У Франції відбулися святкування Днів Анни Ярославни

14 травня 2019, 15:05 | Українці поза Україною | 0 |   | Код для блогу |  | 

Центр Анни Київської спільно з Паризькою єпархією святого Володимира УГКЦ 11-12 травня провели святкові Дні Анни Ярославни у Франції. Містами, де відбувалися урочисті заходи, стали Реймс, де київська княжна Анна вінчалася з королем Франції Генріхом І та відбулася її коронація, та Санліс, де Анна Київська проживала і заснувала абатство святого Вікентія.

Санліс1.jpg

Святкові богослужіння, лекції, дискусійні панелі та концерти зібрали більше 500 осіб із Франції, України, різних куточків Європи, а також з Великобританії, Канади та США.

Урочистості розпочалися Літургією в катедрі Пресвятої Богородиці у Реймсі, яку очолив владика Борис Ґудзяк, новоіменований архиєпископ Філадельфійський. З ним співслужили владика Гліб Лончина, Апостольський Адміністратор Паризької єпархії та владика Кен Новаківський, єпарх Нью-Вестмінстерський з Канади, разом з духовенством Паризької та Філадельфійської єпархій.

До присутніх з вітальним словом звернувся архиєпископ Реймса Ерік де Мулен-Бофор, який є також членом наглядової ради Центру Анни Київської. Він нагадав, що на цьому місці відбулося хрещення першого християнського короля Франції.  

Для Центру Анни Київської, який має на меті поглиблювати дискусію про майбутнє і цінності в Європі, Реймський собор є знаковим також тому, що саме там відбулася історична зустріч німецького канцлера Конрада Аденауера та президента Франції Шарля де Ґоля, що стала важливим етапом у створенні проекту об’єднаної Європи. Саме на цьому наголосив у промові владика Борис Ґудзяк.

Владтка_Борис.jpg

У містечку Санліс на північ від Парижа святкування традиційно розпочалося з покладення квітів до пам’ятника Анні Ярославні та поминанням жертв Голодомору і війни в Україні. У цій церемонії, окрім представників духовенства, українських громадських організацій у Франції та мерії Санлісу, українських громад Санліса, Парижа, Венсену та Брюсселя, взяли участь політики, серед яких міністр освіти та науки України Лілія Гриневич та підприємці з України – меценати храму XVIII століття, де діє парафія та Центр Анни Київської.

Санліс.jpg

Після церемонії покладання квітів відбулася Літургія. У промові владика Борис Ґудзяк зосередився на фундаментальних викликах для України, Європи і кожної людини: “Ми можемо будувати Європу, майбутнє України, якщо людина буде вільна від страху, не оповита кайданами страху смерті, який паралізує”.

Особливістю цьогорічних святкувань стали панельна дискусія про «незручну спадщину Європи». Участь у ній взяли Ярослав Грицак, Кшиштоф Чижевський та Володимир Кауфман. Модерував дискусію владика Борис Ґудзяк.

Санліс2.jpg

У храмі Святих Бориса і Гліба відбувся святковий концерт трьох хорів, які виконали духовні на народні пісні. Святкування закінчилися спільним вечірнім богослужінням в українській церкві Святих Бориса і Гліба.

Про це інформує сайт Центру Анни Київської.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Михаил | 22 травня 2019, 21:07

   Пан velovs, но так же нельзя. Что же вы отрицаете очевидное, на белое, говорите черное! Денисенко же сам признался в "ситуативном" обмане турок.

  • velovs@ukr.net | 22 травня 2019, 18:46

   "...а йому потрібно пілкуватися про душу." ---------- Про свою душу, про її Богом прощення і спасіння конче потрібно піклуватися й перейматися ВСІМ людям! Всім - без винятку: й, причому,

  • enzian | 22 травня 2019, 15:34

   Туфта - це 12 тисяч "приходів", значна частина яких існує хіба що на папері ябо кількість вірян у яких можна порахувати на пальцях.

  • velovs@ukr.net | 22 травня 2019, 15:15

   Как обычно, этот злобно-черноязыкий - вражеско-коллаборантский тролль Михаил "всё знает"!!! :)

  • velovs@ukr.net | 22 травня 2019, 15:13

   Это Вы, Михаил, "не знаете", а вернее - НЕ ХОТИТЕ ЗНАТЬ ИСТИНУ и ПРАВДУ! И вот мать-истоия человечества хорошо всё помнит и знает!!! :) ------- Тем более, что, скажем, св. Папа Иоанн Павел

  Популярні статті місяця