До України приїде посол США з питань релігійної свободи

11 вересня 2018, 11:48 | Міжнародні відносини | 1 |   | Код для блогу |  | 

Держдеп.jpgПосол Сполучених Штатів з питань міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек приїде в Україну.

Про це повідомляє Державний департамент США, інформує «Громадське».

Посол планує зустрітися з представниками влади, а також українськими релігійними лідерами.

Після України Браунбек попрямує до Польщі, де візьме участь у конференції Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка присвячена правам людини. Він обговорить репресії проти мирних членів етнічних та релігійних груп. Зокрема, американський посол планує відвідати територію концтабору «Аушвіц».

Також Браунбек планує відвідати Узбекистан, де збирається зустрітися з посадовцями країни та обговорити з ними політику релігійної свободи.

Як РІСУ інформувала, Президент Петро Порошенко 18 квітня провів зустріч з Предстоятелями православних Церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію про надання українській Церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архиєреїв, які підтримали це рішення.  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет офіційно передав Президенту Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання українській Церкві Томосу про автокефалію, підписане усіма архиєреями УПЦ КП. Глава держави також провів зустріч з Митрополитом Київським і всієї України Макарієм, Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви та офіційно прийняв Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архиєреїв УАПЦ.

29 квітня Президент Петро Порошенко звернувся до Патріарха Варфоломія з проханням  надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні.

16 червня ВРУ також попросила  Вселенського Патріарха Варфоломія I видати указ про автокефалію Православної Церкви в Україні і визнати нечинним акт 1686 року, яким Москва вивела Київський Патріархат з-під юрисдикції Константинополя.

«Автокефалія – питання незалежності України», - заявив Президент на Володимирській гірці.

Україна не питатиме дозволу в Росії щодо європейської та євроатлантичної інтеграції. Так само і щодо створення єдиної помісної Церкви. Про це Президент Петро Порошенко наголосив в інтерв'ю житомирському телеканалу "CK1.

Вселенський Патріарх під час зустрічі з Патріархом РПЦ Кирилом (який спеціально прибув до Стамбула, щоб  відмовити Патріарха Варфоломія від Томосу)  повідомив російському Патріарху, що 25-річний розкол в українському православ’ї наближається до кінця. Константинопольський Патріархат готовий надати Українській Церкві автокефалію: «Це буде не створення нового розколу, а приєднання до Церкви».

Патріарх Варфоломій виступив з промовою на Синаксі, засідання якого тривають 1-4 вересня у Патріаршому соборі св. Георгія в Константинополі (Стамбулі), Туреччина. У промові Вселенський Патріарх Варфоломій зупинився на труднощах, з якими зіткнулося українське православ’я, назвавши їх труднощами не сьогоднішнього дня, труднощами, які не створив Вселенський Патріархат, але які він повинен і має законне право вирішити.

Після Синаксу Патріарх Варфоломій призначив екзархами Вселенського Патріархату  у Києві архиєпископа Памфілійського Даниїла (Зелінського) із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні. Вони мають скликати єпископів  УПЦ КП, УАПЦ і тих владик УПЦ (МП), які підтримують створення єдиної помісної православної Церкви України для проведення Собору, на якому буде обрано Предстоятеля новоутвореноїї Церкви. Йому й передасть Варфоломій Томос.

Синод РПЦ 8 вересня 2018 року оприлюднив заяву, в якій висловив «протест і глибоке обурення» у зв’язку з опублікованим 7 вересня комюніке Головного секретаріату Священного Синоду Константинопольського Патріархату, в якому повідомляється про призначення двох єрархів цієї Церкви — архиєпископа Памфільського Даниїла (США) та єпископа Едмонтонського Іларіона (Канада) — «екзархами» Константинопольського Патріархату в Києві». Синод РПЦ назвав дії Константинополя антиканонічними і пригрозив розколом світового православ’я.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • lerer10225@com.ua | 11 вересня 2018, 12:51
  Коментувати коментар

  А хіба РПЦ вже не в розколі з Вселенським Православ'ям? Не приїзд на Всеправославний собор, ігнорування його рішень, та й прямий заклик до інших їх не приймати, то це що? Про таких в народі говорять: у них сім п'ятниць у тижні. Одне думають, про друге говорять, по третьому діють, а по четвертому то ще й підпільно діють на шкоду об'єднанню православних у світі. Тобто всупереч Христовим заповідям... Ну, прямо пече їх оце бажання випендритись, показати свою претензію на першість... Дивіться, панове ієрархи РПЦ, щоб ви не опинилися по всьому світу небажаними персонами...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 19:57

  Цей агресивно-антихристянський і запекло-чорноротий наклепник і брехун - педераст-неонацист (fedirtsiv) відверто видає тут певні наміри і плани своїх хазяїв і однодумців. ---------- Тобто наразі

 • ustavschyk | 30 березня 2020, 11:01

  Там де був басейн, раніше стояв собор.

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 10:16

  Таким чином особлива присутність Святого Духа має місце, зокрема і передусім, саме там, де дійсно - в ім'я Христове (на богослужіння чи просто якусь певну молитовну акцію і т. ін.) - збирається

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 09:42

  Ось, дуже схоже, маємо ще одне характерне знамення того, що вже скоро, скоріш за все, має бути закладений і, зрештою, збудований т. зв. "третій храм" в Єрусалимі! ------ А вже затим, згідно

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 06:55

  Той, хто - завше, скрізь і повсякчас - запекло-злобно лихословить, оббріхує і проклинає Божий люд обох Завітів, в т. ч. і церковних служителів, наражається на серйозну небезпеку у своєму житті:

Популярні статті місяця