Християнські лідери Святої Землі закликали Нетаньяху заблокувати законопроект з експропріації церковних земель Державою Ізраїль

21 червня 2018, 14:10 | Світові | 0 |   | Код для блогу |  | 

Ізраїльський законопроект, який продовжує обговорюватися, спрямований на «систематичний і безпрецедентний напад на християн Святої Землі», здатний порушити «основні права» та підірвати «тонку структуру відносин», побудовану кілька десятиліть тому між місцевими християнськими громадами та Єврейською державою.

Про це християнські лідери, відповідальні за спільне управління храмом Гробу Господнього, пишуть у листі до Біньяміна Нетаньяху. Вони просять ізраїльського прем'єра «діяти швидко і рішуче, щоб заблокувати законопроект, одностороннє просування якого змусить Церкви також реагувати», повідомляє «УНІАН» з посиланням на «Седмицу».

Храм_Гробу.jpg

Лист підписали Феофіл III, православний Патріарх Єрусалимський; Нурхан Манукян, Вірменський Патріарх Єрусалимський, і Франческо Паттон, францисканський кустод Святої Землі.

У листі трьох християнських лідерів підкреслюється суперечність між християнськими конфесіями та ізраїльським урядом, який в кінці лютого підштовхнув місцеві церкви до «закриття» Гробу Господнього.

Храм, побудований на місці хресної смерті, поховання та воскресіння Ісуса Христа, був закритий з неділі 25-го по вівторок 27 лютого в якості протесту проти запропонованого законопроекту. Законопроект, який викликав бурхливу реакцію християнських лідерів, спрямований на те, щоб гарантувати ізраїльському уряду можливість конфіскувати ті церковні об'єкти, які в минулому були орендовані у релігійних організацій протягом тривалого часу - до 99 років - у єврейський Національний фонд. Між тим, останнім часом деякі церковні організації, щоб впоратися зі своїми боргами, продавали великим приватним групам свою нерухомість.

Парламент Ізраїлю вже деякий час працює над цим законопроектом, який дозволить експропріацію церковних земель Державою Ізраїль, спрямовану на вилучення цих об'єктів з можливих юридичних спорів, щоб захистити власників будинків і будівель, побудованих тим часом на цих спірних землях. У лютому керівники місцевих церков припинили акції протесту після того, як ізраїльський уряд обіцяв почати переговори з зацікавленими церковними сторонами з приводу спірного питання. Тепер три релігійних лідери, які підписали лист Нетаньяху, повідомляють, що вони дізналися, що законопроект буде поданий до Комітету міністрів з урахуванням майбутнього схвалення.

Ізраїльська парламентарка Рахіль Азарія, що відповідає за законопроект, відповіла на питання церковних лідерів. За словами Азарії, законопроект спрямований лише на захист жителів, які живуть у будинках, побудованих на землях, які належали церквам, але не дозволить будь-які спекуляції з цим церковним майном. Парламентарка також наголосила, що новий проект закону спрямований на надання загальних гарантій захисту дрібних домовласників на землях, які можуть бути предметом юридичних суперечок, без яких-небудь конкретних посилань на церковне майно.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Paraeklezyarh | 19 вересня 2019, 21:24

   Мудрий, сміливий, справжній Владика . Радий що в нелегку годину є такі архієреї в церкві Христовій.

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 20:04

   Р. S. Звичайно, що всі ці суди в Україні орієнтуються не лише на ці дві головні (ж)"опозиції". Насправді там більш складна ситуація. Одначе вони (суди) - так чи інакше, але в основному і в

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 18:55

   І в цій своїй нинішній - зухвалій "правовій" діяльності ця (ще) стара корупційно-судова гілка влади спирається на ПОДВІЙНУ політико-олігархічну (ж)опозицію: з одного блоку, т. зв.

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 18:39

   Минулий режим п'ятого "кондитерно-патріотичного" президента-мільярдера зробив усе можливе, аби будь-що зберегти в Україні основні структури й чинники олігархічно-корупційно-кланової

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 14:51

   І як знати: а, може, це - дійсно певне ПРОРОЧЕ знамення?!.. Тим паче, що у цей сьогоднішній день ПОТРІЙНОЇ біблійної містично-сакральної ПОВНОТИ (19.09.19) християни східної традиції, що живуть за

  Популярні статті місяця