На фестивалі колядок у Чикаго зібрали кошти на лікування українських воїнів

31 січня 2019, 11:12 | Українці поза Україною | 1 |   | Код для блогу |  | 

Щорічний фестиваль колядок “Колядуймо разом” відбувся днями у Чикаго.   У рамках заходу зібрали понад $7 тис. на лікування українських воїнів, повідомляє Укрінформ з посиланням на ukrainianpeople.us.

Фестиваль.jpg

«У приміщенні Українського католицького собору Св. Миколая (Saint Nicholas Ukrainian Catholic Cathedral) в Чикаго відбувся Різдвяний фестиваль “Колядуймо разом”. Під купол столітнього храму ангели несли на крилах чудесні мелодії колядок, щедрівок, різдвяних народних пісень у виконанні українських хорових колективів штату Іллінойс. Фестиваль продовжив традиції українського хорового мистецтва, закладені у Місті Вітрів ще на початку ХІХ століття», - йдеться у повідомленні.

«Усі пожертви від концерту призначались на лікування наших захисників в Україні. Було зібрано $ 7401. Присутні вшанували полеглих героїв Хвилиною Мовчання», - додається з цього приводу.

Зазначається, що організатори фестивалю “Колядуймо разом” та численні волонтери доклали чимало зусиль, аби цьогорічний різдвяний концерт пройшов велично, радісно і цікаво. “Колядуймо разом” – це одночасно і музичний фестиваль, і християнський, і фестиваль єдності. Це свято, яке об’єднує нас усіх, як християн, і як потужну єдину громаду у любові до Бога, до наших традицій і один до одного”, – поділилася враженнями після концерту голова оргкомітету Христина Мусій.

“Колядуймо разом” – це «щорічний фестиваль колядок з давньою традицією, на який збираються, щоб спільно прославляти народження Предвічного Бога, хори та гурти української діаспори Іллінойсу, як церковні, так і громадські, різних конфесій і різних вікових категорій».

Відкриваючи концертну програму, Преосвященніший владика Венедикт (Алексійчук)  підкреслив, що «коляда у виконанні хорів завжди лунатиме як свідчення єдності українців, збереження прадавніх традицій нашої культури і нашої віри».

Владика Венедикт вручив подячну грамоту від Єпархії святого Миколая панові Михайлові Голіяну, який очолював комітет близько 20 років, за “керівництво та багаторічну відданість справі збереження та уславлення українських традицій через щорічний концерт “Колядуймо разом”.

Відкривав концерт спільний виступ трьох дитячих шкіл бандуристів міста Чикаго і околиць, в якому взяло участь понад 30 дітей (школа гри на бандурі при організації Об’єднання Демократичної Української Молоді (ОДУМ) та школі українознавства “Дивосвіт”; школа гри на бандурі міста Чикаго; школа співу та гри на бандурі “Кобзарик” при парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та осередку СУМ м. Палатайн.

Загалом під час фестивалю “Колядуймо разом” в Чикаго виступили 12 хорових й мистецьких  колективи.

На завершення свята прозвучав “Щедрик” для трьох груп хорів та “В’язанка колядок” в обробці Володимира Поповича, виконані спільно усіма хорами.

Організатори фестивалю “Колядуймо разом” висловили сердечну подяку усім учасникам та гостям, хорам і ансамблям та їх керівникам, усім церковним спільнотам, духовенству  та гостинним  парафіянам святого Миколая, а також усім жертводавцям, спонсорам та волонтерам за щедру підтримку і співпрацю. «Даруючи свої таланти й складаючи пожертви на благодійність, ви не тільки дбайливо оберігаєте українські різдвяні традиції й допомагаєте тим, хто в біді, але й передаєте безцінний скарб любові тим, хто прийде після вас», - зазначається у повідомленні.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
1коментарів

Коментарі

додати коментар 

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

  ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 20:42

  Признать очевидное, самостоятельность Православной Церкви Украины (ПЦУ), это не доблесть, а честный, благородный поступок, но отрицать, противодействовать верным служителям Господа Бога Иисуса

Популярні статті місяця