Стартувала нова українcько-німецька ініціатива у сфері міграції

3 березня 2012, 10:15 | Українці поза Україною | 0 |   | Код для блогу |  | 

Для успішного вирішення міграційних проблем потрібне принципово нове розуміння політичних систем та суспільств. Звичні візові процедури та режим кордонів вже не можуть бути ефективним розв’язанням. Цей висновок став одним із ключових на міжнародному форумі «Київські діалоги» у Берліні, присвяченому цього року українській міграції.

Міграція.jpg

Форум тривав упродовж трьох днів, з 28 лютого до 1 березня, як німецько-українська політична та інтелектуальна дискусія, у якій взяли участь понад 200 учасників: депутати Верховної Ради України та Буденстагу, експерти у справах міграції, діячі Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церкви у Німеччині,  громадські лідери Європи  і журналісти.

«Міграція є сьогодні загальносвітовою проблемою, тісно пов’язаною i з екуменічним рухом, адже мігранти належать до різних Церков, які звичайно не стоять осторонь цих проблем. У дiaлозi ми повиннi наближатися до глибшого розуміння внутрішнього життя мігранта», - прокоментував о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння християнській єдності.

Григорій Селещук, голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів, акцентував на тому, що Церква звертає увагу на неефективність різних правових норм  у сфері міграції. «Дуже радий, що одним із основних наслiдкiв нашого діалогу став пошук  нових шляхiв. У центрі повинна бути людина», – заявив він.

На амбівалентності української влади щодо проблеми української міграції наголосив Тарас Стецьків: «В українському парламенті це питання виникло з величезним запізненням. У 90-х роках був укладений невидимий суспільний договір, згідно з яким держава не помічає своїх трудових мігрантів, громадян, а громадяни не помічають цієї держави»,  - вважає народний депутат.

Європа загалом і Німеччина зокрема не готова до напливу великої кількості мігрантів, а водночас потребує їх як рушiйної сили. За словами доктора Рейхайльд Ернст, цi потреби сягають 6,5 млн кваліфікованих працівників. «Як Німеччина, так і Україна повинні працювати на те, що створити гідні умови для мігранта»,  - вважає вона.

Цю думку підтримала і Віола фон Крамон-Таубадель, депутат Бундестагу, наголосивши на важливості захисту прав мігрантів: «Ми знаємо, що частина українців приїхали до Німеччини нелегально, і тому вони інколи не мають можливості повернутися додому. Але ми також розуміємо, що вони хотіли б приїхати до нашої країни лише на певний час. Я думаю, що на якийсь період такі фахівці могли б отримати візу і дозвіл на роботу, а також можливість взяти зі собою свою сім’ю. Перш ніж  запрошувати  фахівців, ми повинні потурбуватися про їхні права».

Результати міжнародного форуму винесені на обговорення з німецькими парламентаріями під час зустрічі у Буденстазі. Про це повідомляє Департмент  нформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 27 лютого 2020, 23:01

   Предложение об Украине...исцеление и примирение...лукавое и лицемерное так, как не исцеляют заведомо здоровый, цветущий, полный сил и красоты организм Православной Церкви Украины, а с любыми

  • enzian | 27 лютого 2020, 22:53

   Як завжди, взірець віротерпимості.

  • Михаил | 27 лютого 2020, 22:40

   А зачем обсуждать какую-то там "пцу"? Что это за секта? Мало ли всяких сект на свете, чтобы каждую обсуждать! Начните ещё обсуждать свидетелей Иеговы, баптистов, адвентистов, протестантов и

  • Михаил | 27 лютого 2020, 22:30

   Ну, во-первых, Православных церквей 14, а не 15. Под 15-й подразумевается "пцу", которой не существует! Во-вторых, пока турецкий недопапа будет прятаться, забиваться в щель и оттуда тявкать

  • Михаил | 27 лютого 2020, 22:16

   1.Пусть турецкий патриарх направляет "строгие" письма своему подчиненному, Сироже Думенко. А Иерусалимский патриарх этому шизофренику не подчинён, сколько бы тот не пыжился и не строил из

  Популярні статті місяця