У Варшаві УГКЦ та РКЦ Польщі підписали спільну декларацію з нагоди 70-х роковин Волинської трагедії

28 червня 2013, 12:49 | Міжнародні відносини | 0 |   | Код для блогу |  | 

Патріарх Святослав і митрополит Міхалік28 червня 2013 року, напередодні вшанування пам’яті жертв 70-х роковин злочину на Волині, у Варшаві представники Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви Польщі підписали спільну Декларацію.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У документі наголошується, що «християнська оцінка злочину на Волині вимагає однозначного осудження і перепросин». «Вважаємо, що насилля та етнічні чистки за жодних обставин не мають права бути методом вирішення конфліктів і не можуть бути виправдані ні політичним, ні економічним, ні релігійним інтересом. Прагнемо вшанувати пам’ять невинно загиблих, попросити пробачення в Бога за вчинені злочини й закликати всіх українців і поляків, як у Польщі, в Україні, так і в цілому світі, до відваги відкрити серця та розум для взаємного пробачення і примирення», – наголошують ієрархи Церков.

У документі також згадано слова Блаженнішого Любомира (Гузара), висловлені в 2001 році, про те, що «деякі сини та дочки Української Греко-Католицької Церкви чинили зло, на жаль, свідомо й добровільно, своїм ближнім власного народу та інших народів».

«Як Глава Греко-Католицької Церкви хочу повторити ці слова й сьогодні та попросити пробачення у братів-поляків за злочини, скоєні в 1943 році», – процитовано слова Блаженнішого Святослава.

«В ім’я правди вважаємо, що прощення і прохання про вибачення вимагає і позиція тих поляків, які чинили зло українцям та відповідали насиллям на насилля. Як Голова Єпископату Польщі прошу у братів-українців прощення», – каже Голова Римо-Католицького Єпископату Польщі.

До заклику про примирення приєднався і Голова Римо-Католицького Єпископату України: «До сьогодні поляки та українці тримають у своїй пам’яті болючі рани й спогади про Волинську трагедію. Особливо помітні вони в сучасному українському суспільстві, добро якого найважливіше і для Римо-Католицької Церкви в Україні. Надіюся, що попри трагічне минуле, добросусідські та християнські відносини поляків та українців можливі всюди, де вони зустрічаються, співпрацюють чи думають про майбутнє».

У Декларації засуджено «крайній націоналізм та шовінізм», адже «атеїстичний і тоталітарний комунізм та нацизм у ХХ столітті призвели до мільйонів жертв». «Ніщо не виправдовує взаємну ворожість, яка призводить до пролиття братньої крові… Ненависть і насильство – це завжди вияв деградації людини та народу. Натомість пробачення, братерство, співчуття, допомога і любов стають гідним і довготривалим фундаментом культури людського співжиття», – мовиться в Декларації.

«Лише пізнання історичної правди може втихомирити розбурхані довкола цієї справи емоції», – переконані єрархи Церков. Вони закликають українських та польських науковців до досліджень історичних джерел та формування списку імен загиблих під час Волинської трагедії.

«Нехай Господь спогляне на Церкву на наших землях і допоможе українському та польському народам жити в мирі, взаємно ділитися своїм духовним багатством, а також вносити свій вклад у єдність та майбутнє Європи! Надсилаємо також братнє вітання братам-православним, вірячи, що процес взаємного примирення вилікує рани, які перешкоджають гармонійному співіснуванню народів та ширшому прагненню єдності Христової Церкви», – наголосили ієрархи Церков у спільній Декларації.

Під Декларацією поставили підписи: Патріарх Святослав (Шевчук), Глава Української Греко-Католицької Церкви, Архиєпископ Юзеф Міхалік, Перемишльський митрополит латинського обряду, Голова Конференції Єпископату Польщі, Архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит латинського обряду, Голова Конференції Римо-Католицького Єпископату України, та архиєпископ Іван (Мартиняк), митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  • Halo | 2 червня 2020, 16:46

   Табачник відпочиває...

  Популярні статті місяця