Археологи в Ізраїлі виявили монументальний храм, про який нічого не сказано в Біблії

25 лютого 2020, 12:49 | Світові | 8 |   | Код для блогу |  | 

Археологічна експедиція, яка проводилася у 2019 році в околицях Єрусалиму, дозволила вченим детально вивчити древній храм, саме існування якого суперечить деяким біблійним текстам, повідомляє сайт Тель-Авівського університету, інформує Lenta.ua.

Йдеться про монументальний храмовий комплекс, який був виявлений недалеко від Єрусалима в містечку під назвою Тель-Моха. Храм був побудований на стику десятого і одинадцятого століть до нашої ери. І це суперечить біблійним текстам, згідно з якими в той час в Юдеї діяв тільки один дозволений храм - єрусалимський Храм Соломона.

"Важко повірити, що у безпосередній близькості від Єрусалиму існував монументальний храм, про який нічого не говориться у біблійних текстах. Але у нас немає сумнівів у тому, що виявлений в місті Тель-Моха храм існував в той самий час, коли проводилися реформи царів Єзекії й Йосипа, які дозволяли служіння Єдиному Богу виключно в Храмі Соломона ", - вважає Шуа Кісілевіц, один з авторів дослідження.

Знайдений в Мосі храм побудований за іудейськими релігійними традиціями. Його вигляд відповідає біблійним зображенням. Всередині споруди фахівці знайшли кам'яний вівтар і підставку, які прикрашені сфінксами і левами, жертовник і інші артефакти у вигляді фігурок людей і тварин.

Відкриття, за словами вчених, змінює уявлення про релігійні практики в Ізраїлі 3000-річної давності. Реальна ситуація з релігійними практиками іудеїв могла сильно відрізнятися від тієї, яка описана в біблійних легендах.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
8коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • fedirtsiv | 26 лютого 2020, 14:31
  Коментувати коментар

  Це ще раз підтверджує той факт, що до біблійних легенд треба ставитися скептично, без фанатизму!

 • Halo | 26 лютого 2020, 12:36
  Коментувати коментар

  По-перше, це фото ажняік не храму. https://en.wikipedia.org/wiki/Tower_of_David По-друге, "...Храм датується 9 століття до н.е., і, здається, діяв поряд з Першим храмом в сусідньому Єрусалимі. Єрусалим був центром Іудейського Царства і, згідно з єврейською Біблією, місцем царів Давида і Соломона. У районі Тель-Моха було виявлено багато історичних знахідок, що датуються різними періодами, і археологи прагнули визначити це як біблійне поселення Мози, про яке йдеться в Книзі Ісуса Навіна. ...". https://en.wikipedia.org/wiki/Tel_Motza_temple У англомовній вікі без надмірної сенсаційності викладено. А головна теза - "...свідчення про існування храмів та ритуальних будівель у всьому Іудейському Царстві до того, як релігійні реформи централізували ритуальні практики в храмі в Єрусалимі".

 • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 18:36
  Коментувати коментар

  "...коли проводилися реформи царів Єзекії й Йосипа, які дозволяли служіння Єдиному Богу виключно в Храмі Соломона..." --------- І це був, як добре знаємо, ПЕРШИЙ - знищений вавилонянами, а потім - відбудований ДРУГИЙ старозавітній храм у Єрусалимі і який також - ущент зруйнований: римлянами у 70 р. н. е. --------- А тепер хочу поділитися дуже цікавою і чи не "сенсаційною" інфою щодо перспектив побудови ТРЕТЬОГО Єрусалимського храму. Так от, якщо найближчим часом в Ізраїлі вдасться сформувати стабільний уряд, а президенту США Трампу поталанить переконати обидві сторони пелестино-ізраїльського конфлікту прийняти його - нещодавно оприлюднений "мирний план століття", то не виключено, що вже в ц. р. в Єрусалимі почнеться будівництво - досить високими темпами - цього ТРЕТЬОГО храму. Причому, саме так, аби залишити НЕДОТОРКАНИМИ (збереженими) обидві мусульманські святині, що розташовані поряд - там же, на Храмовій горі... ---------- А нам, християнам, - згідно певних біблійних пророцтв - добре відомо, що відбудова цього ТРЕТЬОГО храму в Єрусалимі буквально має "включити зелене світло" для публічної появи - дуже й дуже невдовзі - особи, яка досить скоро виявить себе, як... Антихрист (!!!) ---------- Одначе, як випливає з тих же самих біблійних джерел, із 7 років цієї "доби Антихриста" їх другу половину (3,5 роки) всю людську цивілізацію будуть потрясати неймовірної сили і небувалих спустошливо-руйнівних масштабів військові конфлікти та різні інші жахливі катастрофи і катаклізми... Ну а по завершенні 7-річної "доби Антихриста" - як пророкує і обіцяє Боже Слово - неодмінно мусить статися Друге пришестя в цей світ Ісуса Христа. І після чого Його судний "настане день Господній, великий і страшний" (Іоїл 2:31). ----------- Інакше кажучи, якщо в цьому - гіпотетичному - ланцюжку ймовірних подій усі його "пазли" (частинки) дійсно складуться саме таким чином, то не можна виключати, що це ФІЗИЧНЕ повернення Сина Божого може статися вельми й вельми скоро!!!

  • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 18:38
   Коментувати коментар

   Р. S. І кого ця інфа зацікавить, то він, погугливши, - без особливих проблем - зможе знайти всі необхідні додаткові аспекти, деталі й подробиці цієї тематики.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 16:40

  Разом з тим Господь і тут перехитрить, переграє і "пошиє в дурні" самого диявола, і Антихриста, і всіх їхніх численних прислужників та агентів. ------- Він, як виглядає, просто візьме і -

 • bopa | 4 квітня 2020, 15:26

  Для вірних поважного віку ситуація не так уже й незвична. Вони пам'ятають, коли міліція, у формі і без, пильно слідкувала за участтю вірних у святкових богослужіннях. Вже не говорю про вірних

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 13:39

  І, судячи з усього, вже скоро має прийти той час, коли вони (прислужники Антихриста) спочатку - під тим чи іншим благоприйстойним приводом - заборонять християнам приходити в їх храми і собори та

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 11:03

  Ця "нарада" за участі, головним чином, предстоятелів лише деяких Церков - насамперед Московської, а також саме сателітів і васалів Москви, могла висловити лише приватну точку зору цього

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 08:03

  Дуже схоже. І, судячи з усього, грядущий прихід Антихриста все ближче й ближче... ------ Разом з тим: усе це також означає і свідчить, що і неминуче (після того) повернення Христа - тільки вже як

Популярні статті місяця