В УПЦ КП запропонували схему вирішення конфліктів з УПЦ (МП) за храми із залученням ОБСЄ

1 жовтня 2015, 13:46 | Міжнародні відносини | 4 |   | Код для блогу |  | 

Зоря.jpgУкраїнська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП) хоче залучити ОБСЄ й український уряд до вирішення проблем з храмами церковних громад, які вирішили перейти з Московського Патріархату під юрисдикцію УПЦ КП.

Про це під час щорічної конференції ОБСЄ з питань прав людини у Варшаві заявив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій, повідомляє Укрінформ.

«Користуючись можливістю і присутністю тут представника цієї церкви (УПЦ МП — Ред.) пропоную за участю представників ОБСЄ й уряду України провести конструктивні переговори двох наших церков з метою розробити і затвердити схему реального розв’язання проблеми. Ми пропонуємо, щоб питання належності храму вирішувалося у кожному випадку на користь більшості громади, а меншість забезпечувалася іншим приміщенням, або щоб більшість і меншість правили богослужіння почергово», – зазначив архиєпископ Євстратій.

За його словами, саме таку схему 25 років тому Московський Патріархат пропонував для врегулювання конфлікту на заході України з вірянами Української Греко-Католицької Церкви.

Він зауважив, що реакція Московського Патріархату на цю пропозицію покаже, чи бажає вона мирного розв’язання проблеми та обстоює інтереси усіх вірян, чи захищає права лише свої послідовників і зацікавлена лише в конфронтації.

Архиєпископ Євстратій також поінформував, що згідно з даними соцопитувань, до Київського Патріархату сьогодні зараховують себе понад 40% жителів України, до Московського – близько 20%.

Він наголосив, що через підтримку Московським Патріархатом агресивної політичної концепції «русского мира» значна кількість його вірян в Україні виходять або бажають вийти зі складу цієї церкви, оцінюючи її як залежну від Кремля.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • qwe | 2 жовтня 2015, 09:57
  Коментувати коментар

  ведь для того же митрополита Агафангела будет не проблемой организовать бильшисть в Одессе и зайти во все костёлы РКЦ, храмы УПЦ КП, УГКЦ и боюсь ,что там Правый Сектор будет бессилен...Или патриарху Филарету мало войны на востоке так давай ещё гражданскую войну под религиозными знамёнами устроим? Ай молодцы наши горе-патриоты...все им неймётся развалить Украину по географическуму принципу если не через языковую проблему так через другое

 • qwe | 2 жовтня 2015, 09:42
  Коментувати коментар

  Будь-яка заява про добровільний перехід церковних громад з однієї конфесії до іншої є свідомо неправдивою інформацією. Про це на щорічній Нараді ОБСЄ щодо виконання державами-учасницями зобов’язань в людському вимірі заявив український правозахисник Олег Денисов. ОБСЕ-Денисов Всі заяви «УПЦ КП» про нібито добровільні переходи громад УПЦ під юрисдикцію «КП» – це банальні спроби замаскувати захоплення власності За словами юриста, всі заяви «УПЦ КП» про нібито добровільні переходи громад УПЦ під юрисдикцію «Київського Патріархату» – це банальні спроби замаскувати захоплення власності. «Належність юридичної особи до тієї чи іншої конфесії не визначається більшістю жителів того чи іншого населеного пункту, в якому зареєстрована громада як юридична особа. Це не відповідає праву України. Право прийняття рішення про зміну конфесійної приналежності належить органу управління кожного індивідуального юридичної особи (громади). Тільки в тому випадку, якщо особи, що входять до складу такого органу управління (парафіяльних зборів) приймають рішення про перехід юридичної особи в підпорядкованість «Київському патріархату» можна говорити про законність зміни конфесії », – заявив Олег Денисов. Окреме питання у правозахисника виникло стосовно людей з нашивками «Правого сектору», які беруть участь у більшості захоплень. «Невже «Правий сектор» наділений правом оточувати об’єкти, виконувати інші функції, що належать тільки і виключно органам внутрішніх справ. Невже влада «поділилася» якимись функціями з людьми в балаклавах і камуфляжній формі?», – озвучив під час свого виступу запитання правозахисник.

 • qwe | 2 жовтня 2015, 09:23
  Коментувати коментар

  Він зауважив, що реакція Московського Патріархату на цю пропозицію покаже, чи бажає вона мирного розв’язання проблеми та обстоює інтереси усіх вірян, чи захищає права лише свої послідовників і зацікавлена лише в конфронтації.,. может вместо того ,чтоб в ультимативной форме требовать что то стоит сперва отказаться от услуг радикалов с Правого Сектора??? Или конфронтацию по мнению Евстратия вносят не они?? Все спорные вопросы в Украине можно решать через суд...но почему то решения суда по спорным храмам никто не исполняет... не получится ли так и с поочерёдным богослужением?? И что делать если бильшисть придёт допустим в храмы УПЦ КП на юго-восточной Украине или в Крыму и захочет там служить вместо УПЦ КП???

 • Михаил | 1 жовтня 2015, 23:09
  Коментувати коментар

  Какое может быть поочередное служение с нехристями и клоунами из т.н. "упц кп"? После их "службы" храм надо вытравлять дустом, обработать хлоркой, обеззараживать и заново освящать. Другое дело, в свое время, с УГКЦ - нравится это или нет, но УГКЦ канонична и признана во всем мире, как часть РКЦ.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 17 січня 2020, 18:39

  Так що: ВСІ "московські попи" такі? Чи серед них - все-таки - є і якась кількість правдивих "слуг Божих"? :)

 • velovs@ukr.net | 17 січня 2020, 18:36

  Так що: СОДОМИТСТВО - це таки ГРІХ?! :)

 • lerer10225@com.ua | 17 січня 2020, 14:12

  Нахабству мососковських попів і їх прибічників немає меж і совісті вони не мають і Бога не бояться, бо вся їхня віра - це не віра в Христа Бога, а віра в свою безгрішність і виправдання своєю

 • fedirtsiv | 17 січня 2020, 13:26

  Відомо, що в РПЦ та УПЦ МП століттями практикується педофілія. І сам Агафангел далеко не ангел. А церковників покривають рекетири-бандити. Хто буде нарешті визнавати свої численні гріхи, щиросердно

 • velovs@ukr.net | 17 січня 2020, 11:35

  А также. Я, бывало, наблюдал некоторые публичные мероприятия тех людей (якобы "верующих во Христа"), которые свою - и только свою - церковную организацию считают "истинной" и

Популярні статті місяця