Мусульмани перестають бути меншістю у Західному світі

21.08.2013, 10:13
Мусульмани перестають бути меншістю у Західному світі - фото 1
Мусульмани чисельно залишаються меншістю у Західному світі, однак, демографічні показники свідчать про те, що ситуація незабаром може кардинально змінитися.

За офіційною статистикою у світі проживає близько 1.5 млрд. мусульман сунітів, 1.1 млрд. католиків і 1 млрд. індуїстів. Мусульмани чисельно залишаються меншістю у Західному світі, однак, демографічні показники свідчать про те, що ситуація незабаром може кардинально змінитися.

У Великобританії чисельність мусульман, що регулярно відвідують мечеті, вже давно перевищує кількість парафіян Англіканської Церкви. Торік ім'я Мухаммед стало найбільш популярним ім'ям серед новонароджених дітей, випередивши за популярністю імена Джек і Харрі.

Мусульмани.jpg

У Франції за останні кілька десятиліть мечетей було побудовано більше, ніж католицьких церков, а на півдні Франції мечетей вже більше, ніж церков. Найбільш популярне подвійне «французьке» ім'я – Мухаммад-Амін, за якими слідують за популярністю Жан-Батіст, П'єр-Луї і Мохаммад-Алі.

У Бельгії 50% новонароджених дітей – мусульмани. З 7 топових імен в пологових будинках – 6 позицій займають мусульманські.

Приблизно чверть жителів Амстердама, Роттердама і Марселя – мусульмани, також як і п'ята частина Стокгольма. У містах Утрехт, Гаага, Амстердам і Роттердам Мохаммед також найпопулярніше ім'я серед дітей.

За останні 25 років мусульманська популяція Європи подвоїлася, і поточна статистика говорить про те, що незабаром подвоїться ще раз. Теоретично до 2025 р. третина всіх дітей будуть народжуватися мусульманами. Третина мусульман Франції і Німеччині – це діти та молодь, в той час як серед французів і німців молодих людей лише п'ята частина. Третина мусульман Великобританії і Бельгії це тінейджери до 15 років, місцевих громадян цього віку також лише п’ята частина.

Якщо взяти до уваги всі вікові категорії громадян, то мусульмани поки складають меншість, однак серед підростаючого покоління вони вже стають більшістю. Однак у кожному разі культурною і домінуючою більшістю місцевих громадян вже назвати складно. Про це повідомляє Католицький часопис Credo.