В Україні немає підтримуваного державою заперечення Голокосту чи героїзації нацистів, - Заява Вааду

11 травня 2018, 11:18 | Міжнародні відносини | 4 |   | Код для блогу |  | 

Асоціація єврейських громадських організацій та общин України (Ваад) відреагувала на лист конгресменів США, у якому висловллюється занепокоєння щодо ситуації з антисемітизмом у Польщі та Україні.

Як наголошуюють у Ваад, звинувачення конгресменів, що український уряд нібито «підтримує антисемітизм», а необгруноване.

«Це звинувачення абсурдне. Нам не відомий жодний факт, коли б українська держава підтримувала заперечення Голокосту, в тому чи іншому вигляді. Маємо сумніви, що хто-небудь із конгресменів, що підписали лист, може назвати бодай один такий випадок», – йдеться у Заяві Вааду.

У документі зазначається, на пострадянському просторі в Україні найбільше зберігають пам’ять про жертв Голокосту, шляхом викладання, досліджень, меморіалізації. І держава все частіше підключається до цього процесу.

«З подальшого тексту листа випливає, що його автори вважають «нацистськими колаборантами» Українську повстанську армію, що, звісно ж, є дещо більш вільною, ніж це припускають не лише історики, але й політики, інтерпретацією реальності. Твердження конгресменів про «підтримувану державою глорифікацію нацистів» є стосовно України такою ж дифамацією, як і твердження про «підтримуване державою заперечення Голокосту»», - заявляють українські євреї.

«Окрім того, можна згадати, що попередні рази, коли американські конгресмени писали якісь подібні листи, у 2009 і у 2013 роках, вони були ініційовані політтехнологами, що працювали на Кремль, про що можна стверджувати напевне. Хоча щодо останнього листа в нас немає (можливо, поки що немає) інформації про те, хто був причетний до написання тексту (навряд чи персонально Ро Ханна був на це здатен) і в які способи лобіювалось його підписання конгресменами, досить правдоподібним буде припущення, що його поява є частиною нової хвилі антиукраїнської пропаганди спекулювання на темі антисемітизму.

У зв’язку з усім висловленим, Ваад України вважає за необхідне заявити:

- лист, підписаний конгресменами, містить твердження й неправдиві звинувачення, що не відповідають дійсності;

- на противагу тому, що стверджується в листі, насправді в Україні немає підтримуваного державою заперечення Голокосту чи героїзації нацистів;

- в Україні не фіксується суттєвого зростання антисемітизму – ось уже майже два роки, як у країні взагалі не зафіксовано жодного інциденту, пов’язаного з антисемітським насиллям;

Ми розцінюємо цей лист як антиукраїнську дифамацію, яку вже використовують у пропагандистському секторі гібридної війни РФ проти України.

Ми закликаємо усіх зацікавлених у достовірній інформації про антисемітизм в Україні звертатися за нею до Вааду України», - йдеться у тексті Заяві Президії Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (Ваад).

Нагадаємо, американські конгресмени Ро Ханна та Девід Цецелін зібрали понад 50 підписів під зверненням до Державного департаменту США щодо дипломатичного тиску на Польщу та Україну через прояви антисемітизму та політику прославлення нацистських колаборантів і заперечення Голокосту.

Зокрема у зверненні зазначають, що нещодавно у Варшаві прийняли закон, який встановлює кримінальне переслідування за твердження, що Польща брала участь у Голокості.

Проявом антисемітизму і прославленням нациських колаборантів, на думку конгресменів, є «про-упівська кампанія 2017 року» Інституту Нацпам'яті, перейменування вулиць на честь діячів ОУН-УПА Степана Бандери та Романа Шухевича, проведення фестивалю імені Шухевича, а також діяльність «неонацистського батальйону Азов», який, як вважають конгресмени, повинен бути розпущеним, а не включеним до складу Нацгвардії. Окрім того, конгресмени зауважили причетність міністра внутрішніх справ Арсена Авакова до діяльності підрозділу.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 15 травня 2018, 14:15
  Коментувати коментар

  З історії створення держави Ізраїль. Як радянський дипломат-українець своїм спонтанним виступом в ООН поміг євреям проголосити свою незалежну державу на Святій Землі: ----------------https://www.religion.in.ua/zmi/ukrainian_zmi/39797-ukrayinec-yakij-dav-derzhavu-yevreyam.html

 • velovs@ukr.net | 14 травня 2018, 12:18
  Коментувати коментар

  Тут, мабуть, варто - і якраз з цієї тематики - зробити отаку заувагу. --------- Окремі гучно-скандальні ситуації буквально останніх днів і тижнів (й, зокрема, у Львові, Одесі чи ось навколо "епістолярії" консула України в Гамбурзі і т. п.) дещо - досить наочно й переконливо - засвідчують і доводять. --------- А саме. Певні і якраз запекло-агресивні - ксенофобно-расові крайнощі (рудименти) світогляду "інтегрального націоналізму", на превеликий жаль, ще не вповні стали надбанням лише вітчизняного минулого. А і, як чітко бачимо, мають своєрідне продовження (успадковані) деякими сучасними горе-"ультрапатріотами". І які в цьому, по суті, мало чим відрізняються від відвертих тролів-провокаторів неонацистського штибу... ------------- Ну а - з-поміж усього іншого - кому все це дуже й дуже вигідно, а особливо для активного використання та спекулювання-маніпулювання в їхньому затято-антиукраїнському піар-агітпропі, вельми добре ясно й зрозуміло.

 • Ігор Зенькович | 11 травня 2018, 15:01
  Коментувати коментар

  В українській мові слова "община" має зовсім інше значення, ніж у російській.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 19:43

  Начебто все правильно й актуально тут каже єпископ Риму. Разом з тим ми, по суті, ніяк не почули від нього, мабуть, НАЙГОЛОВНІШОГО. ---- А саме: дуже схоже, що нині людство переживає не просто

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 12:39

  "Боротьбу з епідеміями та подолання багатьох із них можна вважати одним із найважливіших, часто недооцінених, успіхів в історії людства. Зараз світ зіткнувся з новою пандемічною хворобою –

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 11:15

  Ми вже мали добре відомий досвід, коли, скажімо, ватажки позаминулої влади, по суті, піднесли УПЦ МП до (фактичної) ролі і статусу ледь не "державної" конфесії в Україні. ------- Чи от

 • serge1717 | 27 березня 2020, 10:23

  Вони вже вірян з Молдови прийняли в Почаєвській Лаврі...

 • serge1717 | 27 березня 2020, 10:19

  Ще раз повторюю Онуфрій немає титулу митрополита Київського!!!

Популярні статті місяця