Глава УГКЦ у Ватикані наголосив, що українці-емігранти повинні отримати можливість зберегти свою церковну ідентичність

25 січня 2013, 13:22 | Українці поза Україною | 2 |   | Код для блогу |  | 

У Ватикані 23−24 січня 2013 року проходила чергова робоча зустріч XIII Звичайної ради Генерального секретаріату Синоду Єпископів Католицької Церкви під головуванням Архиєпископа Николи Етеровича, Генерального секретаря Синоду. На зустріч прибули кардинали: Вільфрід Фокс Напьє, Пітер K. A. Тарксон, Джордж Пелл, Оділіу П. Шерер, Луїс A. Тагле, Освальд Грасіас, Архиєпископи Бруно Форт, Сальваторе Фізикелла. Представником від Східних Католицьких Церков, як член Ради, є Патріарх Святослав (Шевчук).

рада.jpg

Учасники зустрічі працювали над текстом майбутнього папського послання щодо нової євангелізації. Патріарх Святослав, як представник східного богослов’я, зробив свій внесок у низку богословських, душпастирських та канонічних тем, які віддзеркалюють Традицію, богослужбовий досвід і душпастирські виклики Східних Католицьких Церков.

Зокрема, було наголошено на необхідності плекання власної духовної спадщини та на душпастирській опіці емігрантів, які належать до Східних Католицьких Церков свого права. Глава УГКЦ акцентував на тому, що свідчення їхньої живої віри є важливим елементом нової євангелізації в нових країнах їхнього проживання. Водночас він звертав увагу членів Ради, що допомога цим емігрантам з боку локальних католицьких Церков інтегруватися в життя місцевої Церкви в жодному разі не повинна означати їх церковну асиміляцію в латинському середовищі. Натомість, підтримка емігрантів, вихідців зі Східних Католицьких Церков, повинна полягати в збереженні їхньої церковної ідентичності, забезпеченні душпастирською опікою під проводом священиків їхньої матірної Церкви та плеканні зв’зків із нею.

Як богословські експерти Синоду в роботі Ради брали участь: Грауліх, Онах, Манікарді, Брессан, Мартінеллі, Флорес Аркас. Про  це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Вепр | 25 січня 2013, 14:20
  Коментувати коментар

  Нащо? Люди переїзжають, відмовляються від своєї Батьківщини, їх життя вже ніколи не буде таким, як було на України. Друга мова, пісні, менталітет, їжа, все друге. Що дасть те що вони будуть штучно триматися за "церковну ідентичність"(до речі що це таке, про це щось чули святі отці древньої Церкви?). все їх діти вже не будуть українцями, тим більше враховуючи глобалізацію...

  • Partyzan | 25 січня 2013, 19:50
   Коментувати коментар

   Вепр, Люди і в Україні часто тратять свою іднетичність. Це немає нічого спільного по великому рахунку де вони проживають. Шевченко в солдатах Московщини десятиліттями був а ідентичності своєї не втратив. А деякі все життя в Україні жили і живуть і не відають "чиї вони діти." А що до того що життя когось не бде таким як на Україні, то відподь порста - життя міняєтся для всіх, і тих що на Україні і тих що поза. Твоє життя завтра не буде вже таким як сьогодні чи вчора. Важливо в цих змінах зберегти свій стержень, а він у кожного повинен бути в різній мірі. Що до церковної ідентичності і чи отці древньої церкви щось про це чуло то відповідщ для тебе повинна бути ехизтенційного характеру. Сьогодні православний і католицький світ нараховує деколщка десятків церквов не різної юриздикції, різного права і з своєю культурою і способом існування. І цей феномен був від початків. Тілщки зверни увагу що у древній церкві було створено 5 оригінальних партріархатів: Римський, Константинопільський, Антіохійський, Коптський і Єрусалимський, і це не тому бо так захотілося ні з того ні з чого, а через те кожний з цих патріархатів творився у своїй власній традиції а тим самим церква ця творила свою ідентичність. мій приклад сягає 3-4 століття. Думаю це для тебе достатньо для окреслення древньої церкви і її представників у цей період. А щодо дітей українців, то хотів лиш сказати що тяжко всти дискусію про те чи хтось є українцем коли не окреслено критеріїв котрі могли б окреслити це поняття. Про українця як і про будь кого, можна говорити в дуже широкому спектрі розміння і в дуже вузякому, а такаж у спектрі всього що поміж тим. Отож не знаю що маєш на увазі коли твердиш що діти українських еміґрантів не будуть українцями.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Paraeklezyarh | 18 серпня 2019, 13:32

  Чи не простіше дозволити хасидам перепоховання останків їхнього вчителя ? Думаю ділянкою в 1 га тут не обійдеться і , не такий то народ щоб зупинятись на досягнутому....

 • Paraeklezyarh | 18 серпня 2019, 00:20

  Роком - чит. попом (т9)

 • Paraeklezyarh | 18 серпня 2019, 00:19

  То тепер ( в разі утворення вищезгаданого державного органу), для того аби стати роком і отримати "парафію" , необхідно буде платити ще й в оцей "державний орган" . Вірніше,

 • lerer10225@com.ua | 17 серпня 2019, 21:01

  Правильна дія і дуже добре сказав владика Симеон! Здоров'я вам!

 • barni | 17 серпня 2019, 20:54

  P.S. А от я ніхто і звати мене ніякм РАПТОМ ЗАХОТІВ СТАТИ ПОПОМ і отримати парафію - не проблема 10 тис баксів (+,-) і питання вирішується - цєрковнім єдіноначалієм !!!

Популярні статті місяця