УГКЦ долучилася до проведення у Римі днів української культури

30 листопада 2010, 09:26 | Українці поза Україною | 0 |   | Код для блогу |  | 

Italiya.jpgУ Римі розпочались дні української культури і триватимуть до 12 грудня. Захід відбувається в рамках інтернаціонального проекту Міської ради «Майбутні громадяни міста Риму» (I Futuri Cittadini di Roma Capitale). В рамках проекту країни чотирьох континентів (Африки, Східної Європи, Латинської Америки та Азії) знайомлять один одного з своєю культурою, традиціями та освітніми програмами. Учасники на рівні громадських організацій шукають шляхи вирішення проблем інтегрування в італійське суспільство.

Як повідомив РІСУ студент факультету соціальних комунікацій Григоріанського Університету Тарас Семенюк, Дні української культури в Римі проходять вже вдруге. Разом з Міською радою Рима, до організації залучені також Посольство України в Італійській Республіці, українські громадські організації та Греко-Католицька Церква.

Радник міської ради міста Риму по Європейському континенту Тетяна Кузик зазначає, що пріоритетом днів української культури в Римі є молодь та діти. «Для них ми створюємо можливість глибше пізнати багатство української культури та традицій. Але головним нашим завданням залишається освітнє виховання молоді».

Станом на сьогодні в Італії функціонують школи в Неполі, Местре та в Римі. «Як правило діти українських іммігрантів навчаються в італійських школах, але ми їм даємо також нагоду отримати й атестат зрілості української загальноосвітньої програми. З цими двома документами молодь зможе обрати свій професійний шлях в Італії чи в Україні», – зазначає Кузик Тетяна.

Цього року недільна школа «Свята Софія» святкує свою сьому річницю заснування. З цього приводу в Українському Католицькому Університеті Рима відбулось свято «Родинної світлиці». Директор школи Свята Софія Мирослава Горбенко наголошує, що в школі виховання дітей українських іммігрантів проходить з вивчення катехизації, української  культури, мови та літератури. «Навчання в наші школі базується на народному та церковному календарях. Вивчаємо творчість українських  поетів, традиції, забави», - сказала Мирослава Горбенко.

Актуальним залишається питання інтеграції українських іммігрантів в італійському суспільстві. Як зазначає Тетяна Кузик, українські іммігранти так званої четвертої хвилі імміграції приїхали останніми до Італії після інших націй континенту Азії, Африканського та Південно – Американського континентів.

«За останніх п’ять років велика кількість молоді приїхала на проживання до Італії до батьків, звідси постає проблема інтеграції цих людей в італійське суспільство. Тому ми створюємо громадські організації, які організовують для них освітні та культурні проекти».

На думку голови «Асоціації українських жінок - робітниць в Італії» Світлани Ковальської, важливо впроваджувати навчальні програми з інформатики, соціології, медицини для іммігранток, щоб вони могли сміливо долучатись до громадського життя міста. «Жінка повинна себе поважати, не тільки працювати домашнім працівником, але й долучатись до культурного, виховного процесу української молоді в Італії», – сказала Світлана Ковальська.

У рамках дня української культури в Римі відбувся концерт та вистава театру «Берегиня» «Золота осінь», в якій було представлено українські традиції збору урожаю. Як зазначають організатори, на ці заходи були запрошені представники чотирьох континентів, які беруть участь в проекті «Майбутні громадяни міста Рим». «Хочемо наголосити, що інтеграція – це взаємний процес. Закритість між групами та національностями створює ворожість та недовіру. Ми відкриті до діалогу. Про нас італійське суспільство повинно дізнались більше. Хочемо закликати також інші національності до  взаємної співпраці та інтеграції», - наголосила Тетяна Кузик.

3 грудня о 16.00 відбудеться презентація брошури «Кольори громадянства» українською мовою, в якій надається перелік всіх законів для іммігрантів в Італії та корисних адрес міста Риму, а також презентація книжок жінок - іммігранток з України, Молдови та Боснії в Кампідоліо, в залі дель Кароччо, (площа Венеція).

Завершаться дні культури у неділю, 12 грудня, трьома заходами: вистава в музеї «Експлора», виступ хору імені Г. Вєрьовки в українській церкві Святих Сергія та Вакха в Римі, гала-концерт хору імені Г. Вєрьовки та артистів естради Володимира Крамара та Назарія Зігмунда в Театрі Карцетті.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • enzian | 18 вересня 2019, 16:43

   Ніякий з тебе пророк, Мішка.

  • Paraeklezyarh | 18 вересня 2019, 16:37

   Котрою за чергою в признання автокефалії ПЦУ буде православна церква Александрії одному Богу відомо . Але факт співслужіння та євхаристії є.

  • Михаил | 18 вересня 2019, 14:50

   Александрийская церковь будет самой последней, кто признает "пцу", если такое признание когда-нибудь произойдёт. Скорее "пцу" признает Московский патриархат, чем Александрийский!

  • enzian | 18 вересня 2019, 11:37

   Найгірше, що вони поширюють не стільки християнські цінності, скільки лояльне ставлення до ворога.

  • Zenia | 17 вересня 2019, 23:30

   В том и беда, что исповедоваться на родном языке и своему соотечественнику украинцам не позволяют русские оккупанты. Ты что, оккупант, читать не умеешь? :))

  Популярні статті місяця