Пам'ятка проти словоблудствующих на свята

11 грудня 2018, 16:44 | Блоги | Блог Ігоря Перфецького | 9 |   | Код для блогу |  | 

колядки

Варто запам'ятати дуже прості речі, щоб не стати жертвою популістів щодо свят і традицій (або щоб вони просто не зіпсували вам настрій).

1) Будь-які символи, зображення, дії і т.п. не мають в собі жодної містичної сили чи значення поза контекстом.

Наприклад, знак + в зошиті з математики - це просто математичний символ, а не хрест. Знак + на храмі чи в руках священика - це хрест.

2) Будь-які символи, зображення, дії і т.п. можуть бути як християнськими, так і язичницькими, так і нейтральними в залежності від того ж контексту.

Наприклад, освячення пасок, крашанок, зілля християнським священиком, що молиться Христу - це християнські обряди. Освячення пасок, крашанок, зілля язичницьким жрецем, що молиться язичницьким богам - язичницькі обряди.

Купання взимку в ополонці, яку освятив християнський священик, помолившись Христу - християнський обряд. Купання взимку в ополонці заради розваги чи гартування - звичайна нейтральна дія.

Стрибки на Івана Купала чи в будь-який інший день через багаття чи через батут без участі язичників, що моляться язичницьким богам - звичайна розвага. Стрибки на Івана Купала чи в будь-який інший день через багаття чи через батут в рамках релігійної служби язичників, що моляться язичницьким богам - язичницький обряд.

Все. Якщо вам кажуть, що задуваючи свічки на торті на День народження ви поклоняєтесь Артеміді, чи що носячи 5-кутну зірку на футболці ви поклоняєтесь сатані, чи що співати Богом благословенні колядки це не по-християнські - плюньте їм на голову! Такі люди самі мають язичницьке мислення, наділяючи предмети і дії містичним сенсом тоді, коли його не може бути.

P.S. До речі, в Росії колядки і щедрівки практично не збереглися, бо корисні ідіоти в лавах Церкви боролися з ними, як чорт з ладаном.

#nt_orthodox

Система Orphus
Рейтинг
0
0
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 11 грудня 2018, 18:39
  Коментувати коментар

  А от що тут дуже цікаво і не надто вже зрозуміло. Й, зокрема, оця "порада" шановного автора - "плюньте їм на голову!" - це буде як: по-християнськи чи по-язичницьки?! ------ А також: як практично можна відрізнити ці - "Богом благословенні колядки" від Ним всуціль не благословенних? Чи, може, вони абсолютно всі - "Богом благословенні"? ------ Крім того: як це і коли саме - "чорт боровся з ладаном"?! А якщо багато хто нині, скажімо, носять футболки з ЧЕРЕПОМ, то як це можна розцінити і як тут християнам бути? --------- А от футболки з 5-кутною зіркою - це ж, по суті, демонстрація (пропаганда) комуністичної символіки, що, як відомо, нині заборонено чинним українським законодавством...

  • perfetsky | 11 грудня 2018, 19:33
   Коментувати коментар

   Ви в курсі, що у вас в голові "сатанинський символ" череп?

  • velovs@ukr.net | 12 грудня 2018, 08:25
   Коментувати коментар

   Шановний п. популяризаторе "плювків на голови" інакодумців! Будь ласка, вибачте, але в мене є до Вас - як до компетентного експерта - іще отаке запитання. ------- Як відомо, під час масових народних гульбищ на Івана Купала практикуються не лише стрибки через багаття. В перелік традиційних масових забав у ту ніч - принаймні, колись у минулому - входили, зокрема, і вільні сексуальні спарювання молоді, коли дівчата охоче віддавалися хлопцям. Так от, коли ці інтимні стосунки на природі не супроводжувалися молитвами-заклинаннями волхвів, то до яких саме суспільних явищ їх можна віднести: язичницьких, християнських чи просто нейтральних? ------- І в цьому ж контексті аналогічно. Якщо чоловік (дружина) справляє в ліжку позашлюбні сексуальні стосунки з коханкою (коханцем), одначе без будь-якого поганського чи іншого магічно-окультного ритуалу, то - знову ж таки - що це за обряд: язичницький, християнський чи так собі - суто нейтральний? -------- Заздалегідь дякую за вичерпну Вашу відповідь досвідченого фахівця.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти