Комісію для укладення конкордату між Україною і Ватиканом створили при МЗС

24 листопада 2017, 18:33 | Міжнародні відносини | 11 |   | Код для блогу |  | 

Держава Україна виступила з ініціативою підписання конкордату з Ватиканом. Уже затверджений склад комісії, до якої увійшли представники держави та Католицької Церкви західного та східного обрядів, а також представники Міністерства закордонних справ України, та відбулося її перше засідання.


Таку інформацію виданню CREDO повідомив о. д-р Станіслав Кава під час міжнародної наукової конференції на тему «Відносини Церква – Держава в Україні».

 

“Процес опрацювання угоди може тривати від кількох місяців до кількох років – все буде залежати від того, наскільки оперативно буде працювати комісія. Але маю зазначити, що від моменту ратифікації угоди до моменту її підписання також може минути декілька років, як було у Польщі”, - наголосив о. Станіслав.

 

Конференція «Відносини Церква – Держава в Україні» відбулася 24 листопада у Теологічному інституті ім. св. Йосифа Більчевського в Брюховичах, що біля Львова. У ній взяли участь науковці, юристи з України та Польщі. Також присутні єрархи Римо-Католицької Церкви в Україні, зокрема, Голова єпископату архиєпископ Мечислав Мокшицький та єпископ-помічник Львівської архидієцезії Едвард Кава.

 

Довідка: Конкордат (від лат. concordatum – угода) — угода між Святим Престолом і урядом певної держави про становище Католицької Церкви, її прав і привілеїв у цій країні. В угоді, зокрема, визначається порядок дипломатичних відносин між цією країною і Ватиканом. Конкордат гарантує у цій державі свободу релігії, регулює питання церковної власності та визнання Таїнства шлюбу у храмі (тобто, якщо хтось обвінчався у церкві — не мусить уже йти до РАГСу), також гарантує, що влада не буде впливати на призначення єпископів.

 

 

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
11коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • dutchak1 | 26 листопада 2017, 11:25
  Коментувати коментар

  Конкордат, або угода між державою і релігійною організацією є вершина державно-релігійних відносин у цивілізованому світі. І, для прикладу, на іншій планеті, в західному цивілізованому світі, в державі Польща, по зразку конкордату з Ватиканом, на моїй інформації уже укладено 14 угод , 14 нормативно-правових актів і наведу кілька стандартних назв: Закон «Про відносини держави і Мусульманського релігійного об’єднання в Республіці Польща», Закон «Про відносини держави і Караїмського релігійного об’єднання в Республіці Польща», Закон «Про відносини держави і Польської автокефальної православної церкви», Закон «Про відносини держави і Євангельсько-аусбургської церкви в Республіці Польща», Закон «Про відносини держави і Пятидесятницької церкви в Республіці Польща» і т.д………………………………………………………………………….. Грузинський конкордат читати тут(може я перебільшив роль, Саакашвілі, перша ідея була Шеварнадзе) http://www.ng.ru/ng_religii/2001-04-11/1_gruziy.html http://sporitelnitsa.ru/media_library/publication/?ELEMENT_ID=448 Ну а для нас це утопія. Слова о. д-р Станіслава Кави з цієї нагоди про те, що процес опрацювання угоди може тривати від кількох місяців до кількох років – все буде залежати від того, наскільки оперативно буде працювати комісія – виглядають дуже оптимістично і навіть утопічно. Така угода можлива в зовсім іншій країні. Ті кроки по опрацюванню угоди будуть проходити на фоні всього стану державно-релігійних відносин в Україні, на фоні відносин держави з усіма конфесіями. І при сучасному стані тих відносин, при існуючій законодавчій базі навіть важко уявити собі ті перші кроки. Це при умові коли бачиш і розумієш той стан.

  • velovs@ukr.net | 26 листопада 2017, 11:55
   Коментувати коментар

   "Конкордат, або угода між державою і релігійною організацією є вершина державно-релігійних відносин у цивілізованому світі." Разом з тим, приміром, у 1933 р. Ватикан уклав конкордат з урядом НАЦИСТСЬКОЇ Німеччини. Так що: так виходить, що, зокрема, Гітлер і Ко, мовляв, тажож відносилися... до "цивілізованого світу"?!

 • dutchak1 | 25 листопада 2017, 10:47
  Коментувати коментар

  Не знаємо ми всього, на 100%. В цивілізованих країнах, приміром в Польщі, конкордати укладають окремо з кожною конфесією. Уявити таку можливість у нас дуже важко, все залежить від степені цивілізованості. Хоча є і приклади у недавніх братів. Грузинський конкордат, який, мабуть, появився завдяки персоні Саакашвілі а не внаслідок цивілізованого розвитку країни.

  • 4yta4 | 25 листопада 2017, 21:57
   Коментувати коментар

   Про які конкордати з кожною конфесією у Польщі Ви пишете?Якщо ми говоримо про конкордат між Ватиканом та відновленої після падіння комунізму у 1989 році ІІІ РП,то він був укладений 28 липня 1993 року в особах тодішнього Папського нунція Польщі Архиєпископа Юзефа Ковальчика та Кшиштофа Скубішевського,тодішнього міністра закордонних справ Польщі.Пізніше слідувала ратифікація Сеймом та Сенатом,і підписання у двосторонньому порядку 23 лютого 1998 року:Папою Іваном Павлом ІІ та тодішнім Президентом Польщі Александром Кваснєвським.Сам по собі конкордат як документ містить чітко визначені сторони підписання:глава держави,та Папа Римський,а отже в принципі не може містити жодних поділів,на конфесії тим більше. І до чого тут Саакашвілі?Наскільки знаю,Грузія не має укладеного з Ватиканом конкордату?...

 • Сергей Турянин | 25 листопада 2017, 10:04
  Коментувати коментар

  Україна не є католицькою, як Польща, приміром, або країни Латинської Америки. То до чого тут конкордат? 1% католиків, чи передбачаються якість грандіозні зміни? Може ми чогось не знаємо?

  • 4yta4 | 25 листопада 2017, 21:28
   Коментувати коментар

   По-перше,до поняття "католики" в Україні відносяться і РКЦ,і Вірменська апостольська Церква,і УГКЦ,сумарна офіційна кількість яких,думаю,перевищує 1%. По-друге,насправді,ми багато чого не знаємо.Багато людей де-факто є практикуючими католиками,але де-юре не оформлені через ряд причин,зокрема через складність процедури зміни обряду,адже вона передбачає необхідність дозволу із самої Апостольської Столиці,а відтак багато людей офіційно можуть бути наприклад православними,але де-факто католиками, але не порахованими в офіційну статистику.Думаю,якби всі де-факто католики оформились офіційно,кількість була б куди більшою ніж 1%. І по-третє,неважливо,яка кількість католиків для укладання конкордату.Як приклад,конкордат між російським царем Миколою І та Папою Пієм IX у 1847 році;конкордат між у більшості протестантською Німеччиною та Пієм XI у 1933 році,конкордат з в більшості православною Румунією у 1927 році(Пій XI);з в більшості протестантською Латвією(1922 рік,Пій ХІ).З більш сучасних прикладів-конкордат між Іваном Павлом ІІ та в більшості протестантською Угорщиною(1997),та конкордат між Бенедиктом XVI та в більшості мусульманською Боснією та Герцеговиною(2006).

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця