ООН назвала проблеми в сфері релігійної свободи в Україні та утиски віруючих в Криму і окупованому Донбасі

12 березня 2016, 10:55 | Міжнародні відносини | 1 |   | Код для блогу |  | 

ООН.jpgУправління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило свою доповідь по Україні, яка охоплює період з 16 листопада 2015 року по 15 лютого 2016 року. Частини доповіді, присвячені питанням релігійної свободи та віротерпимості, входять у суперечність з інтерпретацією доповіді з боку УПЦ (МП), повідомляє портал "Релігія в Україні".

Офіційний сайт УПЦ 11 березня опублікував новину «ООН заявляє про порушення прав віруючих в західних областях України». У ній доповідь представлена  на  користь УПЦ (МП) – як підтримка віруючих виключно УПЦ (МП), у якій, «представники« Київського Патріархату  неодноразово робили спроби силового захоплення храмів» в Тернопільській і Рівненській областях.

Тим часом в оригіналі доповіді (пункти 119-126) не виділяється якась особливо постраждала конфесія в названих областях. Навпаки, вказується, що обидві конфесії  – УПЦ Київського та Московського Патріархатів –  вважають себе ущемленими: «деякі люди хочуть приєднатися до УПЦ КП, інші хочуть залишитися з УПЦ, це викликає напруженість, особливо в сільській місцевості, де, як правило, тільки одна церква . Деякі парафіяни і представники духовенства обох конфесій повідомили УВКПЛ свою стурбованість з приводу дискримінації та використання зневажливих  слів, спрямованих до них через їх приналежності до будь-якої з УПЦ або УПЦ КП». У тексті згадується «про загрози фізичного насильства або примусу» з метою змінити їх вірність своїм конфесіям.

У зв'язку з цим УВКПЛ закликає уряд України забезпечити віруючим належне право сповідувати свою релігію.

Крім того, в доповіді повідомляється про утиски інших конфесій, в т.ч. в Криму, «ДНР» і «ЛНР», про що замовчує сайт УПЦ.

Так, в 122 пункті доповіді розповідається про переслідування і викраденнях збройними групами в самопроголошених республіках Свідків Єгови, про спроби згорнути діяльність УГКЦ в Донецьку, про «намір" боротися з сектами "».

Доповідь відзначає порушення прав віруючих в Криму (пункти 193-194). Констатується, що станом на 1 січня 2016 року (крайній термін, відведений Росією для реєстрації релігійних організацій півострова) тут зареєстровано майже в три рази менше релігійних громад з визнаних відповідно до законодавства України.

УВКПЛ вважає, що «суворі правові вимоги» Росії мають на меті запобігти або ускладнити перереєстрацію багатьох релігійних спільнот Криму. Тут називається УПЦ Київського Патріархату, яка не отримала в Криму ніякого юридичного статусу від РФ і «знаходиться під тиском» з боку місцевої влади. Зокрема, це «призвело до захоплення і закриття» низки  її храмів. Вказується також, що з 1 червня 2014 г. «була захоплена церква в Перевальному так званими" козаками "», а «пізніше священики Московського Патріархату почали проводити там служби».

Згідно з доповіддю, кримські татари, які беруть участь в демонстраціях, піддаються переслідуванням, а кримські татари в цілому – арештам за передбачуване членство в «терористичних» організаціях. Значним і тривожним кроком стала подача російським прокурором Криму в верховний суд Криму 15 лютого позовної заяви з проханням визнати Меджліс – орган самоврядування кримських татар - екстремістською організацією і заборонити його діяльність.

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликав всі сторони, від яких залежить дотримання прав віруючих в Україні і на неконтрольованих нею територіях, вжити заходів щодо виправлення ситуації.

Також він зазначив: «Повна реалізація Мінських угод залишається єдиною реальною стратегією для досягнення мирного вирішення в деяких районах східної України, контрольованих збройними групами, що, в свою чергу, є ключовим для врегулювання кризи в сфері прав людини в Україні. Це включає в себе відновлення ефективного контролю Уряду України над кордоном з Російською Федерацією, виведення іноземних бойовиків, найманців і військової техніки».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Arxidiakon | 13 березня 2016, 23:18
  Коментувати коментар

  Вибачте за клментар не по темі! На початку Великого Посту прошу у всіх прощення кого образив своїми коментарями. І я також усіх прощаю. Бог миру та любові нехай буде за всіма нами

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 21 січня 2020, 08:56

  І ця велика розбіжність в оцінці вірогідного числа жертв геноциду-Голодомору, до речі, є предметом певних - нечистоплотних і провокативних спекуляцій і маніпуляцій у деяких запекло-злобних діячів...

 • velovs@ukr.net | 21 січня 2020, 08:51

  Крім того, у деяких країнах визнанню Голодомора 1932-1933 рр. геноцидом українського народу перешкоджають, заважають певні ПОЛІТИЧНІ причини. І - не в останню чергу - відповідні їхні стосунки з РФ...

 • velovs@ukr.net | 21 січня 2020, 08:05

  Более или менее точно определить число жертв Голодомора в Украине 1932-1933 гг. достаточно непросто и нелегко. По понятным причинам. Вот я и навёл всю эту "статистику" и высказал своё

 • velovs@ukr.net | 21 січня 2020, 07:54

  А це залежить, насамперед, від того, чи захочуть вони "переконуватися". ---- А особливо можновладці РФ, яка офіційно вважає себе "правонаступницею" СРСР і де культ особи та і,

 • Михаил | 20 січня 2020, 21:32

  Читаешь вас и ужасаешься! Жонглируете цифрами - 7 млн., 4 млн., 4-5 млн., 8-10 или 15 млн.! Вам что, гибель 4 млн. менее важна и страшна, чем гибель 7 или 15 млн.! Бухгалтера несчастные, сидят

Популярні статті місяця