Ви можете їхати, але ми вам дуже не рекомендуємо, бо «царь видеть желают»

20 березня 2012, 17:37 | Блоги | Суб’єктивний погляд на об’єктивні речі (блог Тараса Антошевського) | 5 |   | Код для блогу |  | 

Приблизно таку думку почули члени Ради Церков і релігійних організацій днями від працівників Адміністрації Президента (додати тут слово України совість не дозволяє, бо це була б неправда). Релігійних лідерів було поставлено перед дилемою: або вони їдуть на заплановану і давно організовану зустріч з європейськими високопосадовцями у Брюсселі, або йдуть на неочікувану зустріч з Віктором Януковичем, бо «царь видеть желают».

Про цю поїздку в Брюсселі говорили вже давно і багато. Фактично такого рівня зустріч із найвищими європейськими посадовцями і впливовими політиками дає великі можливості представити реальну картину з релігійною свободою в Україні, говорити про інші теми, що стосується суспільних відносин в Україні, державно-конфесійних стосунків тощо. Звичайно, церковних діячів могли запитати і про політичні справи, про утиски свободи, про корупцію і т.п. Напевно, вони б мали що тут сказати.

Але, звісно, це не потрібно на вул. Банковій. І там, можна припустити, вдалися до методу батога-шантажу і мізерного невідомого пряника. Формальним приводом стало «бажання» Віктора Федоровича провести «традиційну» передпасхальну зустріч з членами ВРЦіРО.

Запросили якось так раптово, навіть відразу не сказавши на яку годину має бути зустріч, про що Президент хоче говорити. Вибачте, але не вірю, що цю зустріч планували заздалегідь. Як і тим більше не вірю, що не знали про заплановану саме на цей час ще кілька місяців тому поїздку членів ВРЦіРО до Брюсселю. Чому ж тоді запрошуючи, всім релігійним діячам дуже не рекомендували виїжджати з України в ці дні? Бо якщо не знали, то що це за спланована групова «підписка про невиїзд»?

Якщо би зустріч Президента з церковними лідерами планувалася, то не за два дні до неї вони мали б про неї довідатися. Також мали бути відомі питання, які виносяться на цю зустріч. А тут ось так: ми не чекали, а ви нас просите…

Обурює своїм примітивізмом факт, коли прес-представництво ПУ чомусь назвало цю зустріч Віктора Януковича з ВРЦіРО «традиційною». Чи там думають, що всі мають склероз і тому не пригадують, що від початку свого президентства Янукович уникав зустрічі з цією Радою. Він міг десяток разів зустрічатися з різними єрархами однієї з Церков, кілька раз зустрічатися з її Патріархом, але не зі всією ВРЦіРО. А в самій Раді неодноразово висловлювали бажання все -таки зустрітися, кілька раз вже навіть готувалися. Аж рік тому, у Світлий четвер, Віктор Федорович якось знайшов трошечки часу, щоби перед членами ВРЦіРО сказати як все чудово у нашій країні, потім «послухати і забути» кілька церковних прохань. Таким чином було поставлено «галочку», що зустрівся. А тепер цю єдину зустріч вже назвали «традицією»…

У цій всій ситуації особливо цікаво, а як поведуться церковні достойники. До візиту в Брюссель вони напевно щось готували, щось від цих зустрічей очікували. Чи зараз так просто вони відмовляться від давно планованої поїздки і поступляться під шантаж з Банкової? Для ВРЦіРО це очевидне випробування. Рада всі рішення приймає виключно консенсусом. Чи виявить тепер вона його і яким саме він буде? Зрештою, а що за «пряник» готують в АП? Чекати не довго. Питання тільки: до чого це все приведе, наскільки це все «всерйоз і надовго»?

Система Orphus
Рейтинг
0
2
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Marko | 21 березня 2012, 09:18
  Коментувати коментар

  Не мудрий сигнал з боку Януковича в напрям Європи. В Брюселлі неодмінно зроблять висновок "Як опозиційних політиків надумано тримають в тюрмі, так тепер і ВПЦіРО під штучним претекстом держать в країні".

 • Clamans | 20 березня 2012, 19:38
  Коментувати коментар

  Чи не єдиний позитив у цій історії - острах Банкової перед світом. А так - сумно, back in USSR.

 • Ellencrist | 20 березня 2012, 19:35
  Коментувати коментар

  Що це ще за кагебістські замашки? Невже хтось насправді думає, що "совок" можна повернути? Минулося, на щастя. Тим більше - ну, і яка користь з такого "затримання", коли інтернет та мобольний зв'язок давно зруйнували всі інформаційні кордони.

 • Алла БОйко | 20 березня 2012, 19:00
  Коментувати коментар

  А ВРЦіРО часом не забула, що Церква в Україні відокремлена від держави? Чи від держави відокремлена. а від Президента - ні? І скільки можна перед Европою ганьбитись?

  • Тарасій | 20 березня 2012, 20:17
   Коментувати коментар

   ВРЦіРО була заснована президентом Л.Кучмою як дорадчий орган при президенту. З 2005 р. вона стала фактично самостійним органом, який захищає інтереси різних конфесій. І цей орган здобув авторитет саме тим, що не схилявся за ці останні роки під владою. Відокремленість держави від Церкви не означає, що Церква як наймасовіший громадський інститут не має мати вплив на суспільство в рамках законодавства. А таким кроком з АП ми зганьбилися більше, ніж би церковні лідери виступили в Європі і представили свою думку перед європейськими політиками найвищого рівня. А враховуючи, що наші духовні лідери часто ще зі совєтськими поглядами на стосунки з владою, тому їм "любов" від президента важливіша, ніж свобода слова і дії.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти