На форумі у США говорили про релігійну ситуацію в Україні та про порушення свободи релігії у Криму і на Донбасі

31 жовтня 2016, 13:26 | Міжнародні відносини | 2 |   | Код для блогу |  | 

27 жовтня у Вашингтоні відбувуся XVII круглий стіл «Український запит на зрілу національну державність», який щороку проходить у столиці США за сприяння Посольства України у США та численних громадських організацій – Американської ради з міжнародної політики, Центру американсько-українських зв’язків, Українського конгресового комітету Америки та багатьох інших. Цього року вперше темою зустрічі було обрано проблематику «Україна і релігійна свобода», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Урядовий портал.

Форум_у_США.jpg

З головною доповіддю у рамках відкриття цього авторитетного зібрання було запрошено виступити директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрія Юраша, який  запропонував розлогу презентацією «Свобода релігії і релігійний плюралізм як незаперечні цінності і пріоритети Української Держави у  сфері взаємодії з релігійними організаціями: виклики останніх років».

З привітальним словом до учасників круглого столу звернувся надзвичайний та повноважний посол України у США Валерій Чалий, який розповів про головні виклики, які має Україна на сучасному етапі не лише в рамках імплементації стратегії забезпечення релігійної свободи, але й і в контексті тих нагальних і надзвичайно обтяжливих для української державності проблем, які були погоджені реаліями анексування Криму та окупації частини території Донбасу.

США_2.jpgУ роботі круглого столу взяла участь надзвичайно репрезентативна делегація з України, серед членів якої були як представники експертного середовища й науковці (керівник відділу філософії та історії релігії відділення релігієзнавства Інститут філософії імені Григорія Сковороди НАН України професор Людмила Филипович, декан факультету філософії та теології Українського католицького університету о-др Роман Завійський, керівник Кримського наукового центру ісламських студій, представник кримсько-татарської спільноти Айдер Булатов), так і релігійні лідери. Зокрема, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій була представлена теперішній керівником цієї організації, главою Церкви Євангельських християн-баптистів Валерієм Антонюком, а також – іншими керівниками і відомими представниками релігійних організацій: главою Церкви християн віри євангельської (п’ятидесятників) Михайлом Паночком, головним рабином Києва та України Яковом Дов Блайхом, главою Києва-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви єпископом Віталієм Скоморовським, речником Української Православної Церкви Київського Патріархату єпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм (Зорею), колишнім речником Української Православної Церкви (Московського Патріархату), ректором відкритого Православного Університету Святої Софії – Премудрості Божої протоєреєм Георгієм Коваленком, главою Комісії з екуменічного та міжрелігійного діалогу Української Греко-Католицької Церкви отцем Ігорем Шабаном.

Говорячи про досягнутий в Україні рівень релігійної свободи і толерантності, Андрій Юраш після представлення загальної ситуації  у різних релігійних і конфесійних середовищах держави зупинився на з’ясуванні давно обговорюваного та по-різному трактованого питання щодо розходження у двох підходах до з’ясування та усвідомлення релігійної ситуації у державі – одного, базованого на статистичних даних, які репрезентують інституційну мережу діючих у державі релігійних організацій, та другого, який показує реальну ідентичність громадян України, базовану на визначенні і декларуванні власної самототожності  з основними релігійними структурами.

Окрім того, директор Департаменту у справах релігій та національностей розповів учасникам зібрання про діючі у рамках виконавчої гілки влади інститути та ініціативи, які покликані забезпечити регулярні контакти між владними інституціями та релігійними організаціями, з одного боку, та модерувати і сприяти поглибленню різного роду та типів контактів поміж самими релігійними структурами, з іншого боку.  Значна увага також була звернута на міжрелігійні та міжконфесійні інституції, які вже багато років функціонують чи лише щойно започаткували свою діяльність в Україні.

В останній частині своєї презентації Андрій Юраш зупинився на численних фактах, які свідчать на системність порушення прав людини на вільне сповідання релігії на території тимчасово анексованого Криму та окупованих регіонах Донбасу.

У другій частині зустрічі її учасники зосередили свою увагу на обговоренні питань щодо вироблення конкретних рекомендацій задля оптимізації та поглиблення «духу міжрелігійної співпраці» та вироблення конкретних кроків у сенсі здійснення відповідних ідей на близьке та перспективне майбутнє.

До роботи круглого столу активно долучалися відомі громадські та політичні діячі, що репрезентували різні аналітичні та політичні середовища Сполучених Штатів. Зокрема, колишній посол США в Україні, а зараз провідний дослідник Кеннан Інституту у Вашингтоні Вільям Міллер, директор Інституту з людських прав та демократії Інституту Маккейна, колишній президент всесвітньо відомої інституції Freedom House Давід Крамер, ще один колишній посол США в Україні Роман Попадюк, відомий політичний аналітик та директор Центру з питань енергетики, природних ресурсів та геополітики Інституту аналізу та глобальної безпеки Аріелій Коген.

США.jpg

Ректор Відкритого Православного Університету в Києві протоєрей Георгій Коваленко мав можливість презентувати університет як проект, покликаний сформувати образ майбутньої релігійної спільноти України. Коментуючи подію, о. Георгій Коваленко написав на своїй сторінці у Facebook: «Саме релігійна спільнота мала б першою відмовитися від Hate Speech (мови ненависті) на користь Speech of Love (мови любові)».

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Оленка | 31 жовтня 2016, 20:16
  Коментувати коментар

  Можна скільки завгодно коментувати особистість отця Георгія (Коваленка), знаходити у ньому як позитивні, так і негативні сторони (власне, як і у всіх нас). Але красномовніше будь-яких обговорень нам висвітлює позицію отця Георгія ставлення до нього не найкрайщих представників інших конфесій, особливо тих людей, котрі знаходяться у конфронтації до офіційного курсу УПЦ. І справа тут не у "мові любові". Цікаво інше. Страшно було запрошувати на зустріч когось іншого, окрім Коваленко/Драбинко? Чому так вперто закривають очі на думку більшості на користь очевидній меньшості?

  • Леонтій | 1 листопада 2016, 09:56
   Коментувати коментар

   А, може, шановка Оленко, ліпше буде взагалі не обговорювати (не "коментувати") - тобто, не збирати й поширювати різні чутки-плітки, зловтішно й публічно не копирсати брудну білизну - ні про яку особистість?! А також: хто і коли проводив якісь конкретні соцопитування й об'єктивний аналіз щодо, мовляв, "більшості" та "очевидної меншості", про які Ви згадуєте?!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 20 червня 2018, 13:43

  Неужели непонятно, что причина всех проблем - Денисенко. Не будет никаких признаний и томосов пока он не уйдёт или не отречётся от власти. Его личность слишком одиозна и позорна для церкви. Если

 • fedirtsiv | 20 червня 2018, 12:59

  Недолік християнства у тому, що воно пропагує безшлюбність за прикладом монахів-пустельників, учителів Церкви. Тому наша молодь неодружена і незаміжня, бо в церквах навчають цнотливості, смиренню,

 • Fr. Valerii | 19 червня 2018, 11:56

  Нічого нового. Про це свідчить історія, починаючи від Б. Хмельницького.

 • В. Ясеневий | 19 червня 2018, 08:04

  Но даже по-человечески очень, прямо до душевной боли и слез, жаль детей зверски замученых и убитых нелюдями их отцов Ведь дети то остались сиротами. Верю, что ГОПОДЬ и добрые люди их не оставят.

 • В. Ясеневий | 19 червня 2018, 07:51

  Лично для меня ПУТЕМ ИСТИНЫ есть - Христос, а не кто-нибудь из смертных-сгнивших и навеки вечные( для вас, думаю - атеиста-безбожника) - безповоротно. Ура !!! Вот в чем "истинное величие и

Популярні статті місяця