Церква Шотландії виступила категорично проти прийнятого закону про право на евтаназію

17 лютого 2010, 11:50 | Світові | 0 |   | Код для блогу |  | 

euthanasia1.jpgЕДІНБУРГ, Шотландія – Церква Шотландії рішуче засудила прийнятий парламентом і опублікований нещодавно законопроект, що легалізує евтаназію, передає Інститут релігійної свободи повідомлення британської газети "The Catholic Herald".

Закон пропонує надати право людині, яка страждає невиліковним захворюванням і відчуває нестерпні страждання, в мінімально болісній медичній формі передчасно припинити власне життя з метою завершення своїх страждань.

Одним з ініціаторів цього законопроекту була незалежний парламентар Марго Макдональд, яка сама страждає на хворобу Паркінсона і збирається відкрити першу в Шотландії клініку, в якій буде практикуватися евтаназія. Після набуття чинності відповідного закону кожен важко хворий житель Шотландії у віці старше 16 років буде мати право на евтаназію.

Представник Церкви Шотландії назвав прийняття цього законопроекту "великим злочином проти моралі", що може "підірвати відносини між лікарем і пацієнтом та звести нанівець роль медицини в суспільстві".

"Сумнівно, що шотландський парламент взагалі має повноваження приймати такий законопроект. Європейська конвенція з прав людини визнає право на життя як невід'ємне право, яке не може скасувати жодна влада", – йдеться в офіційній відповіді Церкви Шотландії на публікацію даного законопроекту.

Однак голова шотландського парламенту Алекс Фергюссон все ж таки визнав законопроект придатним до застосування, відзначає видання.

За словами прихильниці евтаназії парламентарія Марго Макдональд: "Церква, швидше за все, спробує перешкодити застосуванню цього законопроекту і, можливо, навіть звернеться до суду. Однак вже існує закон, що дозволяє аборти, тому у Церкви навряд чи вийде нам перешкодити... Це просто жахливо, що людям доводиться залишати свої будинки, свої родини та друзів, все рідне, їхати в чужу країну і закінчувати своє життя в місцевій клініці, де дозволена евтаназія... Вважаю, що даний законопроект допоможе впоратися з цією несправедливістю і дає право тяжко хворим самим прийняти рішення, як їм померти".

Як очікується, новий закон буде застосовуватися тільки до смертельно хворих і потерпілих від нещасних випадків, життя яких після цього стало нестерпним. Передбачається, що закон про евтаназію не буде застосовуватися до страждаючих недоумством і тим, хто не в змозі самостійно прийняти рішення.

Зауважимо, що для опрацювання подібних питань в Україні створена Громадська рада при МОЗ з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Однією з її завдань є взаємодія Міністерства і конфесій у справі гуманізації сфери охорони здоров’я, медичної опіки, формування підходів до питань біоетики, а також вироблення та представлення позиції Церков та релігійних організацій з питань діяльності МОЗ у сфері охорони здоров'я та біоетики.

Церква Шотландії – національна пресвітеріанська церква Шотландії, що виникла в епоху Реформації. Її віросповідання відноситься до протестантського напряму в християнстві, а релігійна практика спирається на доктрини вчення Жана Кальвіна. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Petro_R | 28 лютого 2020, 06:33

   Офіс нічого не казав про передачу на 2+2 "Загублений світ", де мова ішла про Ватикан? Виявляється, що усі ті кардинали разом з папами - це бандити, злодії, шулери та убивці. Кар-рочє,

  • fedirtsiv | 28 лютого 2020, 01:59

   Московський патріархат в Україні - це післявчорашній день. Його треба ліквідувати як пережиток минулого і усю увагу зосередити на ПЦУ. Як ви і писали потрібні церковні реформи згідно Євангелія:

  • Стефан | 27 лютого 2020, 23:01

   Предложение об Украине...исцеление и примирение...лукавое и лицемерное так, как не исцеляют заведомо здоровый, цветущий, полный сил и красоты организм Православной Церкви Украины, а с любыми

  • enzian | 27 лютого 2020, 22:53

   Як завжди, взірець віротерпимості.

  • Михаил | 27 лютого 2020, 22:40

   А зачем обсуждать какую-то там "пцу"? Что это за секта? Мало ли всяких сект на свете, чтобы каждую обсуждать! Начните ещё обсуждать свидетелей Иеговы, баптистов, адвентистов, протестантов и

  Популярні статті місяця