Українці Франції вшанують Анну Київську – доньку князя Ярослава та молитимуться за Україну

15 травня 2014, 10:36 | Українці поза Україною | 0 |   | Код для блогу |  | 

У Парижі та в містечку Санліс (поблизу столиці) 17-18 травня відбудуться традиційні святкування днів Анни Ярославни в Франції. Їх спільно організовують єпархія святого Володимира Великого Української Греко-Католицької Церкви та спільнота українців, що мешкають у Франції.

За повідомленням прес-служби Паризької єпархії святого Володимира Великого, у святкуваннях візьмуть участь представники української діаспори та влади міста Санліс, запрошені дипломатичні представники, приїдуть також гості з України та Північної Америки. Святкування відбуватимуться в катедрі святого Володимира Великого в Парижі, новопридбаній церкві Бориса і Гліба в Санлісі та абатстві Святого Венсана, яке заснувала королева Анна.

УГКЦ_у_Франції.jpg

На думку єпарха Паризького, владики Бориса (Ґудзяка), символи святкування дозволяють в перспективі побачити цілісність подій в Україні. «Цьогорічне відзначення відбувається у складний і знаменний для всіх українців час. Цей радісний святковий здвиг в Франції буде для нас днем гордості за нашу історію і досвідом поринання у наше духовне начало. Адже мужність, європейськість і громадська заангажування Анни Київської, може стати для нас знаменом і заохотою. Тисячолітня перспектива, яку надає нам пам’ять про Анну Ярославну, її дідуся Святого Володимира, який є патроном нашої єпархії, її дядьків, страстотерпців Бориса і Гліба, сьогодні особливо актуальна», – зазначив владика Борис.

За його словами, навернення князя Володимира має стати прикладом для сучасних українських політиків. «Володимир, який пролив стільки крові і мав багато наложниць, зумів в зрілому віці прийняти кардинальне рішення про навернення. Він радикально преобразився і як політик. Цього потребує наша політика і наші державні мужі – визнати слабину свого блуду і щиро змінити життя згідно з моральними принципами і жертовним служінням», – наголосив владика Борис.

Не оминуть французькі святкування і подій в Україні. В церкві Бориса і Гліба відбудеться молитва за Небесну Сотню і всіх, що віддали своє життя за волю і гідність України, з проханням про силу і стійкість у час великих випробувань для українців.

Важливою є робоча частина святкування, коли громада представлятиме всіх гостям новостворений «Культурний центр Анни Ярославни». Гості також зможуть ознайомитися з новою версією архітектурних пропозицій для ремонту храму і облаштування культурного центру, авторства Лариси Курилас.

За словами співзасновників Вікторії Делленжер та Анни Кантер, “мета цього центру – бути платформою для міжкультурного діалогу та сприяти співпраці між Україною, Францією, Європейським Союзом та міжнародним співтовариством.

Центр розроблятиме культурні та освітні проекти спрямовані на краще розуміння України у Франції, в Європі та у всьому світі. Зокрема, планується проведення виставок, конференцій, форумів, фестивалів, концертів, освітніх програм та інші культурні та публічні заходи. Після реставрації будівлі 17 століття, що побудована на фундаментах, які датуються періодом Римської Імперії, частину її простору займе постійно діюча виставка, присвячена постаті Анни Ярославни»

На реставрацію, ремонтні роботи та облаштування храму і центру потрібно близько 1,5 мільйона доларів. Більше 50 тисяч євро уже зібрали львівські підприємці, які і допомогли придбати церкву минулого року. Ці кошти використають для пошукових робіт, архітектурних розробок та забезпечення функціонування будівлі згідно з нормами французького законодавства. Після цього планують розвернути активну діяльність храму і центру.

Довідка: Анна Ярославна, знана також як Анна Київська – донька великого князя Київського Ярослава Мудрого і шведської принцеси Інгегерди, племінниця святих Бориса і Гліба. У 1051 році Анна в Реймсі одружується з французьким королем Генріхом I, і стає королевою Франції.

Анна провела велику частину свогожиття у Санлісі. У той час Санліс був резиденцієюфранцузькихкоролів. У 1060 році як вияввдячності за народженнясинаФіліпа, королева Анна Київськазаснувала абатство Святого ВенсанаyCанлісi. Абатство збереглося до сьогоднішнього дня, і зараз у ньомурозташовуєтьсяприватнийкатолицькийколедж. При вході в Абатствостоїть перший пам’ятникАнніЯрославні, щобуввстановленийпісля Французькоїреволюції. Ще один пам’ятникАнні Київській відкрив у 2005 році Президент УкраїниВіктор Ющенко. У 2010 їїіменем названо школу в Санлісі.

Щороку у травні українська громада Франції разом з представниками французького уряду, України та діаспори святкують дні Анни Ярославни.

27 вересня 2013 року Паризька єпархія святого Володимира Великого Української Греко-католицької Церкви придбала храм в Санлісі, колишню церкву благодійної лікарні, що пустувала з 2002 року. Церква була придбана за 203 тисячі євро за пожертви львівських підприємців, а також українців з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів та Канади.

16 листопада 2013 року в новопридбаній церкві, що носить ім’я святих мучеників Бориса і Гліба, відбулася перша урочиста Архиєрейська Літургія, яку очолив єпарх Паризької єпархії святого Володимира Великого, владика Борис (Ґудзяк).

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця