Паломники з України передали керівництву Яд Вашем прохання про визнання Андрея Шептицького Праведником народів світу

29 листопада 2019, 10:52 | Міжнародні відносини | 0 |   | Код для блогу |  | 

Українські паломники в Ізраїлі передали Капітулі Пам’яті Інституту Яд Вашем прохання про визнання митрополита Андрея Шептицького Праведником народів світу.

Звернення вручив синкел у справах монашества у Львівській архиєпархії УГКЦ Юстин Бойко заступниці директора Музею Голокосту.

Про це священик написав у себе на Фейсбуці.

«ПРОХАННЯ ПРО ПРИЗНАННЯ

митрополита Андрея Шептицького

титулом Праведника народів світу щойно було передано Капітулі Пам’яті Інституту Яд Вашем на руки

Яфат Бахрах Рон, заступниці директора Музею Голокосту

Висловлюю вдячність моєму ізраїльському товаришу Boris Kaplan за полагодження зустрічі для передачі документів на розгляд», - пвідомив о. Юстин.

Як вже писала РІСУ, у Львові 16 листопада учасники міжнародної наукової конференції “Отець Климентій Шептицький (1869- 1951): життєвий і духовний шлях Блаженного Католицької Церкви" звернулися до Ізраїльського національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) та Героїзму Яд Вашем із проханням визнати Праведного Митрополита Андрея Праведником Народів Світу.

«Приходимо нині, як колись світлої пам’яті рабин Єзекіїль Левін, який у липні 1941 року пришов у собор Святого Юра у Львові шукати захист і порятунок для свого Народу і який так звернувся словами до Митрополита Андрея Шептицького:

«Висловився Ти: «Я є приятелем Євреїв». Завжди Ти підкреслював своє прихильне ставлення до нас. Прошу, аби зараз, у хвилі страшної небезпеки, Ексцеленція дав доказ своєї приязні, впливаючи на збурені маси, які розпочали погром. Прошу про порятунок для сотень тисяч Євреїв. А всемогутній і всевідаючий Бог у сто раз більше Ексцеленції це винагородить».

І доказ своєї приязні був даний Митрополитом Андреєм. Двоє синів рабина Левіна — Курта і Натана — було врятовано в часи Голокосту. Були врятовані також рабин Давид Кахане і члени його сім’ї Нехана і Руф. Була врятована Цецилія і Лілі Штерн (Польман). Були врятовані Фаїна Ляхер. Були вратовані Марк Вайтруб. Були врятовані Герберт Хамейдес. І Абрахам і Анна Фінк, і Вольф Лям, і Даня і Хасекль і Якуб Геллер, і Людвіґ і Юзев і Анна Подошин, і Одед Амарант, і Перлі Лям, і Соломон Гільфер, і Фейга Фінк, і Ірина Шпунар, і понад двісті незнаних нам синів і дочок Авраама і Ісака і Якова, про порятунок яких під присягою засвідчили монахи-студити. Надавши звання Праведника Народів Світу ігумені Святопокровського монастиря матері Йосифі (Олені Вітер), схимонахам Теодозію (Теодору Цибрівському) та Лазару (Луці Шияну), ієромонаху Никанорові (Миколаю Дейнезі), блаженному священномученику Климентію (Казимирові графу Шептицькому) та о. Марку (Михайлові Стеку), ці заслуги Митрополита Андрея Шептицького було не тільки підтверджено, але і високо оцінено. Однак, не сказано про них вголос», - йдеться у зверненні.

Під документом свій підпис поставили 30 науковців та представників духовенства, які брали участь у конференції.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця