"А також костели і парафіяльний будинок", - Ващиковський розповів, чого Польща хоче від України

7 листопада 2017, 09:47 | Міжнародні відносини | 36 |   | Код для блогу |  | 

Польща тривалий час безумовно підтримувала Україну, що дуже важливо для безпеки Варшави. Однак, останнім часом Польща визнала, що Київ “використовує” Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.

Про це в ефірі Польського радіо “Trojka” заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, повідомляє Укрінформ.

“Донині ми стискали зуби, оскільки з огляду на нашу військово-політичну доктрину і безпеку збереження незалежної України є безцінним. Однак ми визнали, що нас використовують, що Україна досить безтурботно дивиться на цю проблему і виходить з розрахунку, що ми безумовно підтримуватимемо безпеку і незалежність України, стоятимемо на її боці у конфлікті з Росією і не вимагатимемо розв'язання двосторонніх проблем - історичних чи освітніх”,- заявив Ващиковський.

Він додав, що Польща відкрито говорить: “російська агресія не може бути відмовкою, аби не розв'язувати двосторонніх проблем”.

Глава польської дипломатії зауважив, що “кісткою незгоди” у двосторонніх відносинах є історія, “до певної міри” освіта, а також повернення польській громаді в Україні церковного майна - костелів та парафіяльних будинків.

Ващиковський підкреслив, що після візиту до Львова 4-5 листопада він хоче зустрітися з президентом РП Анджеєм Дудою, але “не має для президента оптимістичних новин”.

Ващиковський.jpg

Глава польської дипломатії зазначив, що рішення про те, чи їхати в Україну в середині грудня Дуда має прийняти самостійно, “але ситуація є досить складною”.

Він також торкнувся питання складання “чорних списків” cеред українців, які, за словами Ващиковського, перешкоджають на адміністративному рівні проведенню польською стороною ексгумацій в Україні, або “носять мундири СС Галичина”.

“Я можу сказати, що у випадку однієї особи цю процедуру вже введено в дію. Якщо її буде завершено, то упродовж кількох наступних днів я повідомлю, про кого йдеться”, - підкреслив Ващиковський.

Польський міністр також торкнувся питання щодо переговорного процесу навколо врегулювання конфлікту на сході України. Він зауважив, що Польщі немає в жодному форматі переговорів по Донбасу, але якщо Україна намагатиметься вирішити конфлікт у ширшому колі, то Польща є в “розпорядженні” України.

Глава МЗС РП зазначив, що три роки тому Україна у переговорному процесу по Донбасу зробила ставку на Францію та Німеччину, але зараз ці країни зайняті своїми проблемами. Тому, на його переконання, українці повинні думати, “як зберегти адвокатів своєї незалежності і цю дилему вони мають розв'язати самостійно”.

Нагадаємо, у неділю, 5 листопада, Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський у Львові відвідав храм св. Марії Магдалини у Львові.

Як інформує Католицький Медіа-Центр, зарубіжні гості були присутні на св. Месі, яку відправив о. Павел Томис. Відбулася розмова з отцями облатами та коротка зустріч з парафіянами, які розповіли про тривалі й безуспішні спроби громади повернути костел св. Марії Магдалини, а також про спрофановану каплицю з розписами Розена.

Того ж дня Міністр ЗС Польщі Вітольд Ващиковський відвідав костел св. Антонія, де зустрівся з отцями францисканцями, котрі поінформували про стан справ, пов’язаних з поверненням парафіяльного будинку.

Ще раніше, у жовтні, Митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький в інтерв’ю російському релігійному порталу Gaudete заявив, що нині у власності Греко-Католицької Церкви перебуває 23 храми, які колись належали римо-католикам. Згодом 10 жовтня у Львові під час спілкування з журналістами він сказав, що хотів би, аби греко-католики повернули їм два храми - церкву – Стрітення Господнього (колишній костел Матері Божої Громничої, вул. Виниченка, 30) та церкву Ольги ти Єлизавети (колишній костел святої Ельжбети).

