Війна в Україні – це конфлікт цивілізацій, - Патріарх УГКЦ на конференції у Ватикані

14 червня 2018, 15:03 | Міжнародні відносини | 5 |   | Код для блогу |  | 

13 червня в Американському посольстві при Апостольській Столиці відбулася конференція на тему релігійної свободи в Україні. Головним доповідачем був Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук). Зустріч відбулася з ініціативи Каллісти Гінгріч, посла США у Ватикані, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

З привітальним словом до учасників конференції звернулася посол Калліста Гінгріч. Вона запевнила про “абсолютну” підтримку США України у боротьбі з російською агресією: “Силою історії та вибору людей Україна є частиною Європи та Заходу. Ми продовжуємо підтримувати територіальну цілісність України та її зусилля в побудові стабільної, демократичної, розвинутої та вільної країни”.

Розповідаючи дипломатам і представникам ватиканської курії про релігійну ситуацію в Україні, Блаженніший Святослав наголосив, що “сімдесят років радянської влади залишили багато ран у релігійному житті нашого народу. У часи, коли єдиною легальною Церквою була Російська Православна Церква, а Римо-Католицька якоюсь мірою толерувалася владою, Українській Греко-Католицькій Церкві було відібрано право на будь-яке існування. Ми були найбільшою церковною спільнотою, переслідуваною в минулому столітті”. Однак, на думку Блаженнішого Святослава, “саме такі умови існування допомогли УГКЦ зберегти свою автентичність”.

“Падіння Радянського Союзу спричинило в Україні хвилю релігійного відродження, дуже часто це був болючий процес побудови міжконфесійних відносин, але сьогодні ми втішаємося релігійним миром як одним з найбільших досягнень побудови вільної та демократичної України”, - зазначив Блаженніший Святослав.

Розповідаючи дипломатам про роль Церков у сучасних державотворчих процесах, Глава УГКЦ наголосив на дотриманні принципу “відокремлення, але не ізоляції Церкви від Держави”. Посилаючись на статистичні дані довіри українських громадян до Церкви, Блаженніший Святослав вказав на особливу роль Церков у побудові громадянського суспільства в Україні. “Під час Революції гідності на Майдані стояли українці, росіяни, поляки… Війна в Україні не є конфліктом між українцями і росіянами. Це кофлікт двох напрямків розвитку: назад до Радянського Союзу, що для нас є дорогою втрати релігійної свободи та національної тотожності, або шляхом вперед до розвинутої і справжньої демократії європейського зразка – справжньої свободи всіх релігій і запорука вільного розвитку всіх без винятку народів, що живуть в Україні. І ми, як Церква, обстоюємо проект побудови нашої держави на засадах захисту та поваги до людської гідності, спільного блага та солідарності”.

“За чотири роки російської агресії Українські Церкви зрозуміли, що збереження релігійного миру в нашій країні є запорукою національної безпеки. Саме тому релігійна свобода є для нас великою цінністю”, - зазначив Блаженніший Святослав. На завершення своєї доповіді він подякував представникам міжнародної спільноти за підтримку та допомогу Україні. “Ми віримо, що війна закінчиться. Важливою місією нашої Церкви є підготувати серця людей до прощення та примирення”, - наголосив Глава УГКЦ.

Завершилася конференція виступом Тетяни Іжевської, посла України у Ватикані. У своєму зверненні український посол наголосила, що приклад України є унікальним з точки зору дотримання міжрелігійної та міжнаціональної толерантності, а Українська Держава докладає всіх зусиль, щоб забезпечити своїм громадянам право на свободу совісті та віросповідання. Вона також подякувала іноземним партнерам за чітку та постійну підтримку України.

Після зустрічі з дипломатичним корпусом Блаженніший Святослав та посол Тетяна Іжевська відповіли на запитання журналістів видань “The Tablet”, “Crux”, “Acistampa/EWTN”.

Додамо, що окрім послів країн-членів Європейського Союзу, у конференції взяли участь посол Канади, Австралії, а також представники деяких ватиканських дикастерій: архиєпископ Сільвано Томазі, секретар Папської ради цілісного людського розвитку; архиєпископ Циріл Василь, секретар Конгрегації Східних Церков.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Aquinatus | 14 червня 2018, 20:43
  Коментувати коментар

  Это просто геополитика

  • В. Ясеневий | 14 червня 2018, 20:59
   Коментувати коментар

   "ЄНТО просто геполитика,-" це ніяке не пояснення, пане Агвінатус складної ситуації в нашій УКРАЇНІ. Це нгаду мені так зване пояснення : це просто вода і вона мокра...А звідки вона взялася і чому вона сюда тече?- хтось же має дослідити і пояснити??? А ви : є вода тому що вона є.

 • В. Ясеневий | 14 червня 2018, 20:40
  Коментувати коментар

  Але чому,ВЛАСНЕ, УКРАЇНА СТАЛА НА МЕЖІ КОНФЛІКТУ між згаданими цивілізаціями???Це ж не сталося само по собі.Хтось, хто бачить, розуміє і , що найважливіше: ПЛАНУЄ, ВПЛИВАЄ І КЕРУЄ КЕРУЄ КЕРУЄ цими процесами, той і вирішує ДОЛІ націй, народів, держав та й всього людства...Але все це до пори. до часу... Бо все остаточно вирішить другий прихід на землю ХРИСТА. Чи не так, пане, ПАТРІЯРШЕ, БЕЗ офіційного титулу - Патріярха???

 • Fr. Valerii | 14 червня 2018, 20:29
  Коментувати коментар

  Глава УГКЦ "в Американському посольстві при Апостольській Столиці" між іншим говорив про російську агресію: "За чотири роки російської агресії ... - наголосив Глава УГКЦ". А тим часом на 4-му році "російської агресії" кожний громадянин України кожного дня може переказувати до Росії гроші в еквіваленті 15000 грн. без підтвержуючих документів. Цікаво, що такі трансфери здійснюють УСІ українськи банки, в тому числі і ДЕРЖАВНІ. Перекази здісйснуться через АМЕРИКАНСЬКІ СИСТЕМИ Western Union, Moneygram, RIA etc. Так є російська агресія чи нема?

  • В. Ясеневий | 14 червня 2018, 20:49
   Коментувати коментар

   ПАНЕ ФР.ВАЛЕРІЙ...А спитайте, будь ласка , провід РКЦ і УГКЦ , в імені їхнього ВЕРХОВНОГО ГЛАВИ ПАПИ, ЧИ Є В НАС ЦЯ АГРЕСІЯ РОСІЇ І ВІЙНА РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ??? За чотири роки цієї війни я жодного разу не чув, щоби найвищий ОТЕЦЬ РКЦ І УГКЦ ПАПА РИМСЬКИЙ покритикував РОСІЮ, ПУТІНА І КИРИЛА ЗА ВІЙНУ ПРОТИ УКРАЇНИ... ТА ЩО Ж ЦЕ ДІЄТЬСЯ??? ХТО Ж ЗА НАС ЗАСТУПИТЬСЯ???

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • В. Ясеневий | 18 грудня 2018, 20:03

  Кінець-кінцем після ТОМОСУ для ПЦ в УКРАЇНІ МУСЯТЬ ЗРОБИТИ ХОЧ ЩОСЬ І ГРЕКО_ КАТОЛИКИ , ЩОБИ ЗАСВІДЧИТИ СВОЮ УКРАЇНСЬКІСТЬ...ЦЕ дуже потрібно зробити після Гавнської зустрічі ПОНТИФІКА з

 • В. Ясеневий | 18 грудня 2018, 19:52

  Який патріярх угкц??? Там такого офіційного КАНОНІЧНОГО титулу, ні в РКЦ , НІ В УГКЦ - НЕМАЄ!!! СВЯТОСЛАВ ШЕВЧУК є лише всього- навсього блаженнійший Глава угкц ( блаженнійший - бо, живе в повному

 • В. Ясеневий | 18 грудня 2018, 19:29

  А єпископи УГКЦ так само дуже щиро привітали? Бо ж відношення ВАТИКАНУ до УГКЦ Я К Н А Й К Р А Щ Е показала Гаванська зустріч ПОНТИФІКА З ПАТР,КИРИЛОМ. Та й не лише відношення, але й НАЙВАЖЛИВІШУ

 • velovs@ukr.net | 18 грудня 2018, 16:59

  Отут викладені важливі й слушні та актуальні думки глави УГКЦ щодо Об'єднавчого собору ПЦУ та, загалом, подолання розколів і розділень серед

 • velovs@ukr.net | 18 грудня 2018, 15:34

  Не знаю и не могу - да и, честно говоря, не очень-то и хочу - знать, какая там есть "сила" у этого (прошу прощения) горе-"комментатора". А вот чего нет, - так это... ------- А