На нараді ОБСЄ представник УПЦ (МП) поскаржився на утиски

2 жовтня 2015, 10:10 | Міжнародні відносини | 12 |   | Код для блогу |  | 

З 21 вересня по 2 жовтня 2015 року у Варшаві (Польща) проходить нарада ОБСЄ по розгляду виконання зобов’язань, присвячених людському виміру, зокрема питанню реалізації прав людини в різних сферах.

У рамках заходу 30 вересня відбулося робоче засідання, присвячене темі терпимості і недискримінації, боротьбі з расизмом, ксенофобією, включаючи нетерпимість і дискримінацію по відношенню до християн і осіб інших віросповідань. У роботі цього засідання, з благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, взяв участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоєрей Миколай Данилевич.

Варшава.jpg

У заході також взяли участь представники урядів країн – членів ОБСЄ, в тому числі й України, представники Посольства України в Польщі, представники деяких українських конфесій, правозахисники, юристи.

У своєму виступі, повний текст якого був переданий в секретаріат Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛОБСЄ), протоєрей Миколай Данилевич розповів про основні порушення прав віруючих Української Православної Церкви.

Зокрема, було сказано, що приблизно з початку 2014 року почастішали агресивні дії по відношенню до УПЦ, які в УПЦ (МП) оцінили  як дискримінаційні. Так, в УПЦ (МП) навели приклад, коли 28 січня 2015 року депутати Київської міської ради прийняли рішення, яким надали пільги релігійним організаціям міста Києва у вигляді звільнення від податку на нерухомість. Єдиним виключенням стали релігійні громади УПЦ. Це рішення було скасовано постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 червня 2015 року. Подібні порушення прав, як наголосили  УПЦ (МП), здійснювалися і Тернопільською та Львівською обласними радами.

За словами представника УПЦ (МП), «якщо на центральному рівні влада намагається вести збалансовану релігійну політику, то в регіонах буває багато зловживань. Окремою сферою, як наголошують в УПЦ (МП), де відбувається найбільше порушень прав віруючих, є також і «так звані переходи парафій УПЦ в «УПЦ КП».

«По суті, мова йде про рейдерські захоплення наших храмів з боку прибічників УПЦ КП, які використовують політичні сили, місцевих депутатів, радикальні організації («Правий сектор», «Свобода») і навіть підрозділ МВС батальйон «Тернопіль». Станом на сьогоднішній день в УПЦ зафіксовано 28 захоплених храмів, ще 6 під загрозою захоплення і 2 опечатано. Крім того, добровільно змінили юрисдикцію ще 4 релігійні громади. Хочу уточнити, що мова йде не про вільну зміну юрисдикції відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», а про захоплення із застосуванням сили, насильства та обману. Більш за все наші храми захоплюють у Волинській, Рівненській, Тернопільській, Львівській, та Чернівецькій областях», – розповів протоєрей Миколай, згадавши зокрема й про конфлікт  за храм 21 вересня 2015 року в с. Катеринівка, Кременецького району, Тернопільської області.

Як сказав представник УПЦ (МП), «порушення з боку місцевої влади і дискримінація віруючих УПЦ в Катеринівці полягає в тому, що в той час як місцева релігійна громада законно (на основі договору) користується приміщенням храму, влада області приймає рішення про почергове богослужіння і передає храм в користування іншій конфесії, примушуючи нашу громаду силою погодитися з таким станом речей. Наразі це розпорядження оскаржується у судовому порядку. Окрім того, передача майна, яке належить релігійній громаді УПЦ, за наявності не розірваного у встановленому порядку договору, в почергове користування іншим релігійним общинам, так само є незаконною. В даній ситуації голова Тернопільської обладміністрації С. С. Барна перевищив свої службові повноваження, оскільки не мав права розпоряджатись майном релігійної громади».

Як стверджують в УПЦ (МП), одним з головних порушень місцевої влади в цьому конфлікті стало рішення міліції дозволити представникам радикальних організацій («Правий сектор») брати участь у вирішенні цього конфлікту.

 «Як результат, ми бачимо явну протекціоністську політику представників влади до визначеної конфесії – а саме до «УПЦ КП». Виходить, що в нас перед законом всі рівні, але дехто все-таки рівніший», – підсумував представник УПЦ (МП).

Було також сказано, що захищаючи свої права, Українська Православна Церква не зазіхає на права і майно інших релігійних громад. Завершуючи виступ, протоєрей Миколай Данилевич зауважив: «Мені б дуже не хотілося, щоб викладені тут факти були будь-ким використані в цілях політичної пропаганди. Однак, мовчати ми також не можемо, оскільки тенденції в релігійному житті України, особливо в західній її частині, є дуже тривожними. А тенденції, як відомо, важливіші за факти». Про це інформує офіційний сайт УПЦ (МП).

Система Orphus
Рейтинг
0
0
12коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • витек12345 | 5 жовтня 2015, 21:35
  Коментувати коментар

  Делать рейдерськие захваты на церквы я счетаю ,что - это конечно бес предел полный . Куда эти организации катятся (особенно Правый сектор ). Наказал бы правый сектор за такое нарушение , где ихняя совесть.

 • S.Melnyk | 2 жовтня 2015, 11:18
  Коментувати коментар

  Цей виступ - частина великої пропаганди Кремля проти України руками різних місцевих хохлів і манкуртів.

  • Пан Валерій | 2 жовтня 2015, 17:10
   Коментувати коментар

   У своєму виступі протоієрей Миколай навів конкретні, та об'єктивні факти. А для Вас, та Вам подібних "патріотів", все що не вкладається у прокрустово ложе майданного українця - то все кремлівська пропаганда.

 • nikolas.kos | 2 жовтня 2015, 11:09
  Коментувати коментар

  УПЦ КП не вважаю вірою!Для мене як для Українця то є секта заблукавших!!!

  • S.Melnyk | 2 жовтня 2015, 11:14
   Коментувати коментар

   А я РПЦ і їх філії вважаю структурою сатани і можу це історично обґрунтувати!

 • qwe | 2 жовтня 2015, 10:49
  Коментувати коментар

  умеет таки УПЦ КП высасывать из пальца гонения на себя любимую....

 • qwe | 2 жовтня 2015, 10:38
  Коментувати коментар

  мне особо нравиться выражение -есть информация...то есть когда по факту избивают прихожан на западной Украине это нормуль ,а тут есть информация(которую как правило невозможно проверить или доказать). Я представляю, как наши правохранители побивши кучу людей в Катериновке проверяют информацию о факте общения работодавца п.Володимира с духовенством монастыря Московского патрирхату и по этому факту заводят громкое дело об гонениях на УПЦ КП

 • qwe | 2 жовтня 2015, 10:31
  Коментувати коментар

  вот УПЦ КП тоже жалуеться на притеснения:У Донецькій області продовжуються утиски прихильників УПЦ Київського Патріархату. Так 28 вересня 2015 року до єпархіального управління Донецької єпархіїї УПЦ-КП, що в Маріуполі, зателефонував вікарій єпархії єпископ Слов'янський Всеволод (Матвієвський) і повідомив про тиск з боку місцевої влади на парафію Успіння Пресвятої Богородиці у м. Вугледар. Згідно повідомлення єпископа Всеволода начальник відділу культури м. Вугледар Чумакова Валентина Василівна вимагала від орендодавця приміщення, в якому тимчасово розташована наша парафія, припинити експлуатацію даного приміщення для релігійних потреб парафією Київського Патріархату. Також два дні тому, 26 вересня, голову парафіяльної ради (парафії Успіння Пресвятої Богородиці) пана Богдана Когута, який працював психологом на шахті Южно-Донбаській, було звільнено директором цієї шахти п. Володимиром? Коломойцем за приналежність до Київського Патріархату. Є інформація, згідно якої ці події за участю представників парафії Київського Патріархату сталися після того, як вище вказані посадовці спілкувалися з духовенством Св. Микольського-Василівського монастиря Московського патріархату. Дуже прикро, що патріотична церква, яка молиться за свій народ на території України до цього часу потерпає від гоніння промосковськими керівниками. Сподіваємось, що правоохоронні органи не будуть лояльними до цих подій та швидко відреагують.

  • qwe | 2 жовтня 2015, 10:54
   Коментувати коментар

   а вот ещё один образец шедевра от УПЦ-КП Заява Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату з приводу спроб дестабілізації релігійного становища в Україні, що здійснює Московський Патріархат Дороги брати і сестри, подоляни – українці! Упродовж останнього тижня, а особливо в неділю, 27 вересня 2015 року, представники релігійної організації «Московський Патріархат в Україні», що прикривається назвою «Українська Православна Церква», здійснили ряд бандитських дій щодо архієрея, священиків і вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату. Так, 21 вересня 2015 року, бандити, керовані священиками «Московського Патріархату в Україні», спробували силою захопити храм громади св. вмч. Георгія Побідоносця с. Катеринівка Кременецького р-ну Тернопільської області. 27 вересня, у свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хрест Господнього, бандити «Московського Патріархату в Україні», що були керовані Хустською єпархією МП, напали на священика і громаду храму Свято-Рождества Богородиці с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області. Також 27 вересня, представники «Московського Патріархату в Україні» спробували перешкодити встановленню хреста на місті майбутнього храму в м. Маріуполі. При цьому, на адресу Високопреосвященного митрополита Сергія, священиків та вірних, лунали погрози фізичної розправи. Усі ці противоправні дії представників «Московського Патріархату в Україні» проходили за однаковою схемою та супроводжувалися антиукраїнськими та сепаратистськими гаслами, що ображали гідність Української держави та її титульної нації. Особливо гидко, що бандити прикривалися обдуреними та зомбованими жінками літнього віку – саме так, як це наказував своїм наймитам президент РФ В. Путін. На нашу думку, всі ці дії пов’язані між собою та координуються одним центром – ФСБ РФ, накази якого виконує релігійна структура «Московський Патріархат в Україні». Розуміючи, що підтримка сепаратистів та агресії РФ з боку багатьох архієреїв та священиків «Московського Патріархату в Україні» спричинила справедливу реакцію українців, що масово полишають цю московську структуру, її керманичі розпочали спецоперацію з дискредитації УПЦ Київського Патріархату перед Європейським і Світовими релігійними лідерами. Цей зв’язок з діями ворожих спецслужб особливо чітко прослідковується на тлі місцевої передвиборчої кампанії. Мета внести смуту релігійного характеру в процеси волевиявлення народу щодо виборів і можливий їх зрив на локальних ділянках. Фактично «п’ята колона» в особі спецагентів під рясами та підрясниками з організації «Московський патріархат в Україні» розпочала створення «другого фронту» на підтримку загарбницьких дій Російської Федерації. Ми, священики та вірні Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, будучи патріотами України, не можемо дозволити ворогу активізувати свою агентуру в тилу наших військ, особливо в прифронтових районах. Тому ми звертаємось до громадських формувань, громадських організацій патріотичного спрямування, до всіх людей, для кого служіння Україні понад усе, стати на захист справжнього Українського Православ’я та дати гідну відсіч агентурі ворожих спецслужб, що використовують маскування під релігійну організацію «Московський Патріархат в Україні».

  • qwe | 2 жовтня 2015, 13:17
   Коментувати коментар

   По логике официального сайта УПЦ КП на Украине пора вводить американскую практику-если ты негр( в нашем случае верующий УПЦ КП), то работодатель не имеет тебя права увольнять.Увольнению подлежать тока лица из числа бледнолицых(верующих УПЦ.атеистов.протестантов).Все остальные критерии в трудовом законодательстве можно смело анулировать..Интересно почему админы РИСУ всегда упускают напечатать такие шедевры от Филарета, зато личное мнение Лонгина в румыноязычной газете по поводу мобилизации всегда подают как инфу с официального сайта и как мнение всей церкви...причем цитируют по сто раз

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 18:29

  Р. S. От у Вікіпедії знайшов, зокрема, таку інфу. Тобто, що у с. Сартана (недалеко Маріуполя) була збудована нова ГРЕЦЬКА церква Святого Георгія (2005 р.) – за активної участі Маріупольської

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 17:51

  А, може, в Маріуполі є? Як відомо, це місто було засновано і заселено, переважно, етнічними греками, яких царський уряд виселив з Криму...

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:15

  Назовіть хоча одну грецькомовну громаду на сході України будь ласка. Хоч одну!

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:11

  Ой так, так 12 листопада!!! Які ви професйонали.

 • Ігор Затятий | 22 жовтня 2019, 14:28

  Під гаслом: "Згинь нечисть!"

Популярні статті місяця