Система Orphus
Рейтинг
0
0
36коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Василий Петров | 15 листопада 2017, 12:28
  Коментувати коментар

  Польша визитом г-на Ващиковского доказала: нет ничего невозможного в "налаживании" стратегического "партнёрства" с Украиной, вплоть до: шантажа, провокиций и ультиматумов. Совсем не лишне будет напомнить г-ну Ващиковскому историю наших отношений, в которых совсем не Украина колонизировала Польшу благодаря чему и появились на нашей земле эти "костёлы" и различные "усадьбы" раздора. Трудно понять какой исторической справедливостью руководствуется г-н Ващиковский, когда говорит что мы якобы ДОЛЖНЫ нести ответственность перед поляками за имущество оставленное нам польскими колонизаторами. Точно таким же образом сейчас испанцы могут выдвигать претензии всей Латинской Америке, которую он когда то колонизировали, требуя вернуть им во владение всё имущество времен колонизации!!!! Если Польша в своё время вела колониальную ВОЙНУ с Украиной, то уже согласно международному праву имущество оставленное польскими ЗАХВАТЧИКАМИ после освобождения вполне законно перешло в собственность народа Украины. Складывается впечатление, что г-н Ващиковский просто ПОТЕРЯЛСЯ во времени и сейчас пребывает в более ранней эпохе колонизации Украины Речью Посполитой

  • velovs@ukr.net | 15 листопада 2017, 14:10
   Коментувати коментар

   Ну щож: дуже аналогічно наші співвітчизники мають повне й законне право вимагати, зокрема, від нинішніх - "канонічно"-церковних структур колишнього загарбника й окупанта-колонізатора України (т. зв. "УПЦ" МП) ПОВЕРНЕННЯ українському народові його законної власності. У т. ч. духовно-сакральних і культурних комплексів тих же Києво-Печерської, Почаївської і Святогірської лавр!

 • bopa | 12 листопада 2017, 00:28
  Коментувати коментар

  Заголовок слід було б доповнити "ДЛЯ ПОЧАТКУ", а далі за текстом: "КОСТЕЛИ І ПАРАФІЯЛЬНИЙ БУДИНОК", - ВАЩИКОВСЬКИЙ РОЗПОВІВ, ЧОГО ПОЛЬЩА ХОЧЕ ВІД УКРАЇНИ. Потрібно з чогось починати, а то відразу - "ЛЬВУВ"!

  • Василий Петров | 12 листопада 2017, 14:27
   Коментувати коментар

   Скорее всего, визит г-на Ващиковского на самом деле задуман как политическая провокация против Украины, чтобы поднять популярность правящей право-консервативной коалиции в Польше и есть не что иное, как от ЛУКАВОГО!!!! Кто как не пан Ващиковский должен лучше нас самих знать, что братия УГКЦ в первую очередь есть как подчинённая РК, поэтому если он действительно хотел решить проблему взаимоотношения двух конфессий находящихся под одним и тем же управлением, ему надо было обращаться к их верховному руководству, которое как ни странно находится в Риме, отнюдь не во Львове, т.е. он просто перепутал место своего пребывания!!!!! Если же рассуждать ещё дальше, то вполне обоснованно можно уже заподозрить как РК, так и УГКЦ в подыгрывании правящей польской право-консервативной коалиции с целью дать повод выдвинуть очередные "обоснованные" претензии в нарушении прав поляков в Украине. В свою очередь, такой кураж РК и УГКЦ над Украиной в пользу "дружественной" Польши не может уже не вызывать сомнений в дружественности самих РК и УГКЦ самой к Украине и её народу!!!!!!

  • velovs@ukr.net | 12 листопада 2017, 15:06
   Коментувати коментар

   Якщо в сучасній Польщі, а особливо в її офіційних правлячих колах, хтось УСЕРЙОЗ збирається претендувати на повернення "Львува", "Станіславува", а також, приміром, того ж "Вільна", Гродно, Бреста та інших "східних кресів", то тут же автоматом постає питання про легітимність її нинішніх кордонів на заході, а також північносу сході. Тобто повоєнна територіальна конфігурація Польської держави сформувалася як "єдиний цілісний акт" унаслідок певних домовленостей і компромісов держав-переможниць Антигітлерівської коаліції. І про це у Варшаві ВСІ мають твердо пам'ятати й знати та неодмінно враховувати. А якщо у них там щось з пам'яттю та логікою якісь проблеми, то їм тут, вочевидь, варто про це достатньо гучно, предметно й конкретно НАГАДАТИ!

 • velovs@ukr.net | 9 листопада 2017, 21:12
  Коментувати коментар

  Ця дуже жорстока і криваво-трагічна історія міжнаціональних стосунків на теренах Західної України періоду 2-ї світвої війни, на жаль, не обмежується лише страхітливими подіями, пов'язаними, зокрема, із Волинською трагедією (нещадною українсько-польською різаниною) 1943-44 рр. Вона мала і свого своєрідного "попередника". А саме: влітку 1941 р., одразу після поспішного відступу Червоної армії з цього регіону, відкрилися сліди масових і неймовірно звірячих убивств органами НКВД в'язнів у місцевих тюрмах... І от у наступні декілька днів - і якраз на тлі проголошеного у Львові 30 червня 1941 р. ОУН(Б) "Акту відновлення УССД" - як у самому Львові, а також низці інших тамтешніх міст і містечок, - вибухнули, по суті, заінспіровані, підбурювані новими "визволителями" т. зв. "акції помсти". Тобто масштабні криваві насильства, розправи і погроми, головним чином, на міжнаціональному ґрунті, жертвами яких стали тисячі невинних чоловиків і жінок, стариків та дітей. Так от, інфу про участь у них, цих "акціях помсти", не лише безпосередньо нацистських окупантів, а й багатьох звичайних місцевих мешканців, а також роль у тих подіях ОУН(Б) та її воєнізованих формувань, див., зокрема, отут: http://www.istpravda.com.ua/research/2012/12/20/93550/

  • Василий Петров | 10 листопада 2017, 11:42
   Коментувати коментар

   Кто же на самом деле подсунул Украине такую свинью как идея героизации ОУН(УПА) как патриотов и борцов за Украину, на самом деле, пособников нацистов, карателей и палачей???? Это было сделано другом или всё таки на самом деле врагом Украины????? Если это было сделано целенаправленно, чтобы потом в нужный момент всего лишь "нажимать" на БОЛЕВЫЕ точки нашей истории - это уже диверсия против государства всего народа и есть не что иное, как государственная ИЗМЕНА или это действительно верх идиотизма и кретинизма тех, кто принимал такое решение. На самом деле героизация ОУН (УПА) это бомба замедленного действия, которая уже сейчас начинает приводиться в действие и это только начало, как результат все мы становимся заложниками нашего т.н. героического, а на самом деле позорного прошлого из-за которого тень убийц и палачей как пособников нацизма падает на весь наш народ, на целую страну!!!!! Сейчас именно во много благодаря усилиям Польши, все мы стоим перед выбором: или протрезветь окончательно и одуматься, кого, на самом деле, мы называем своими героями и отмежеваться от этой зловонной националистической грязи или же наоборот стать на его защиту, а значит в один ряд с уже осужденными Нюрнбергским трибуналом преступниками против человечества и человечности. Не надо питать ИЛЛЮЗИЙ о том, что окружающие нас а в первую очередь европейцы не смогут разобраться в том, кто такие украинские националисты. Европа осудила нацизм и его пособников и никогда не то, что станет их покрывать, тем более героизировать, как это пришло в голову нашим доморощенным политикам. Чем раньше произойдёт наше пробуждение и отрезвление тем меньше ТЯЖЁЛЫХ И НЕПОПРАВИМЫХ последствий это повлечёт за собой. Иначе ОЧЕРЕДНЫМ неподъёмным бременем, которое ляжет на наши плечи усилиями пособников нацизма, будут ВЫПЛАТЫ компенсаций по примеру Германии всем родственникам замученных и пострадавших, но уже от рук пособников фашизма - карателей. Вот чот на самом деле готовят всем нам авторы героизации ОУН(УПА)!!!!!!

