях мурованих храмів, звели у1767 році на місці старої дерев’яної церкви. Храм збудовано під духовним керівництвом ігумена Артемона Кініцького, а ось дані про автора цього шедевра історія, нажаль, не зберегла. Існує легенда, що гроші на будівництва церкви виділила російська імператриця Катерина ІІ.

  10 березня 2010, 10:22 | 

 • Біще. Костел Успіння Діви Марії (1664 р.)

  Жодна з руїн так не вразила мене у минулому році, як костел у Біщі (Бережанський район, Тернопільська область). Дивлячись на рештки старого оборонного костелу Успіння Діви Марії сьогодні уявляю, яким довершеним було це диво декілька століть тому, коли стояло у повній своїй красі. Та, навіть, зараз, у такому вигляді, храм у селі Біще для мене – найулюбленіша пам’ятка костельної архітектури після костелу Станіслава у Чорткові. Важко уявити, що колись Біще було містом у повному сенсі цього слова, яке мало три храми. А сьогодні це - звичайне маленьке село Бережанського району з населенням трохи більше 500 мешканців.

  4 березня 2010, 08:41 | 

 • 10 храмів, які найбільше вразили у році, що минає

  Рік минув. Багато хто з нас інтенсивно подорожував, відвідував різні міста, містечка села, закохувався в них, відкривав для себе цікаві природні та архітектурні об’єкти. Час провести підсумки/ Сьогодні розповім про 10 храмів, які мене найбільше вразили у цьому році. Саме про муровані храми, бо про дерев’яні планую розповісти окремо. Принципово не включаю до «хіт-параду» церкви Львова, бо тоді б вони зайняли щонайменш половину переліку.

  28 грудня 2009, 15:00 |