«Ми переможемо у війні з Росією, але час перемоги залежить від внутрішніх реформ», - Глава УГКЦ

7 лютого 2018, 08:37 | Міжнародні відносини | 3 |   | Код для блогу |  | 

У своєму слові на зустрічі 6 лютого в Києві представників ВРЦіРО з надзвичайними і повноважними послами країн «Великої сімки» (G7) Предстоятель УГКЦ відзначив, що це цікавий момент прямого діалогу спілкування між дипломатами такого високого рівня і представниками простих українців, представниками громадянського суспільства.

7-1w.gif

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, Патріарх Святослав наголосив, що релігійне середовище України, глави Церков, очільники різних релігійних спільнот відчувають суспільну відповідальність за долю України, за долю українського народу і нашої держави. «Сьогодні саме релігійні діячі, хоч це дивно чути і вам, і нам, мають чи не найбільший кредит довіри громадян України. Це збільшує нашу відповідальність. Бо кожне звернення, зокрема зроблене нами всіма разом як Всеукраїнської ради Церков, має надзвичайно великий вплив на долю нашого народу», – розповів Блаженніший Святослав послам G7.

Глава Церкви відзначив важливість питання реформ, які сьогодні потрібно пережити Україні як державі і українському суспільству. «Ми сьогодні вам дуже вдячні, що світова спільнота є на боці України, яка веде замовчувану війну проти російського агресора. Ми переконані, що український народ переможе в тій війні. Але час настання перемоги також залежить від рівня і швидкості внутрішніх реформ, які потрібно пережити українській державі», – сказав Предстоятель.

За його словами, реформи, які перед нами сьогодні стоять, є різними. «Одні, – вважає Блаженніший Святослав, – можуть давати швидкі політичні дивіденди нашим політикам, владі і опозиції, тому вони радше будуть багато на ті теми говорити. Але часто наші політики не бачать дальшої перспективи, бо всі вони думають термінами наступних виборів, які будуть через рік. Тому їхні програми недовготривалі. Але бачення, яке маємо ми, як представники Церков і релігійних організацій, є дальшим. Бо ми знаємо, що політики приходять і відходить, а український народ і українські Церкви та релігійні спільноти залишаються».

Є, продовжив Глава Церкви, і інші реформи, які, на думку світового співтовариства, є життєвонеобхідними для України, але вони не принесуть швидких політичних дивідендів і можуть бути болючими для простих українських людей. Але ми знаємо, що їх потрібно робити вже сьогодні, хоча вони дадуть свої результати за два, три чи п'ять років. «Тому тут Церква часто виступає як добра мама. Коли в дитинстві нас болів зуб, то мамі треба було переконати нас йти до лікаря. Гадаю, що наша суспільна відповідальність як Церков і релігійних організацій може бути подібною. Ми можемо бути таким каталізатором реформування нашого суспільства в нашому служінні, як мати і вчителька для своїх людей. Зокрема минулого року Церкви і релігійні організації  підтримали дві важливих реформи. Це медична і освітня реформи», – сказав Глава УГКЦ.

На його погляд, поки що залишається незрозумілим, які нагальні реформи обов'язково треба зробити для перемоги України вже цього року. «Ми знаємо, що цей рік може бути турбулентним для нашого суспільства. Ми можемо співпрацювати для миру, стабільності, розвитку справжньої демократії в Україні, аби перед виборами, які нас очікують, українське суспільство справді зрозуміло, що потрібно зробити і якою дорогою потрібно йти», – насамкінець сказав Блаженніший Святослав.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 8 лютого 2018, 19:56
  Коментувати коментар

  Всі, наші внутрішні проблеми і реформи можливо подолати тільки при ЄДИНІЙ УМОВІ: при розумінні і відношенні:,що всі на землі нації і народи - ОДНА І ЄДИНА БОЖА СІМ"Я.Тож і ми - українці - ОДНА СІМЯ.Якщо б ми - українці- мали б відносини між собою , як рідні брати і сестри....ми були б -непереможенні!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - , при цьому ,що всі українці

 • В. Ясеневий | 8 лютого 2018, 19:32
  Коментувати коментар

  Ви, дорогі панове, спочатку поборойте-переможіть синдром ворожнеці між єтнічними українцями, а тоді далі говоритимемо про долання всіх інших наших проблем

  • velovs@ukr.net | 9 лютого 2018, 09:19
   Коментувати коментар

   Отой "синдром ворожнечі", шановний п. Валентине з Франківська, або інакше - заздрісно-згубний та братовбивчий "дух Каїна", що вже багато століть витає та, по суті, домінує й панує над Україною та її людністю, долається і виганяється (перемагається), як про схоже казав і наголошував Ісус, "постом і МОЛИТВОЮ"! --------- Відповідною молитвою: але не КОГОСЬ там і десь. А саме нас з Вами! ---------------------------- І от: текст однієї з ТАКИХ - дуже актуальних молитов я вже НЕОДНОРАЗОВО подавав тут, у своїх постах, і запрошував ПРИЄДНАТИСЯ до цієї регулярної молитви за нашу любу Вітчизну та її багатостраждальний люд УСІХ бажаючих та однодумців. --------------- І що же? НІХТО - ЖОДНА людина - НІЯК не відгукнулася і НЕ ПІДТРИМАЛА!!! В т. ч. і Ви, дорогий друже! ----------------------- Так що всі ці Ваші - такі емоційно-гучні "заяви" і коменти-"переживання" з приводу всіх таких та подібних - нинішніх проблем, негараздів і ситуацій в Україні мені наразі досить ВАЖКО сприймати й розцінювати як направду ЩИРІ і досить СЕРЙОЗНІ!!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 21 лютого 2018, 19:14

  Удивительно и поразительно! Т. е. я полностью согласен и поддерживаю те мысли и рассуждения, что здесь изложил мой постоянный оппонент Николай Григорьев_... Иными словами, достаточно, на мой взгляд,

 • Николай Григорьев_ | 21 лютого 2018, 18:20

  Такой визит Папы Римского Франциска нежелателен. Его определенно подставят.Того что он сказал украинцам при посещении прокафедрального собор св. Софии в Риме,достаточно. В распри среди политических

 • velovs@ukr.net | 21 лютого 2018, 15:17

  Правильно. Тільки мені тут не надто вже подобається ця його назва - "ЄВРОмайдан"! Бо нинішня Європа - це, на жаль, уже - принаймні, багато в чому - по суті і змісту, ПОСТХРИСТИЯНСЬКИЙ та т.

 • Halo | 21 лютого 2018, 15:08

  Бажано, щоб не вийшло так, що перший Майдан 2004 року буде забутий і вся увага прикута тільки до Євромайдану.

 • velovs@ukr.net | 21 лютого 2018, 13:25

  Красиво поёшь, начальник... --------- Однако же: если исренне не покаешься, то отвечать, а особенно за ПРОШЛЫЕ - явно и далеко НЕ ХРИСТИАНСКИЕ, в т. ч. в составе криминально-мафиозной

Популярні статті місяця