Церква Шотландії виступила категорично проти прийнятого закону про право на евтаназію

17 лютого 2010, 11:50 | Світові | 0 |   | Код для блогу |  | 

euthanasia1.jpgЕДІНБУРГ, Шотландія – Церква Шотландії рішуче засудила прийнятий парламентом і опублікований нещодавно законопроект, що легалізує евтаназію, передає Інститут релігійної свободи повідомлення британської газети "The Catholic Herald".

Закон пропонує надати право людині, яка страждає невиліковним захворюванням і відчуває нестерпні страждання, в мінімально болісній медичній формі передчасно припинити власне життя з метою завершення своїх страждань.

Одним з ініціаторів цього законопроекту була незалежний парламентар Марго Макдональд, яка сама страждає на хворобу Паркінсона і збирається відкрити першу в Шотландії клініку, в якій буде практикуватися евтаназія. Після набуття чинності відповідного закону кожен важко хворий житель Шотландії у віці старше 16 років буде мати право на евтаназію.

Представник Церкви Шотландії назвав прийняття цього законопроекту "великим злочином проти моралі", що може "підірвати відносини між лікарем і пацієнтом та звести нанівець роль медицини в суспільстві".

"Сумнівно, що шотландський парламент взагалі має повноваження приймати такий законопроект. Європейська конвенція з прав людини визнає право на життя як невід'ємне право, яке не може скасувати жодна влада", – йдеться в офіційній відповіді Церкви Шотландії на публікацію даного законопроекту.

Однак голова шотландського парламенту Алекс Фергюссон все ж таки визнав законопроект придатним до застосування, відзначає видання.

За словами прихильниці евтаназії парламентарія Марго Макдональд: "Церква, швидше за все, спробує перешкодити застосуванню цього законопроекту і, можливо, навіть звернеться до суду. Однак вже існує закон, що дозволяє аборти, тому у Церкви навряд чи вийде нам перешкодити... Це просто жахливо, що людям доводиться залишати свої будинки, свої родини та друзів, все рідне, їхати в чужу країну і закінчувати своє життя в місцевій клініці, де дозволена евтаназія... Вважаю, що даний законопроект допоможе впоратися з цією несправедливістю і дає право тяжко хворим самим прийняти рішення, як їм померти".

Як очікується, новий закон буде застосовуватися тільки до смертельно хворих і потерпілих від нещасних випадків, життя яких після цього стало нестерпним. Передбачається, що закон про евтаназію не буде застосовуватися до страждаючих недоумством і тим, хто не в змозі самостійно прийняти рішення.

Зауважимо, що для опрацювання подібних питань в Україні створена Громадська рада при МОЗ з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Однією з її завдань є взаємодія Міністерства і конфесій у справі гуманізації сфери охорони здоров’я, медичної опіки, формування підходів до питань біоетики, а також вироблення та представлення позиції Церков та релігійних організацій з питань діяльності МОЗ у сфері охорони здоров'я та біоетики.

Церква Шотландії – національна пресвітеріанська церква Шотландії, що виникла в епоху Реформації. Її віросповідання відноситься до протестантського напряму в християнстві, а релігійна практика спирається на доктрини вчення Жана Кальвіна. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 15 вересня 2019, 15:41

   А що заважає, зокрема, представникам "традиційних" християнських конфесій в Україні - православним, римо- та греко-католикам доєднатися до святкування цього Всеукраїнського Дня подяки

  • velovs@ukr.net | 15 вересня 2019, 07:30

   Може, якийсь "святейший" і дійсно (де-факто) буде проти. Але ж на то є чітка й однозначна БОЖА ВОЛЯ і ПЛАН-ЗАДУМ. Й тому ХТО, врешті-решт, здатен і направду зможе завадити і не допустити їх

  • barni | 15 вересня 2019, 05:27

   Взагалі то, є три ОСНОВНІ гілки християнства це католики, православні і протестанти і говорити про визнання т.зв "угкц", ну на край смішно. А щодо об"єднання - хто ж проти, але

  • Ігор Затятий | 14 вересня 2019, 19:28

   Що за "Київська Русь", а також Московська, Новгородська, Африканська та Антаркидна (для пінгвінів). Недоумки -"Київська держава"

  • enzian | 14 вересня 2019, 18:39

   Та то не Філарета адвокат, а Гундяя.

  Популярні статті місяця