У Ватикані різко розкритикували доповідь ООН про Свободу релігії

9 березня 2020, 11:28 | Світові | 6 |   | Код для блогу |  | 

Постійний спостерігач Святого Престолу в структурах ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві архиєпископ Іван Юркович назвав «неприйнятними і образливими» деякі рекомендації, які містяться в доповіді ООН про свободу релігії та віросповідання. Документ представили 2 березня 2020 р. на 43-й сесії Ради з прав людини.

Ватиканський дипломат висловив велику стурбованість у зв'язку з існуванням у документі численних посилань, які представляють «свободу релігії, віросповідання і совісті» другорядно порівняно з іншими «так званими правами людини», особливо тими, які виражають своєрідну «ідеологічну колонізацію» з боку деяких країн і міжнародних організацій. З цього погляду доповідь є, принаймні частково, нападом на свободу релігії, віросповідання і совісті».

Представник Святого Престолу поділився враженням, що «документ зосереджений на просуванні уявлення про суспільство, яке не поділяється усіма і не відображає суспільної, культурної і релігійної дійсності багатьох народів». Зокрема, в ньому не приділено належної уваги проблемі захисту людей різних віросповідань, яких переслідують і дискримінують.

Архиєпископ Юркович нагадав, що 4 лютого 2019 р. Папа Франциск та імам Аль-Азхар Ахмед Ель Таєб підписали спільну Декларацію про братерство, в якій міститься заклик до світових лідерів, співпрацювати на благо розширення культури терпимості та мирного співіснування. Незважаючи на це, в доповіді ООН немає жодного посилання на зусилля, які зробили релігійні лідери для припинення кровопролиття і воєн.

Представник ватиканської дипломатії висловив розчарування і здивування тим фактом, що доповідь ООН – організації, яка повинна охороняти фундаментальне і повсюдне право людини на свободу релігії, віросповідання і совісті, – насправді є нападом на це право. Про це повідомляє Католицький оглядач.

Додамо, спеціальний доповідач ООН Ахмад Шахід прийшов до висновку, що закони, засновані на традиційній моралі, що мають релігійний характер, повинні бути скасовані, якщо вони суперечать думкам вчених з прав людини та експертів ООН.

Зі слів спеціального експерта ООН з питань свободи віросповідання, погляди правозахисних органів ООН повинні мати перевагу над основними віруваннями багатьох провідних світових релігій, якщо мова йде про закон і політику.

“Держави зобов’язані гарантувати всім, у тому числі жінкам, дівчатам та людям ЛГБТ +, рівне право на свободу віросповідання чи віри”, – сказав він, “в тому числі, створюючи сприятливе середовище, де можуть проявлятися плюралістичне та прогресивне саморозуміння”.

Шахід зазначив, що закони, що стосуються абортів та гомосексуальної поведінки, часто виникають через застосування релігійних вчень щодо святості життя, сім’ї та сексуальної моралі.

Поняття “права ЛГБТ +” – концепція, яка лише нещодавно увійшла до мови науковців, і яка не має міжнародного консенсусу, а тим більше формально прийнятого визначення, розглядається у звіті як даність. На противагу цьому, релігійні традиції, які датуються тисячами років, трактуються як підпорядковані. Спеціальний доповідач цитує “багатьох феміністок та науковців з прав людини”, стверджуючи, що “правила, що регулюють статус чоловіків і жінок, у тому числі при призначенні духовенства”, є не лише релігійними, а політичними, і тому “викликають занепокоєння держави і міжнародного законодавства про права людини».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 12 березня 2020, 07:25
  Коментувати коментар

  І дійсно: фанатично-мракобісна квазі-"релігія" з її темними забобонами і ритуалами - по типу московсько-параноїдального - чорносотенно-монархічного (ксенофобно-імпершовіністського) "православ`я", що - за своїм фактичним змістом - більше нагадує і походить на окультне поганство, по суті, "настільки одурманює та закріпачує людину, що вона повністю стає залежною і [деколи навіть просто] одержимою. Пишатися тут нема чим; навпаки: треба плакати через таке свідоме зомбування людей". ----------- Одначе там, де в серці й розумі правдивих - дійсно духовно "народжених згори" віруючих християн діє і панує Святий Дух Господній, - то там істинна СВОБОДА!!! Свобода, досконала радість і справжнє життя - життя подостатком у Христі Ісусі! :)

 • fedirtsiv | 11 березня 2020, 22:54
  Коментувати коментар

  Природньо, що церковники панікують, адже хочуть, щоб завжди їхнє було зверху. Але часи змінюються і тотальної релігійної монополії більше не буде! Релігія настільки одурманює та закріпачує людину, що вона повністю стає залежною і одержимою. Пишатися тут нема чим, навпаки треба плакати через таке свідоме зомбування людей! Тому люди вільні від релігійного тиску та примусу дійсно можуть вважатися вільними і є такими по праву, відчувають свободу і легше дихають, незалежні у своїх думках та судженнях, стають живішими й жвавішими, більше радіють та усміхаються, люблять цей світ і людей без показухи й лукавства. Тому бажаю усім бути вільними від середньовічних вигадок та не боятися вигаданих погроз! Правдивий Бог є люблячим батьком, а не тираном й деспотом!

 • Halo | 10 березня 2020, 12:23
  Коментувати коментар

  Ганебно поєднувати в переліку природнє та протиприроднє. (жінок і дівчат - зі збоченцями!)До того ж, "науковці з прав людини" виявляються схожими на британських вчених, бо є правники, які займаються цим питанням; а є неконкретні "науковці".Ппосилаючись на других, легше маніпулуювати в царині, де надати реальні аргументи зась.

 • velovs@ukr.net | 9 березня 2020, 11:21
  Коментувати коментар

  @Архиєпископ Юркович нагадав, що 4 лютого 2019 р. Папа Франциск та імам Аль-Азхар Ахмед Ель Таєб підписали спільну Декларацію про братерство, в якій міститься заклик до світових лідерів, співпрацювати на благо розширення культури терпимості та мирного співіснування." ---------- Цей "документ", по суті й змісту, і є нічим іншим, як фактичною складовою частиною того комплексного (сумарного) світоглядно-ідеологічного підґрунтя, на якому нині "конструюється" (твориться) майбутня - синкретично-еклектична "релігія [філософія і міфологія] Антихриста" та його лжепророка!

  • velovs@ukr.net | 9 березня 2020, 11:53
   Коментувати коментар

   Ну а "думка" цього "фахівця"-доповідача ООН - це, радше, позиція нинішніх секулярно-ліберальних кіл, що керуються і примусово нав'язують (мовляв, як "норму") ґендерно-антихристиянську ідеологію і практику та - засновані на них - всілякі аморальні перекоси і збочення. ---- І які, ці запекло-безбожні кола і організації, - починаючи від каденції правління п'ятого (екс)президента, а особливо нині, - так активізувалися і аж шаленіють в сучасній Україні!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця