Зеленський і Дуда домовились усунути історичні суперечності між країнами, а також провести ексгумації поховань

31 серпня 2019, 16:39 | Міжнародні відносини | 5 |   | Код для блогу |  | 

Президенти України та Польщі домовились усунути історичні суперечності між країнами, а Володимир Зеленський навіть запропонував побудувати на кордоні спільний меморіал примирення.

Про це вони говорили на спільному брифінгу після зустрічі у Варшаві, інформує ВВСnews.

зустріч.jpg

"Дякую за цей теплий діалог, навіть не за діалог, а теплу розмову", - завершив свій виступ Володимир Зеленський. Історичні суперечності в останні роки були серйозною проблемою у відносинах двох країн.

Найгострішою практичною проблемою була зупинка пошуку, облаштування та узаконення польських місць пам'яті в Україні у відповідь на демонтаж низки пам'ятників загиблим українцям у Польщі, зокрема і воїнам УПА.

Судячи з виступів обох лідерів на брифінгу після зустрічі, подолання історичних суперечностей між країнами було однією з найважливіших тем.

"Ми б хотіли обидва, щоб на цьому тлі відбулась нормалізація міжлюдських відносин. Дорога до цього - щоб кожна людина, яка загинула чи яку вбили, була вшанована та отримала своє ім'я та прізвище, мала надмогильний пам'ятник, щоб на таблиці було прізвище, щоб на братських могилах це було реалізоване. Для цього потрібні ексгумаційні роботи", - заявив пан Дуда.

"Пан президент заявив, що новий уряд на етапі формування, і це питання буде реалізоване", - заявив Дуда.

Президент Польщі наголосив, що питання місць пам'яті має фундаментальне значення для поляків.

"Це фундаментальне питання, яке покращить наші спільні дії у майбутньому", - резюмував Анджей Дуда.

У свою чергу він пообіцяв робити те ж саме у Польщі.

"Я зобов'язуюсь виконувати відповідні дії в Польщі, розмовляти з різними спільнотами та місцевою владою, щоб ми могли з паном президентом співпрацювати і дії мали двосторонній характер. Це важливо для обох країн", - наголосив президент Польщі.

Володимир Зеленський розповів, що на перемовинах були не тільки слова, а й "конкретні терміни та кроки". Він розповів, що президенти відверто поговорили про історичні питання й не знайшли жодного, яке б не можна було вирішити у діалозі.

"Домовились оновити та перезавантажити двосторонню робочу групу, яка буде працювати під патронатом двох президентів. Щоб плями минулого не завадили будувати спільне світле майбутнє", - заявив Зеленський журналістам.

Володимир Зеленський пообіцяв, що готовий розблокувати надання дозволів на проведення пошукових робіт в Україні, а польська сторона упорядкує українські місця пам'яті в Польщі.

"Запропонував президенту Дуді спорудити на кордоні України та Польщі спільний меморіал примирення", - завершив Зеленський. Щоправда, не уточнив, чи домовились вони з цього приводу.

В останні кілька років Україна зупинила роботи з пошуку, впорядкування та узаконення польських місць пам'яті. Це було відповіддю на знищення чи демонтаж десятків українських пам'ятників у Польщі.

Через відсутність належної реакції польської влади на нищення українських пам'ятників Інститут національної пам'яті призупинив процес легалізації польських меморіальних об'єктів на території України.

Робота спільної українсько-польської робочої групи з цього питання фактично була заблокована.

До прикладу, 26 квітня 2017 року на цвинтарі польського села Грушовичі поблизу Перемишля демонтували пам'ятник воїнам УПА.

Тоді Україна назвала такі дії відвертою провокацією в переддень вшанування 70-х роковин злочинної акції "Вісла".

Погіршило ситуацію ухвалення у Польщі змін до законодавства, зокрема, і щодо "злочинів українських націоналістів".

Польська сторона послідовно звинувачує вояків УПА у знищенні поляків під час "Волинської трагедії".

Натомість з українського боку лунають аргументи про те, що під час Другої світової війни атаки на цивільне населення відбувались як з боку українських загонів, так і польських.

Президент Петро Порошенко під час попередніх візитів до Варшави просив вибачення і про взаємне прощення українців та поляків.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 7 вересня 2019, 19:06
  Коментувати коментар

  В тих жахливих трагічних - кривавих історичних міжнаціональних конфліктах - причому, з ОБОХ сторін - напевно не було "абсолютно праведних" ("білих і пухнастих") та, з іншого боку, "всуціль винних". Й тут будь-яке "зважування" на "аптекарських терезах", мовляв, хто тоді був "більш винний", в хто - "менш" не мають жодного логічного сенсу і конструктиву... ---------- А тому, вочевидь, нині ці важкі й прикрі сторінки українсько-польських стосунків конче потребують повного й остаточного зцілення і примирення двох народів-сусідів: за євангельською, за суттю, формулою - "ПРОЩАЄМО і ПРОСИМО ПРОЩЕННЯ". ---------- Тим паче на тлі спільної небезпеки й "гібридної" загрози з боку агресивного імперсько-шовіністського Кремля.

 • idunavy | 1 вересня 2019, 23:16
  Коментувати коментар

  Чудове домовлення: "Зеленський пообіцяв, що готовий розблокувати надання дозволів на проведення пошукових робіт в Україні, а польська сторона упорядкує українські місця пам'яті в Польщі". Себто поляки будуть не тільки ексгумувати, але й ставити там підхожі собі пам'ятники, польською мовою, та з закидами в сторону українців, коли потрібно. І ніхто не мав би їм перешкоджати в тому. Подібно й в Польщі поляки мали би рішати про братські могили й пам'ятники українцям. Список імен похованих буде викарбуваний, переважно обов'язковою, державною, польською мовою, але без згадки, що там лежать похованими українці, без згадки про обставини їхньої загибелі, якщо це було масове вбивтство, вчинене поляками, подібно як на своїх пам'ятниках поляки постійно звинувачують УПА. А згадки про те, що в якихось могилах лежать воїни УПА вже не сподіватись. Також цікаво, як виглядала розмова Зеленського з Дудою на гострі історичні теми, про що він пише: "президенти відверто поговорили про історичні питання й не знайшли жодного питання, яке б не можна було вирішити у діалозі." Попробуйте мати діялог з гоноровим поляком, щоби він спершу не вимагав від українців визнання, що українці найбільше винуваті за масові вбивства того періоду, бо поляки тільки чинили відплатні акції. Чи мав Зеленський з собою хоч одного українського історика, добре ознайомленого з об'єктивними фактами, а не задурманеним польськими вигадками й міфами?

  • barni | 7 вересня 2019, 23:08
   Коментувати коментар

   А НА НЬОМУ НАПИСАНО "ПАТРІОТАМ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ПОЛЬЩІ"...

 • barni | 31 серпня 2019, 23:16
  Коментувати коментар

  Село Риботичі (на жаль,теперішня Польща), свідок мати моєї дружини МОГИЛАТ НАШИХ ПОВСТАНЦІВ, стоїть хрест і що на ньому написано ??? МЗС - ПОЦІКАВТЕСЯ !? А скільки таких українських могил на польській території ???

 • Ігор Затятий | 31 серпня 2019, 17:09
  Коментувати коментар

  Чергова антиукраїнська акція Зеленського

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 20 листопада 2019, 07:26

  Час покаже, наскільки керівництво та еклезіальна структура новоствореної ПЦУ, благополучно подолавши й владнавши всі свої і, насамперед, внутрішні труднощі і суперечності ("філаретівський

 • Paraeklezyarh | 19 листопада 2019, 21:23

  Думаю, ПЦУ потрібно перейматись не переходами громад РПЦ МП, а реформами в церкві. Щоб люди бачили суттєву різницю між РПЦ та ПЦУ. Поки що цього не видно. Різняться лиш проповіді священнослужителів )

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 18:27

  "Разом з вами я молюсь..." --------- Японці - у своїй переважній більшості - синтоїсти та буддисти. Тобто переконані язичники, які свої молитви спрямовують власним "божествам".

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 11:35

  Щось п. Турчинов, як пригадується, в період свого - за правління тодішнього (п'ятого) президента - перебування на посаді секретаря РНБО (2014-2019 рр.) поводив себе досить "тихенько" і

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 08:58

  Р. S. До речі. Як відомо, післязавтра, 21 листопада, ті східні християни, які живуть за старим стилем, відзначатимуть свято Собору Архистратига Божого Михаїла, а от ті (західні і східні), які

Популярні статті місяця