Українці Франції помоляться за жертв Голодомору та відзначать день Анни Ярославни

20 листопада 2015, 15:17 | Українці поза Україною | 0 |   | Код для блогу |  | 

22 листопада в столиці Франції відбудеться поминання пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Українці покладуть квіти до Тріумфальної арки та спільно помоляться в Соборі Паризької Богоматері за жертв Голодомору, війни в Україні та недавніх терактів в Парижі, повідомляє прес-служба Паризької єпархії святого Володимира Великого.

«Українці є трагічними експертами як справах терору. Голодомор - один з найбільших світових геноцидів, який став наслідком терористичної ідеології і тактики, буде в центрі нашої молитовної уваги в Нотр-дам де Парі. Разом з жертвами останніх терактів в культурній столиці Європи ми поминатимемо жертв Голодомору та терору, що його Росія протягом останніх двох років застосовує проти України», - розповів владика Борис Ґудзяк, єпископ Паризької єпархії святого Володимира Великого.

Таке поминання жертв Голодомору в Парижі є традиційним, проте цього року через заходи безпеки не відбудеться траурна процесія від катедри святого Володимира Великого до Собору Нотр-дам.

Участь у поминанні візьмуть єпископи Української Греко-Католицької Церкви владика Борис Ґудзяк (Паризька єпархія), владика Гліб Лончина (Лондонська єпархія), представники Посольства України в Франції та українська громада.  

В суботу, 21 листопада в містечку Санліс, де жила і діяла донька Ярослава Мудрого Анна, королева Франції, традиційно відбудеться день відзначення тисячолітніх зв’язків між Україною і Францією, а також поминатимуть  тисячоліття смерті князів-страстотерпців Бориса і  Гліба. В церкві їх імені служитиметься Божественна Літургія та Вечірня. Також відбудеться лекція професора Ярослава Грицака «Історія України за 90 хвилин» та буде представлено фотовиставку про Майдан та війну на Донбасі.

Додамо, що церкву в містечку Санліс українська єпархія придбала на гроші меценатів, переважно з України, кілька років тому. Там тепер постає Культурний Центр Анни Ярославни та розвивається невеличка парафія.

«Теперішній Париж і його мешканці потребують різних нагод, щоб зустрічатися і висловлювати взаємну солідарність. Богослужіння в Нотр-дам, покладення квітів до Тріумфальної арки та відзначення в Санліс мають на меті підтримати не лише українську громаду, але й всіх парижан у переконанні щодо нашої Богом даної гідності», - зазначив владика Борис.

В неділю 15 листопада владика Борис Ґудзяк взяв участь у Літургії в Нотр-дам де Парі, яку очолював архієпископ Парижа кардинал Вен-труа, де молилися за жертв терактів.

Програма

21 листопада, субота

10:00 Божественна Літургія в храмі святих Бориса і Гліба

13:00 Покладення квітів Place des Arènes à Senlis

15:00 Конференція «Історія України за 90 хвилин»

17:00 Вечірня в храмі святих Бориса і Гліба

22 листопада, неділя

10:00 Покладення квітів до Тріумфальної арки

15:30 Божественна Літургія в Соборі Паризької Богоматері

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Михаил | 22 вересня 2019, 21:12

   Путин уже поверил в шаманов и боится их колдовства! Совсем крыша съехала!

  • velovs@ukr.net | 21 вересня 2019, 09:20

   P. S. І до такого ґрунтовного обговорення обов'язково має долучитися не лише ВРЦіРО (як така), а й, власне, ВСЯ ВІТЧИЗНЯНА РЕЛІГІЙНА ГРОМАДСЬКІСТЬ загалом!

  • velovs@ukr.net | 21 вересня 2019, 08:09

   УВАГА! ---- Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ 20 вересня ц. р. підписав Указ № 713/2019 щодо заходів про забезпечення економічного зростання і запобіганню корупції, в якому - серед різного

  • Zenia | 20 вересня 2019, 16:43

   Правильно й мудро сказав владика Симеон.. як завжди!

  • Zenia | 20 вересня 2019, 16:41

   Бог у поміч! Саме на сході країни дуже не вистачає храмів ПЦУ, бо дуже багато людей там вже полишили храми російського загарбника й лишилися без храмової молитиви...

  Популярні статті місяця