В’ятрович: В Польщі за три роки осквернили 15 українських місць пам'яті, в тому числі - на могилах

20 лютого 2018, 13:07 | Міжнародні відносини | 5 |   | Код для блогу |  | 

У Польщі протягом 2014-2017 років відбулися 15 актів вандалізму на українських місцях пам'яті, в тому числі - на могилах.

Про це повідомив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович на своїй сторінці в Facebook.

Вятрович.jpg

"Їх виконавцями були спочатку невідомі вандали, потім відповідальність за частину знищень взяли на себе деякі громадські об‘єднання. Попри це, правоохоронні органи Польщі не виявили винуватців, пам‘ятників не відновили, влада не засудила вандалізму", - зазначив В'ятрович.

За його словами, в 2017 році сталося чотири акти плюндрування польських пам'ятників в Україні. Усіх їх засудили як представники влади, так і громадсько-політичних сил - включно з націоналістичними.

"Врешті всі чотири місця (в тому числі нелегалізовані) відновлено зусиллями української сторони", - підкреслив він.

"Відтак на переговорах про легалізацію пам‘ятників українська сторона висуває вимогу симетричного відновлення українських пам‘ятників. Цього не відбувається", - зазначив В’ятрович.

За інформацією «Європейської правди», нещодавно президент України Петро Порошенко заявив, що Україні та Польщі треба робити все можливе, аби прибирати з порядку денного чутливі історичні питання.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 23 лютого 2018, 14:27
  Коментувати коментар

  Гадаю, що коли б покійний св. Папа Іоан Павло ІІ (поляк Кароль Войтила) дожив би до наших днів, то його навряд чи "дуже порадувало" б це посилення правих та праворадикальних, у т. ч. шовіністсько-ксенофобних, тенденцій і віяній у нинішньому польському суспільстві. Включаючи (на жаль!) і РКЦ в Польщі... ------ І що, зокрема, знайшло своє відбиття і в цьому новому - скандальному польському законі про інститут національної пам'яті.

 • velovs@ukr.net | 23 лютого 2018, 11:59
  Коментувати коментар

  Ось, зокрема, хто брав активну участь у розробці й підготовці цих нових - скандальних польських законів: https://www.segodnya.ua/world/europe/nad-antibanderovskim-zakonom-pomogal-rabotat-kommentator-prorossiyskih-smi-1117025.html

  • velovs@ukr.net | 23 лютого 2018, 13:51
   Коментувати коментар

   Р. S. В цих законах передбачається кримінальна відповідальність не лише за публікацію даних (згадування) про участь поляків у Голокості, а й, загалом, у БУДЬ-ЯКИХ військових злочинах та злочинах проти людяності: https://zaxid.net/polskiy_zakon_pro_banderizm_pisali_istoriki_ukrayinofobi_ta_komentator_kremlivskih_zmi_n1449925

 • velovs@ukr.net | 20 лютого 2018, 17:48
  Коментувати коментар

  Ця - досить каламутна хвиля правих і відверто праворадикальних настроїв, що останніми роками охопила певну - і доволі вагому - частину польського суспільства й, відповідно, привела до влади в країні її теперішній уряд, на жаль, має вплив і на деяку частину РКЦ в Польщі... ------------ В т. ч., приміром, подібні програми, в яких, зокрема, беруть участь "ультрапатріотично" налаштовані політики і де прямо звучить затято-ксенофобна (включаючи провокативно-антиукраїнську та юдофобську тощо) риторика, стали не рідкістю і на польському КАТОЛИЦЬКОМУ Радіо Марія!!! ------------- І, як добре знаємо, ці негативні зміни на політично-владній арені сусідньої Польщі навіть - деякою мірою - відображаються і в окремих публічних заявах і претензіях нинішнього керівництва РКЦ в Україні... ------------- Ну і, зрозуміло, що все це дає зручний привід і додаткову аргументацію для посилення і активізації деструктивної діяльності радикально-"суперпатріотичних" сил і, власне, в самій Україні...

  • velovs@ukr.net | 21 лютого 2018, 10:28
   Коментувати коментар

   Чесно кажучи, попервах, коли ця нова - нинішня влада Польщі, почала озвучувати свої претензії до України з приводу, зокрема, Волинської трагедії 1943-44 рр., в мене були певні сподівання і надії. ------------- Й (з-поміж іншого), що таке публічне оприлюднення офіційною Варшавою всієї ПРАВДИ про той - дуже жорстоко-кривавий міжнаціональний конфлікт, що вибухнув і точився саме на УКРАЇНСЬКИХ етнічних теренах, може і має спонукати до певних - позитивних і конструктивних кроків. ------------- Приміром, до широкої та об'єктивної - причому, не лише суто польсько-української, а, власне, ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ науково-практичної дискусії. І якраз присвяченої неупередженому та всебічному аналізу й осмисленню подібних - дуже непростих і суперечливо-прикрих проблем: як спільної (українсько-польської), так і особливо ВІТЧИЗНЯНОЇ історичної пам'яті. ---------- Наприклад, деяких відомих народних повстань, війн та збройних конфліктів ХVII-XVIII і першої половини ХХ ст., котрі супроводжувалися схожими й аналогічними - нещадно-масовими зіткненнями, погромницькими нападами і розправами з чималим числом невинних жертв. У т. ч. на релігійному та міжетнічному, соціально-класовому і політичному ґрунті. ---------------------------------- Одначе, на превеликий жаль, такої дискусії ніяк не вийшло... ------------- Більше того: польська сторона, як кажуть, просто пустилася берега і направду переслідувала й переслідує, по суті, НЕЧИСТОПЛОТНІ і виключно й відверто політико-ШОВІНІСТСЬКІ цілі й завдання. Все те, що наразі значно ускладнило й затьмарило, насамперед, МІЖДЕРЖАВНІ стосунки Польщі з Україною. -------------- А також: дало зручний привід і додаткову аргументацію праворадикальним силам в ОБОХ країнах. А надто для провокування й нагнітання певних - деструктивно-негативних і нетерпимих взаємонастоїв поміж обома суспільствами і народами... ----------------- І все це - на радість Кремлю-ФСБ-МП та їхній креатурі ("5-й колоні") в Україні!!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Ігор Затятий | 14 грудня 2018, 21:02

  Їм ці санкції вже до ...

 • velovs@ukr.net | 14 грудня 2018, 20:35

  Також хочу коротко поділитися своїми думками-міркуваннями і щодо оцього пасажу-меседжу вельмишановного п. Мирослава Мариновича: ------ "Однак, я вірю, що знайдеться в Україні і чимало тих

 • В. Ясеневий | 14 грудня 2018, 18:43

  п.с. да и парятся они совсем не по понятиям...не так ли таварищ миха ил? нужно их всех приструнить.

 • В. Ясеневий | 14 грудня 2018, 17:54

  Михаил! А к вам обращался п.Кирилл за помощью??? Представляете, хохлы совсем обнаглели:Хотят иметь свою незалежну от кремля-московии и державу, да еще и церкофь??? Это вообще полный бес предел

 • velovs@ukr.net | 14 грудня 2018, 16:33

  І справді: якщо Господь Бог їм - чогось і чомусь - не дав (наприклад, того ж розуму), то того в аптеці явно не купиш... :)

Популярні статті місяця