• Головна
  • Новини
  • Церкви є невід'ємною частиною громадянського суспільства – Резолюція ПАРЄ...

Церкви є невід'ємною частиною громадянського суспільства – Резолюція ПАРЄ

08.10.2015, 10:31
Церкви є невід'ємною частиною громадянського суспільства – Резолюція ПАРЄ - фото 1
Парламентська Асамблея Ради Європи заявила, що релігія наново отримала особливе становище в європейському суспільстві, а релігійні організації повинні брати участь у суспільному житті.

Парламентська Асамблея Ради Європи заявила, що релігія наново отримала особливе становище в європейському суспільстві, а релігійні організації повинні брати участь у суспільному житті.

Про це йдеться в Резолюції ПАРЄ № 2076 (2015), прийнятій 30 вересня 2015 року за результатами обговорення на засіданні в Страсбурзі. При цьому 68 делегатів проголосували на підтримку цієї ініціативи, 8 – утрималися та 6 проголосували проти (переважно з групи соціалістів), повідомляє Інститут релігійної свободи.


ПАРЄ-w.jpg
“Держави-учасниці Конвенції [з прав людини] повинні також прагнути знайти справедливу рівновагу між конфліктуючими інтересами у зв'язку із здійсненням свободи думки, совісті і релігії та інших прав людини і основних свобод, таких як право на повагу до приватного і сімейного життя, право на свободу вираження думок і заборона дискримінації”, – наголошується у Резолюції ПАРЄ.

Асамблея закликає національні уряди більше враховувати потенціал релігійних громад, щоб працювати задля діалогу, взаємного визнання і солідарності.

Релігійні громади повинні мати можливість здійснювати право на свободу релігії "безперешкодно і без дискримінації", сповідувати свою віру відкрито і вільно у відповідності зі своїми власними обрядами. Крім того, Асамблея закликала держави прагнути до "розумного пристосування" щодо спірних релігійних практик, зокрема, на робочому місці, з метою гарантування ефективної рівності у праві на свободу віросповідання.

Парламентська Асамблея вважає, що принцип світськості не вимагає усунення релігії з соціального простору.

Навпаки, цей принцип, якщо його правильно тлумачити і здійснювати, захищає можливість для різних релігійних та нерелігійних вірувань мирно співіснувати, коли всі сторони поважають загальні принципи і цінності.

Асамблея також підкреслює, що "освіта є ключем до боротьби з невіглаством", ламаючи стереотипи, будуючи взаємну повагу та заохочуючи до підтримки "життя разом".

У Резолюції наголошується, що релігійні організації слід розглядати як партнерів у розвитку інклюзивного та взаємодоповнюючого суспільства, поважаючи принципи незалежності політики від релігії та верховенства права.

У цьому контексті ПАРЄ рекомендує державам-членам Ради Європи гарантувати, що релігійні громади та їх члени можуть зробити їх думку публічно відомою, не піддаючись цензурі, а також здійснювати своє право на свободу вираження поглядів, свободу мирних зборів і свободу використовувати засоби масової інформації.

 На останок, Парламентська Асамблея рекомендувала Комітету Міністрів створити "платформу для діалогу між Радою Європи та високопоставленими представниками релігій і неконфесійних організацій", щоб просувати цінності, які підкріплюють "життя разом". Про це зазначається у Рекомендації ПАРЄ № 2080 (2015), прийнятій на додаток до Резолюції.

У повідомленні сказано, що під час обговорення ПАРЄ розширила текст Резолюції кількома поправками від української делегації. “Ми захищаємо християн, особливо там, де вони у переслідуваннях. А також закликаємо держави-члени Ради Європи не обмежувати віру на догоду секулярному суспільству”, – сказав у коментарі для ІРС народний депутат Павло Унгурян,  член української делегації в ПАРЄ.

Теги: #ПАРЄ