 • Василий Петров | 9 листопада 2017, 10:31
  Коментувати коментар

  Чтобы все мы не сильно сопротивлялись своей участи, христианские РАВВИНЫ сначала нас всех убеждают в том, что всем нам рано или поздно необходимо будет умереть. Т.о. нам внушается мысль о том, что все мы смертные. Далее нам навязывают мысль о том, что мы ещё и грешные, а значит никакого выбора уже нет, заставляя нас решать забывая о том, что у всех нас есть судья - Христос, в первую очередь как спаситель наш. Основным инструментом технологии умерщвления живого человека как всегда выступает подмена понятий, когда всем нам навязывается мысль о том, быть нам смертными или нет должны решать только мы сами, НИКАК не Христос. На самом же деле, наша ошибка заключается в том, что когда мы сами уже решили для себя, что мы смертные, как бы мы потом уже не просили Христа воскресить или спасти нас мы уже сделали свой выбор: ибо от слов своих оправдаешься, и от слов своих осудишься, Матфея 12:37. Т.е. когда мы признаём навязанное нам христианскими раввинами, что мы смертные, мы сами СВОИМИ же руками и кладём себя в гроб, из которого уже потом начинаем взывать: Господи, спаси нас!!!!!!

  • Василий Петров | 9 листопада 2017, 10:52
   Коментувати коментар

   Бог же не есть Бог мертвых, но живых, ибо у Него все живы, Лука 20:38. Т.о. если мы считаем Христа и Бога Отца Богом своим, то уже НИКАК не можем называть смертными себя!!!!! Благодаря же придуманной ими такой подмене понятий, что всем нам предстоит умереть, т.н. христианские, а на самом деле всё те же ветхозаветные раввины, внушая нам мысль о неизбежности смерти нашей заставляют нас тем самым уже отрекаться от Христа и Бога Отца. Как только мы идём на поводу у этих т.н. христианских раввинов и признаём, что всем нам предстоит умереть, тем самым никакое спасение уже не может быть возможным для нас!!!!!

 • Василий Петров | 9 листопада 2017, 10:08
  Коментувати коментар

  Если я говорю никакого христианства нет и в помине, вместо него под видом хритианства уже далеко не иудейскими по национальности но своему духу всё такими же как и иудейские РАВВИНАМИ под видов т.н. христиан распространяется вредоносное лжеверование и лжеучение проповедующее Апокалипсис, а именно конец всему земному т живому под видом якобы кары Божьей за грехи. Таким образом эта широко распространившаяся в мире секта т.н. христиан, а на самом деле всё те же но уже видоизменённые иудейские ветхозаветные проповедники цель своего существования видят в том, чтобы уничтожить человечество!!!! Благодаря им, этим т.н. христианским а на самом деле иудейским проповедникам Армагедон наступил уже давно, причём не снаружи под видом природного катаклизма, как они и проповедовали для отвода глаз, но именно благодаря им Армагедон уже давно наступил в сознании человеческом!!!!!

  • velovs@ukr.net | 9 листопада 2017, 11:16
   Коментувати коментар

   "И Я говорю тебе: ты - Пётр, и на сем камне [непоколебимой - твердокаменной вере Моих учеников в Божьи откровения и обетования] Я создам Церковь Мою, и врата ада [никогда] не одолеют её; и дам тебе [тебе и другим Моим последователям] ключи Царства Небесного: и что свяжешь на земле, то будет связано на небесах, и что разрешишь на земле, то будет разрешено на небесах" (Мф.16:18,19). "И вы примете силу, когда сойдёт на вас Дух Святой; и будете Мне свидетелями в Иерусалиме и по всей Иудее и Самарии и даже до [последнего] края земли" (Деян.1:8). "И проповедано будет сие Евангелие Царствия [Божьего] по всей вселенной, во свидетельство всем народам; и тогда придёт конец" (Мф.24:14).

