Російськомовні патріоти сьогодні готові вмирати за незалежну Україну, – Глава УГКЦ

24 вересня 2014, 09:52 | Українці поза Україною | 0 |   | Код для блогу |  | 

Глава УГКЦ Патріарх Святослав, який зараз перебуває з архипастирським візитом в Австралії, під час  зустрічі з українцями, журналістами та громадськістю розповів про те що зараз насправді відбувається в Україні, бо «проросійські снаряди не долітають до Австралії, але долітає неправда».

Глава Церкви відзначив, що під час зустрічі з журналістами в Австралії всі його запитували що він хоче сказати своїм людям в Австралії, що хочете донести їм.

Святослав_Австралія.jpg

«Я відповідав, що приїхав зі словами правди і надії. Проросійські снаряди в Австралію, на щастя, не долітають, але долітає неправда… А Церква має своїм обов’язком свідчити правду. Про яку правду я хочу сказати? В Україні нема катастрофи. В Україні справді є багато болю, небезпеки, крові і багато боротьби. Але й багато доброго діється в Україні. Найважливіше – Україна більше не є постсовєцькою країною. Воскресає нова Європейська Україна. Сьогодні є пік українського патріотизму на всіх українських землях. Ми сьогодні маємо українських патріотів, які не говорять українською мовою не лише в Австралії, але і на східних та південних теренах України, - людей, які є російськомовними, але готові вмирати за незалежну Україну. Такого ще ніколи не було в нашій державі. З колосальною силою пробудилося громадянське суспільство», – розповів Блаженніший Святослав. На його переконання, те, що відбувається з людьми сьогодні в Україні, не можна знищити навіть російськими танками.

Як йдеться у повідомленні Департаменту інформації УГКЦ, Глава Церкви намагається донести до своїх вірних на австралійському континенті слово надії. «Інколи мене запитують, на кого нам надіятися: Європу, Америку. Відповідаю, що нам сьогодні нема на кого надіятися, лише на Господа Бога і на силу власного духу».

Австралійська влада добре ставиться до української громади в Австралії, зокрема до УГКЦ. Варто відзначити, що місцева влада, наприклад в Аделаїді, завжди приходить на наші національні, релігійні свята. Спікер Парламенту Майкл Аткінсон Південного штату Австралії вже впродовж багатьох років приходить молитися до нашої церкви в Аделаїді. Прийшов помолитися із Главою УГКЦ. Пан Аткінсон зовсім не має українського коріння, але з молодих років йому подобаються наші звичаї, наша Церква. Він прийшов у вишиванці, яку йому вишила вже покійна пані Марія Середа.

«Австралія має багато причин бути вдячною Україні, – вважає пан Аткінсон, – Україна дала Південній Австралії багато мудрих людей, які сприяли розвитку штату».

Він запевнив, що австралійці уважно стежать «за українською голгофою і трагічними подіями в Україні через російське військове вторгнення в Україну».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 18 грудня 2018, 13:14

   Так виглядає, що все правильно й слушно тут зауважив і закцентував шановний автор цього допису. ------- А от щодо "міжнародного богословського діалогу" та бажаної участі в ньому

  • Михаил | 18 грудня 2018, 12:55

   Пожалел волк кобылу, оставил хвост да гриву. Уже один храм в Виннице "добровольно" (при помощи крепких хлопцев) перешёл в эту "церковь".

  • velovs@ukr.net | 18 грудня 2018, 12:42

   Тут моя позиція дуже чітка й однозначна. Тобто НЕМАЄ і, загалом, НЕ МОЖЕ БУТИ якихось "ексклюзивно-сакральних" - т. зв. "благодатних" і навпаки - "неблагодатних" мов.

  • В. Ясеневий | 18 грудня 2018, 12:01

   Дякую п.ЗАТЯТИЙ ІГОРЕ.Цікаво, чи після Гаванської зустрічі ПОНТИФІКА з ПАТР,КИРИЛОМ залишилися ще архієреї УГКЦ, які ще досі вірять і чекають на якусь там патріяяярхію від Ватикану???Відомо, що Глава

  • В. Ясеневий | 18 грудня 2018, 11:46

   Вибачте п. Веловс. Але як бути з відношенням святих панотців - МОНАХІВ Почаївської Лаври до української(за їхнім, відношенням - до неканоічної, тобто - НЕБЛАГОДАТНОЇ, тобто, БОГОМ не