 • velovs@ukr.net | 8 листопада 2017, 10:20
  Коментувати коментар

  Щодо контексту і змісту історичної й, передусім, ДУХОВНО-ЦИВІЛІЗАЦІЙНОЙ місії України, то тут, напевно, варто дещо пригадати й зазначити. Й, зокрема, що в ХVІ-ХVІІ ст. Україна, в якій, до того ж, вкрай загострюються тоді, затягнувшись у тугий вузол, соціальні, національні, а особливо релігійні суперечності і проблеми, опинилася в епіцентрі стратегічно-експансіоністських інтересів «трикутника» Варшава–Москва–Стамбул. Ці зовнішні імперські чинники, у т. ч. за допомогою своїх васалів і місцевої креатури та відповідних релігійних прикриттів, і виборювали своє "право" владарювати й панувати на українських теренах. Одначе Боже Провидіння визначило й обрало Україну - і саме як самостійну, незалежну і СОБОРНУ державу - та її ДУХОВНО відновлений та єдиний, натхненний і проваджений Святим Духом Божий народ (прямих і непрямих нащадків та спадкоємців заснованої св. князем Володимиром Великим Київської Церкви) для виконання дуже важливої і значущої і, намамперед, ДУХОВНО-ПРЕОБРАЗУЮЧОЇ місії в оточуючому світі. Тобто в одному з головних і ключових - геополітичних і геостратегічних регіонів: на перетині Європи і Євразії з Близьким Сходом. Іншими словами, на мультікультурному перехресті християнських Сходу і Заходу і мусульманського ареалу. А надто в нинішні та наступні, себто вже, судячи з усього, завершальні (есхатологіні) - "в останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) всесвітньої Історії спасіння.

  • velovs@ukr.net | 8 листопада 2017, 11:14
   Коментувати коментар

   У цьому ж зв'язку тут також варто закцентувати, що для московської імперсько-шовіністської верхівки (світської і церковної) володіння східнослов'янським "ІІ Єрусалимом" (Києвом) та, загалом, Україною мало добре знаний й вельми значущий і, насамперед, "виправдальний" - духовний і культурно-цивізізаційний сенс. У т. ч. щодо її ідеології загарбницько-грабіжницького "собирания земель русских и православных". Тобто впродовж останніх кількох століть українські терени слугували для Московії-Росії "першою зупинкою" і важливим стратегічним плацдармом на шляху її гегемоністських устремлінь на Захід - у Європу. А надто її "сакральної" (як головної частини цієї "панславянско-православной") експансії на Південь (від Москви і Петербурга): у напрямі Київ - Херсонес Таврійський - Константинополь - Єрусалим. І от новітній - черговий і саме "гібрідний" (одначе, дуже схоже, - і слава Богу - вже ОСТАННІЙ) етап якої наочно подибуємо й переживаємо якраз у останні роки...

 • Микола Третяк | 7 листопада 2017, 11:55
  Коментувати коментар

  Не розуміють державні мужі, що часи змінюються. За своїми дрібно-містечковими ілюзіями не бачать загрози третьої світової війни, яку хоче роздмухати політичний банкрут і маргінал Вован Путін.

 • Ігор Мицько | 7 листопада 2017, 10:18
  Коментувати коментар

  Пащековський пащекує, Мокшицький мріє...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 14 грудня 2018, 16:00

  Так откуда, собственно говоря, "родом" этот теперешний МП? А из этих самых "обновленцев"-сергианцев!!! Т. е. в 1943 г. - по приказу тов. Сталина и при участии ведомства тов. Берии

 • enzian | 14 грудня 2018, 15:41

  Нехай помоляться, щоб їм Господь хоч трохи розуму дав.

 • Михаил | 14 грудня 2018, 13:24

  К сожалению, все правильно написано, не приврал ни слова. Жутчайшее и грубейшее вмешательство государства в церковные дела. Аналог СССР 20х годов 20 века, когда большевики поддерживали и навязывали

 • b111 | 14 грудня 2018, 12:38

  Запізно пити боржомі, пишіть вождю племені папуасів щоб висилали курильний бамбук.

 • ustavschyk | 14 грудня 2018, 12:12

  Треба було ще писати до Архієпископа Кентерберійського та Верховного Муфтія Саудівскої Аравії.

Популярні статті місяця